• Главная
  • Олександра Ломака будуть судити через те, що він голосував за себе у Чернігівській міській раді
09:57, 23 ноября

Олександра Ломака будуть судити через те, що він голосував за себе у Чернігівській міській раді

Олександра Ломака будуть судити через те, що він голосував за себе у Чернігівській міській раді

На 29 листопада призначене судове засідання у адміністративній справі щодо ймовірного конфлікту інтересів з боку секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака.  

Як свідчать дані реєстру судових рішень, минулого тижня справу № 750/13013/21 до судового розгляду призначив суддя Деснянського районного суду Чернігова. За два дні до того інші суддя того самого суду повернула матеріали справи правоохоронцям через те, що протокол був складений неналежним чином.

У чому звинувачують Олександра Ломака

Суть справи у ймовірному порушенні Олександром Ломаком вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час голосування при обранні секретаря Чернігівської міської ради.

На думку працівників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, Олександр Ломако, взявши участь у голосуванні, порушив вимоги законодавства. У результаті саме його було обрано секретарем міської ради.

Перший пакет матеріалів справи суддя повернула на доопрацювання, оскільки знайшла у протоколі чимало помилок.

Зокрема, правоохоронці замість Чернігівської міської ради вказали Боярську міську раду (Київська область), не долучили до протоколу відомості з міської ради (хоча і посилаються на них), заповнили не усі обов’язкові графи документу та не завіршили належним чином копії документів.

Матеріали справи були повернуті, але вже за два дні, очевидно, після виправлення помилок, розгляд справи усе ж таки призначили до розгляду. Судове засідання заплановане на 29 листопада.

Що загрожує секретарю Чернігівської міської ради

Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яку інкримінують секретарю Чернігівської міської ради, у разі доведення вини, чиновнику загрожує покарання у вигляді штрафу. Його розмір може коливатися від 3400 гривень до 6800 гривень.

А у разі, якщо протягом року Олександр Ломако притягався до адміністративних стягнень за такі самі порушення (у реєстрі судових справ інформації про такі випадки відсутні - лише справа 7-річної давнини, пов'язана з податками), то штраф може вирости удвічі – від 6800 до 13600 гривень. Плюс – позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Мер бачить політичний тиск

Міський голова Владислав Атрошенко прокоментував судову справу, назвавши її тиском напередодні майбутніх весняних виборів до верховної ради на окрузі №206. У цих виборах, ймовірно, буде брати участь Олександр Ломако.

– Ще нікого не висували. Є тільки вірогідність, що у цих виборах братиме участь Олександр Ломако, а його вже називають «корупціонером».Мета – повідомити медійно що він притягнутий до відповідальності, спаплюжити ім’я, записати його в реєстр корупціонерів, – обурився міський голова Чернігова.

Атрошенко переконаний, що депутат міської ради (а на час голосування Олександр Ломако був у статусі депутата) має право брати участь у таємному голосуванні за секретаря, навіть якщо претендує на цю посаду.

– Я дав пояснення цим правовим невігласам, що первинним є право більшості обрати владу. Це визначено у законодавстві. Якщо у раді разом з голосом міського голови є 43 голоси, то більшість складає 22. У який спосіб тоді більшості обирати секретаря, якщо обов’язково серед цих 22 буде і сам майбутній секретар? Який є інший спосіб, окрім голосувати за самого себе?

Я запитую цих УСРАнців (зневажлива назва ДСР – від попереднього варіанту назви органу: Управління стратегічних розслчудвань та аналізу. – Прим ред.): що повинен робити депутат, коли більшість – 22 і він має сам за себе голосувати? Відповідають: повідомити про конфлікт інтересів і отримати ухвалу сесії. Це ідіотизм! Треба питати на сесії чи можна мені таємно голосувати сам за себе?

Владислав Атрошенко ще раз наголосив, що правоохоронці, на його думку, виконують завдання перед виборами. Тим більше, що вибори, які їх зацікавили, відбулися аж рік тому – у листопаді 2020 року.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Ломако #конфлікт інтересів #суд
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...