• Главная
  • Нові посилення карантину: що зміниться після 6 грудня
11:58, 1 декабря 2021 г.

Нові посилення карантину: що зміниться після 6 грудня

Нові посилення карантину: що зміниться після 6 грудня

Кабінет Міністрів України 24 листопада змінив правила карантину. Вони вступлять у силу вже з 6 грудня. Найбільші зміни стосуватимуться бізнесу, адже тепер у відвідувачів потрібно буде перевіряти COVID-сертифікати зчитавши QR-коду мобільним додатком «Дія».

Про це повідомила заступниця голови чернігівської ОДА Жанна Шерстюк.

Представники закладів мають не просто запитувати чи перевіряти візуальну наявність сертифікатів чи інших документів, які дозволяють відвідини. Відтепер на вході повинна стояти людина з термометром для вимірювання температури та смартфоном для зчитування QR-коду.

Якщо у відвідувачів або працівників не буде сертифікату, заклад штрафуватимуть ща порушення правил карантину. Сума може коливатися від 34 до 170 тисяч гривень.

Час дії жовтого сертифіката зменшиться до 30 днів, тоді як зараз він діє 120.

Принаймні однією дозою у «жовтій» зоні мають бути вакциновані як адміністрація закладу, так і його відвідувачі. Причинами цього є дуже велике навантаження на наших лікарів.Нині темпи вакцинації повільніші, ніж, скажімо, місяць тому, коли в центрах та пунктах щеплення були черги. На сьогодні щодня вакцинуються 6-8 тисяч жителів області. Загалом дві дози отримали 35,5% дорослого населення Чернігівщини. Ми впевнено - хоч і повільно - наближаємося до позначки 70 відсотків повністю щеплених, тобто до формування колективного імунітету, — зазначила Жанна Шерстюк і додала, що водночас залишається високим рівень госпіталізації: зайнятість ліжок у «ковідних» відділеннях перевищує 50%.

Якщо раніше на «жовтому» рівні епіднебезпеки бізнес міг обирати модель діяльності (не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до обмежень, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня), то нові правила передбачають лише один варіант — працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або за ж наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів.

На «червоному» рівні епіднебезпеки роботу та відвідування громадських закладів дозволятимуть лише «зелені» COVID-сертифікати (або ж сертифікати про одужання чи негативні тести).

Жанна Шерстюк радить не втрачати час у роздумах: вакцинація була і залишається єдиним дієвим способом боротьби з коронавірусною хворобою.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#каратин #вакцинація #коронавірус #карантинні обмеження,
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...