• Главная
  • Початок Різдвяного посту і День святого Пилипа. Що не можна робити цього дня
13:46, 27 ноября 2021 г.

Початок Різдвяного посту і День святого Пилипа. Що не можна робити цього дня

Сьогодні, 27 листопада, православна церква вшановує пам'ять святого апостола Пилипа. Його вважають наймолодшим учнем Христа.

Хто такий святий Пилип

Пилип вивчав Святе Письмо та проповідуваа Євангеліє у Скіфії та Фригії. Люди шанували святого апостола ще за його життя – вважали, що він уміє творити чудеса. Наприклад, переповідали випадок, коли Пилип воскресив мертвих немовлят.

Приєднався до християнства Пилип після того, як побачив воскресіння Христа. Він пішов розповідати людям про Ісуса та зцілювати хворих.

Вважається що разом із Варфоломієм святий Пилип зцілив у Ієраполісі багатьох людей. Серед них була дружина анфіпата, яку вкусила отруйна змія. Після дива жінка повірила у Христа і розповіла про все чоловікові. Анфіпат злякався, що віра поширюватиметься містом і тому велів спалити житло, де мешкали святі. Помер Пилип у страшних муках, а на місці його смерті виросла виноградна лоза.

Їжа, домовик і таргани

Саме після 27 листопада розпочинається Різдвяний піст. Цього дня люди обов’язково йшли до церкви, а згодом – роздавали милостиню біднякам. Незаміжній дівчині потрібно було 27 листопада помолитися, щоб одружитися вже наступного року.

Також 27 листопада виносили їжу на вулицю. Це робили для того, щоб попросити домовика зберегти худобу протягом зими – вірили, що після цього вона не буде хворіти.

Цікаво, що 27 листопада проводили обряд вигнання тарганів. Для цього всією родиною витягали надвір за нитку таргана. Нитка була прив’язана до лапки комахи. Вважалося, що після цього тарганів в будинку не буде.

Що не можна робити

Вважається, що з цього дня вовки стають злими, оскільки вони ще не ослабли від голоду, але вже не мають достатньо їжі у лісі. Саме тому з цього часу традиційно зростала кількість випадків нападу вовків на свійських тварин чи навіть на людей. Тож після Пилипа люди намагалися триматися подалі від лісів, відкритих місцевостей і полів, де можна було зустріти вовків.

Прання, прибирання та миття підлоги 27 листопада не віталося. Якщо знехтувати цією забороною, то разом із брудом можна викинути всю удачу з дому.

Народні прикмети на 27 листопада:

• Іній вранці 27 листопада – наступного року буде багатий урожай вівса

• Пішов дощ на Пилипа – за прикметами, можна сподіватися на багатий урожай пшениці

• Ворона каркає 27 листопада – скоро буде відлига

• Хмарність чи снігопад віщують негоду у травні

Іменини 27 листопада святкують: Олександр, Олексій, Ганна, Василь, Віктор, Георгій, Григорій, Дмитро, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Федір, Пилип.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#27 листопада #свято #святий Пилип #Різдвяний піст
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...