• Головна
  • Увага пенсіонерам! Нові вимоги до страхового стажу. У якому віці зараз можна піти на пенсію
11:58, 10 лютого 2022 р.

Увага пенсіонерам! Нові вимоги до страхового стажу. У якому віці зараз можна піти на пенсію

Увага пенсіонерам! Нові вимоги до страхового стажу. У якому віці зараз можна піти на пенсію

Цьогоріч право вийти на пенсію в 60 років матимуть люди, страховий стаж яких становить не менше, як 29 років (у 2021 році стаж становив 28 років), пояснили в управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Якщо громадянин не має такого стажу, то в цьому році на пенсію в 63 роки зможуть вийти особи зі страховим стажем від 19 до 29 років.

У разі відсутності страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 63 років, таку пенсію призначають після досягнення людиною 65-річного віку. Звісно, за наявності зазначеного страхового стажу, а саме: із 1 січня по 31 грудня 2022 року – від 15 до 19 років. Громадяни, які не накопичили 15 років стажу і досягли віку 65 років зможуть отримувати соціальну виплату. Розмір такої виплати становить 1854 гривень. Якщо працівнику не вистачає стажу для нарахування пенсії, його можна докупити.

Зазначимо, що інформацію про страховий стаж можна дізнатися самостійно, без особистого відвідування органів Фонду. На «Порталі електронних послуг»Пенсійного фонду України у розділі «Дані з реєстру застрахованих осіб» громадяни – користувачі веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати відомості про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за особу страхові внески.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #стаж
Оголошення
live comments feed...