• Головна
  • Лікуватимуть 55 людей на день: у Чернігові відремонтували та запустили лінійний прискорювач у центрі сучасної онкології
13:50, 20 серпня

Лікуватимуть 55 людей на день: у Чернігові відремонтували та запустили лінійний прискорювач у центрі сучасної онкології

Після піврічного простою у Чернігівському центрі сучасної онкології запрацював лінійний прискорювач. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну променеве лікування прискорювачем призупинили. Про це пише "Суспільне Чернігів".

1 квітня у відділення онкоцентру, де розташований лінійний прискорювач, влучив російський снаряд. Тоді у будівлі були пацієнти, ніхто не постраждав. Зазнала ушкоджень покрівля будинку та обладнання лінійного прискорювача. Змогли відновити роботу тільки 19 серпня, бо деталі шукали за кордоном.

"Нас війна відкинула на декілька місяців назад. Була пошкоджена система охолодження лінійного прискорювача, так званого "чілера", була пошкоджена зовнішня обшивка охолоджувальних систем, і пошкоджено комп'ютерний томограф, який вийшов з ладу через перебій живлення", – розповів керівник Чернігівського обласного центру сучасної онкології Олександр Заїка.

Олександр Заїка, Суспільне Чернігів

Олександр Заїка, Суспільне Чернігів

Поки прискорювач не функціонував, пацієнтів лікували іншими приладами.

За словами Заїки, збитки сягали трьох мільйонів гривень. Для того, щоб полагодити прискорювач, необхідно було замовляти деталі з-за кордону за кошти медзакладу, але були логістичні труднощі.

"Всі разом ми ці питання вирішили. На сьогоднішній день пацієнти нашої області будуть отримувати сучасне лікування. Все лікування в онкоцентрі нині безкоштовне. Воно сплачується за програмою медичних гарантій НСЗУ".

Чернігівському центрі сучасної онкології запрацював лінійний прискорювач, Суспільне Чернігів

Чернігівському центрі сучасної онкології запрацював лінійний прискорювач, Суспільне Чернігів

За словами завідувачки відділення променевої терапії Наталії Крічфалушій, за пів року простою могли отримати лікування щонайменше 500 пацієнтів.

Лінійний прискорювач, Суспільне Чернігів

Лінійний прискорювач, Суспільне Чернігів

Але медзакладу вдалося навіть модернізувати роботу з прискорювачем.

"Час лікування на лінійному прискорювачі завдяки цим новим опціям, він зменшився. Тобто, пацієнт приходить на менше хвилин на лікування, він знаходиться менше в камері, інженерній службі краще працювати з пучком опромінення, менше налагоджень і перевірок. Тобто завдяки налагодженням, вдосконалення систем вентиляції, охолодження, безперебійників ми помітили кращі здвиги", – сказала Наталія Крічфалушна.

Наталія Крічфалушна, Суспільне Чернігів

Наталія Крічфалушна, Суспільне Чернігів

За її словами, зараз онкоцентр планує вийти на цифру у 55 людей на день, саме стільки пацієнтів отримували лікування променевим прискорювачем до повномасштабного вторгнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Онкологія #лікуванння #прискорювач
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...