• Главная
  • Підняття мінімалки: Чи достатньо цих грошей на життя?
12:33, 27 ноября 2021 г.

Підняття мінімалки: Чи достатньо цих грошей на життя?

З 1 грудня в Україні планують підняти мінімальну заробітну плату. Без вирахування податків вона складатиме вже 6,5 тис. грн. Тобто люди додатково отримуватимуть 500 грн. Загалом «на руки» – від 5232 грн. Це не перше зростання за останні роки. Однак і життя не стоїть на місці. Так, практично всі базові товари подорожчали, а вартість комунальних послуг зросла. Тож навіть для того, аби прохарчуватися самому, не кажучи вже про родину, потрібно заробляти більше ніж обіцяний мінімум.

Тим не менш велика частина людей продовжують отримувати за свою роботу мінімальну зарплату. Тож її збільшення бодай якось та позначається на їхньому добробуті.

Але чи зможуть зайві 500 грн покращити життя людей і чи можна комфортно прожити за такі гроші? Про це ми вирішили запитати на вулицях міста.

Антоніна, учителька:

– Я думаю, що цього недостатньо. За таких цін та при таких умовах, як зараз, цього зовсім недостатньо. 500 гривень – це не такі гроші, аби забезпечити гідне життя. Не кажучи вже про забезпечення родини. По-хорошому, думаю, що в крайньому разі тисяч 10 потрібно, для того аби якось існувати в сучасних умовах. Щоб мінімально покривати свої потреби.

Олексій, приватний підприємець:

– Сомневаюсь, что этого хватит. Мне бы точно не хватило. Хотя бабушки же как-то выживают на 3 тысячи. Мне кажется, долларов 400 вполне было бы достаточно для того, чтобы жить. В Чернигове, думаю, вполне достаточно. Но это уже больше 10 тысяч гривен. Меньше – это уже некомфортно, так как придется практически во всем себя ограничивать.

Лілія, перукарка:

– Я много общаюсь с разными людьми и считаю, что такого понятия, как «минималка», вообще не должно существовать. Этих денег для жизни недостаточно. Минималка у нас с 10 тысяч гривен должна начинаться. И то это начинающий капитал для человека. Элементарные вещи, такие как квартплата, питание, особенно если есть дети в семье. И даже с двумя минималками люди живут впритык, берут кредиты и влазят в долги. Не говоря уже о том, что родители не могут отвезти детей на море, отправить в лагерь.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#мінімалка #зростання зарплати #зарплата #гроші
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...