• Главная
  • Не вивозять сміття. Ярослав Куц запропонував штрафувати керівників ОСББ
12:13, 25 ноября

Не вивозять сміття. Ярослав Куц запропонував штрафувати керівників ОСББ

Не вивозять сміття. Ярослав Куц запропонував штрафувати керівників ОСББ

У міській раді обговорили проблему неналежного виконання своїх обов’язків керівниками ОЖБК та ОСББ – приватних управителів, які обслуговують окремі будинки та відповідають за прибудинкову територію.

Під час наради керівник комунального підприємства Муніципальна варта Віталій Хрустицький звернув увагу на те, що інспектори часто фіксують порушення правил благоустрою у тих дворах, за які не відповідають комунальні ЖЕКи. Найчастіше це купи листя чи сміття, які тривалий час не вивозять.

Він зауважив, що далеко не завжди вдається знайти спільну мову з керівниками ОЖБК та ОСББ аби вони добровільно усунули недоліки.

Рішення проблеми запропонував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Він порадив застосувати «німецький досвід» у боротьбі з такими управителями.

– Знайшли недолік – три дні на те, щоб прибрати. Не вивіз за цей час – вступає в дію європейський принцип. Якщо сміття вивозить комунальне підприємство – потрійний рахунок на оплату як у Німеччині. Там якщо трава не підстрижена – приїздять комунальники і стрижуть. І чек – 500 євро на оплату. Не заплатив – через 3 місяці в суд і платиш уже1000 євро, – підказав ідею мер.

Він нагадав, що місто не втручається у роботу приватних управителів. Їх ніхто не змушує замовляти послугу у комунального підприємства. Можна вивозити сміття власними силами, або шукати іншого підрядника. Проте, роботи мають бути виконані у прийнятний термін.

Натомість керівник управління ЖКГ Ярослав Куц висловив сумніви щодо готовності приватних управителів сплачувати навіть не підвищені, а звичайні рахунки за послуги комунальних підприємств.

– Вони не заплатять. Ми виконаємо усі ці роботи за два дні. Але договори, рахунки, акти виконаних робіт… Вони не підпишуть акти виконаних робіт. Сховаються за людьми, які вийдуть обурюватися: мовляв, що це ви нам рахунки виставляєте.

Єдиний ефективний спосіб – штраф. Кожного дня на керівника ОСББ штраф у 1300 гривень. Треба карати керівника, бо це його прямий обов’язок, – запропонував Ярослав Куц.

У підсумку міський голова доручив підлеглим зібрати усіх керівників ОСББ та ОЖБК і комунальних підприємств та обговорити проблему:

– Знайдіть дві години, зберіться усі разом і визначіться: або так, або так. Щоб не ображалися: або штрафи, або ви вивозите, або ми вивозимо. Кінцева мета – забезпечити порядок.

Давайте ми будемо вивозити. Юридично це можна забезпечити – підписати рамкову угоду, в якій прописати, що зобов’язані сплачувати за фактом. Побачимо як це працює. Не буде працювати – закинемо судові позови і перейдемо до формату особистої відповідальності.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ЖКГ #благоустрій #вивезення сміття #ОСББ #штрафи #сміття
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...