17:53, 17 січня 2022 р.
Чернігівська гартаначка – як її приготувати. Євген Клопотенко «розсекретив» рецепт на всю Україну.
Відомий український кулінарний блогер, шеф-кухар та телеведучий Євген Клопотенко опіблікував у своєму блозі рецепт старовинної страви родом з Чернігівщини. Її назва – гартаначка.
Свою назву страва отримала, бо її готували всією сім’єю – гуртом, пояснює Євген Клопотенко. В оригінальному рецепті гартаначку готують на вогнищі в казанку, щоб вийшов аромат і смак з димком. Але страву можна адаптувати під сучасні реалії та приготувати вдома на плиті.
До традиційного давнього рецепта кухар додав власний штрих – в’ялену грушу, яка дозволяє отримати цей аромат багаття і легкий «димний» присмак.
З чого роблять гартаначку
Гартаначка може бути як гарніром, так і супом. Страву готують із м’яса або сала, пшона, картоплі, яєць, зеленої цибулі та петрушки.
Пшоно попередньо заливають окропом і залишають замочуватися, щоб прибрати можливу гіркоту в крупі. Потім воду зливають в окрему миску та за її допомогою регулюють консистенцію готової страви в тарілці.
Для гартаначки використовують будь-яку картоплю, але краще віддати перевагу овочу з низьким вмістом крохмалю, щоб добре та швидко розварився.
М’ясо потрібно взяти жирне – свинину, але можна використовувати й сало з м’ясними прожилками.
Як приготувати гартаначку – інгредієнти
• картопля – 5 шт. (400–500 г)
• пшоно – 250 г пшона
• сало з м'ясними прожилками – 300 г
• яйця – 5 шт.
• цибулина – 1 шт.
• копчена (в’ялена) груша – 3 шт.
• сметана – 150 г (за бажанням)
• лимон – 1 шт.
• петрушка – 10 гілочок
• зелена цибуля – 10 стеблин
• сіль та перець за смаком
Чернігівська гартаначка – рецепт приготування
Ось який покроковий рецепт приготування чернігівської гартаначки пропонує Євген Клопотенко:
1. Викладіть пшоно в миску та залийте 500 мл окропу, щоб усунути можливу гіркоту. Залишіть на 25 хвилин замочуватися.
2. Відваріть картоплю разом з в'яленими грушами. Візьміть однакові за розміром картоплини, почистіть і викладіть у каструлю, не розрізаючи. Додайте до картоплі груші. Інгредієнти залийте 1,5 л води та варіть на середньому вогні, не накриваючи кришкою 25 хвилин.
3. Візьміть 300 г сала з м'ясними прожилками та наріжте кубиками. Почистіть цибулину та теж наріжте середніми кубиками.
4. На суху пательню викладіть кубики сала та обсмажуйте приблизно 10 хвилин, доки не отримаєте шкварки. Додайте до сала нарізану цибулю та смажте приблизно 3 хвилини до м’якості та прозорості цибулі, періодично помішуючи.
5. Через 25 хвилин злийте в окрему ємність воду з пшона. Замочене пшоно пересипте в каструлю до картоплі, не зливаючи воду. Варіть разом ще приблизно 20 хвилин, доки не приготується пшоно. Картопля має добре розваритися. Коли пшоно буде готове, зробіть мінімальний вогонь та дістаньте груші. Якщо картопля погано розварилася, помніть її товкучкою.
6. Вбийте яйця у каструлю з пшоном та картоплею, додаючи по одному. Перемішуйте віничком після додавання кожного яйця.
7. Помийте 10 стебел зеленої цибулі та дрібно наріжте. Також помийте 10 гілочок петрушки, обірвіть листочки та дрібно їх порубайте.
8. У каструлю до пшона, картоплі та яйця додайте шкварки з цибулею та нарізану цибулю з петрушкою. Перемішайте та одразу подавайте до столу.
***
Якщо хочете отримати більш рідку консистенцію гартаначки, воду, що залишилася з пшона, додайте в порційні тарілки. Також за бажанням додайте сметану та полийте страву соком лимона, радить Євген Клопотенко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
18:23, 29 вересня
10:55, 25 вересня
20:06, 28 вересня
15
live comments feed...