• Главная
  • Атрошенко: Лежачий поліцейський – найгірше рішення… Я сам заплатив кілька штрафів
09:44, 30 ноября 2021 г.

Атрошенко: Лежачий поліцейський – найгірше рішення… Я сам заплатив кілька штрафів

Атрошенко: Лежачий поліцейський – найгірше рішення… Я сам заплатив кілька штрафів

Чернігів готовий встановити два десятки відеокамер для фіксації порушень водіями правил дорожнього руху. Але для цього потрібні певні зміни у законодавстві.

Про це на нараді у мерії у вівторок, 30 листопада, заявив міський голова Владислав Атрошенко. Так він прокоментував непоодинокі звернення чернігівців, які хочуть встановити біля своїх будинків чи інших об’єктів засоби для примусового зниження швидкості – так звані «лежачі поліцейські».

Мер Чернігова зауважив, що як водій, помічає чимало саморобних «лежачих поліцейських», які часто виготовлені всупереч технічних характеристик. Ці «пристрої» зависокі для більшості легкових автомобілів.

– У деяких випадках вони дуже високі – по 20 см. Хоча кліренс багатьох машин – від 14 до 22 см, якщо не брати до уваги позашляховики, – дорікнув авторам такої «самодіяльності» міський голова. – Якщо ми по місту налупимо сотні «лежачих поліцейських – виконаємо одну задачу, але заженемо в глухий кут власників авто.

Владислав Атрошенко вважає «лежачих поліцейських» – найгіршим варіантом вирішення проблеми з перевищенням швидкості водіями і допускає їх хіба що на прибудинкових територіях.

Натомість, правильною альтернативою вважає підвищені пішохідні переходи, які з 2017 року облаштовують на головних магістралях міста та відеокамери, які дозволять фіксувати порушення правил дорожнього руху водіями.

– Безпека пішоходів забезпечується примусом і відеокамерами. Я сам заплатив декілька штрафів, – зізнався Владислав Атрошенко. – Коли ти раз чи два заплатив штраф – починаєш розуміти… Через що перевищують швидкість? Коли ти кудись спішиш, забуваєш про швидкісний режим. А тебе зупиняє поліція – втрачаєш і час, і гроші. Це незручності, це нераціонально.

Міський голова додав, що народним депутатам пропонували внести зміни у законодавство, які би стимулювали встановлення відеокамер за кошти місцевих бюджетів. Натомість місцева влада претендувала би на 70 % від суми штрафу у разі порушень, які зафіксувала така камера. Решта 30 % ішла би в державний бюджет.

На рівні держави, за його підрахунками, це були би невеликі втрати коштів, а от місцеві бюджети у кількох десятках мільйонів гривень були би зацікавлені і мали би можливість фінансувати встановлення камер

– Камери дорогі, але якби був такий закон і такий розподіл – ми би по місту встановили 20 відеокамер. Покрили би основні вулиці і знизили би аварійність і летальні наслідки, – резюмував Атрошенко. 

Наразі у Чернігові працює тільки 3 камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Їхній перелік - у цьому матеріалі 0462.ua.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#безпека руху #відеокамери #порушення правил #ПДР #лежачий поліцейський #підвищений перехід
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...