17:45, 21 липня 2022 р.
Олександр Ломако пояснив мету створення петиції до Президента Зеленського
Як ми раніше писали, на сайті Президента України 15 липня була розміщена петиція на підтримку мера Чернігова Владислава Атрошенка. За 6 днів її підписали 6700 громадян України. Петиція створена секретарем Чернігівської міської ради Олександром Ломаком на фоні зростаючого напруження між Офісом Президента України і Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенко, а також на фоні чуток про можливе введення в нашому місті військової адміністрації та відсторонення міського голови від управління Черніговом.
Зазначимо, що у самому тексті петиції не йдеться про якісь конкретні вимоги до Президента, а її суть і стиль побудови мають більше форму певного звернення до Зеленського від громади міста. Тож, для чого сформована ця петиція, та яка перспектива її розгляду в разі набрання необхідної кількості голосів? Прокоментувати ці питання ми попросили автора петиції, секретаря міськради Олександра Ломака.
- Яка кінцева мета цієї петиції, автором якої ви є? Чого ви хочете досягти, якого результату?
- Наскільки нам відомо, рішення про створення військово-цивільної адміністрації та фактичне усунення міського голови Чернігова зараз готується. Згідно із законодавством останнє слово за Президентом, адже саме він підписує указ. Відповідно, моя мета - спільно з містянами донести інформацію, що таке рішення не сприймають мешканці Чернігова, що відстороненням міського голови Президент нашкодить нашому місту, країні та своєму іміджу в очах мешканців міста та місцевого самоврядування загалом.
- Як по закону процедурно має відреагувати на цю петицію Президент Зеленський, якщо вона отримає необхідну кількість голосів?
- Теоретично, має якось її прокоментувати. Я дуже хочу, щоб Чернігів був почутий центральною владою. Позиція нашої команди - зараз треба воювати з ворогом, а не чубитися всередині країни. Текст петиції дуже коректний. Там немає звинувачень чи вимог - є лише об’єктивні застереження. Хотілося б, щоб вони так само об‘єктивно були почуті, сприйняті та враховані.
- Якщо це буде якась формальна відписка у дусі того, що всі рішення Президентом будуть прийняті у відповідності до діючого законодавства, чи вартуватиме це зусиль по підготовці і просуванню цієї петиції?
- Повторюся, мета петиції - щоб позиція громади міста була почута. І це вартує зусиль. Ви можете побачити в коментарях в соцмережах, як багато людей пропонували виходити на вуличні акції протесту або їхати в столицю на підтримку Владислава Атрошенка. Петиція - це більш спокійний формат донести думку людей.
- В чому, на вашу думку, суть конфлікту між офісом Президента і діючим міським головою Чернігова? Як ви пояснюєте це собі, і як би ви пояснили це нашим читачам?
- У міського голови немає конфлікту з Офісом Президента. Він налаштований на конструктив. Але ми бачили останнім часом по відношенню до нього дивну поведінку, яку важко назвати конструктивною. Коли одні мери спокійно їдуть на презентацію концепції відновлення в Лугано, а міського голову Чернігова, який зазнав одних із найжахливіших руйнувань в країні, без пояснень не випускають. Потім звучить дивна заява, що «громади справляться без своїх мерів». Перед цим Владислав Атрошенко не зміг виїхати на підписання угоди про партнерство в Ржешов. І таких прикладів багато, що важко назвати конструктивною позицію. Тим більше, що від подібних нападок страждають перш за все містяни. Страждає місто. Для когось це політична гра, а для Чернігова – це доля тисяч людей. Вважаю, що держава має залучати всіх, хто налаштований на боротьбу з ворогом, об‘єднувати та використовувати цей потенціал для перемоги.
- Чи відома людина, яку гіпотетично можуть призначити головою військової адміністрації Чернігова? Хто це?
- Питання не у прізвищах. Питання в компетенції. Якщо в мера будь-якого міста забрати повноваження і передати військовому, тоді це повне суміщення несумісних задач. Коли військовий буде захищати Чернігівщину і одночасно, наприклад, лагодити дороги, то в нас не буде ані захисту, ані доріг. Кожен має займатися своєю справою.
Якщо ж говорити про оборону міста, то сьогодні у міського голови абсолютно робоча співпраця з військовими та ті задачі, які вони ставлять – виконуються.
* * *
На час публікації цього матеріалу на підтримку петиції було зібрано майже 7 тисяч голосів із 25 000 необхідних. Збір голосів триватиме ще 86 днів. Ознайомитись з текстом петиції можна за цим посиланням.
Для довідки: Згідно чинного законодавства інформація про початок розгляду електронної петиції оприлюднюється Адміністрацією Президента України на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України не пізніше як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку. Сам розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Офіційна відповідь на електронну петицію розміщується на сайті Президента України, а також надсилається у письмовому вигляді автору цієї петиції. Примітно, що займатися розглядом петиції буде Офіс Президента України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:28, 27 вересня
17:08, 25 вересня
12:46, 30 вересня
14
live comments feed...