• Головна
  • Опалювальний сезон у Чернігові: чи будемо з теплом взимку
11:27, 21 серпня

Опалювальний сезон у Чернігові: чи будемо з теплом взимку

Опалювальний сезон у Чернігові: чи будемо з теплом взимку

19 відбулася 20-та позачергова сесія Чернігівської міської ради 8 скликання, де після розгляду основних питань зі звітом про підготовку міста до опалювального сезону виступив заступник міського голови Віктор Геращенко. З міркувань безпеки всі конкретні дані та адреси було прийнято рішення не називати.

КП «Теплокомуненерго»

«КП «Теплокомуненерго» обслуговує 698 будинків, в наявності 36 котелень, 47 теплопунктів. Наразі виконуються роботи по мережам – 81%. 15 із 36 котелень вже підготовлені. Виконується режим наладки та автоматизації 11 котелень. У нас було проблемне питання з приводу зруйнованої котельні на Борщова. Було підписано договір з Червоним хрестом. Наразі, займаються її підключенням, тому думаю, що все буде добре.»

На думку Віктора Геращенка, КП «Теплокомуненерго» буде повністю готове ще до початку опалювального сезону. Зараз ведуться гідравлічні випробування внутрішньо-будинкових систем. Із 698 будинків, що обслуговує підприємство, виконано роботи уже по 671 будинку.

ТЕЦ

«ТЕЦ надає теплову енергію та гаряче водопостачання 586 будинкам. Гідравлічне випробування виконано у 543 із них. Центральні теплопункти майже всі готові.» зазначив Віктор Геращенко.

Опалювальний сезон у Чернігові: чи будемо з теплом взимку, фото-1

За час активної фази війни в Чернігівська ТЕЦ зазнала значних пошкоджень. Саме тому під час сесії у  червні було прийнято рішення про виділення з міського бюджету 109 млн. грн., що будуть направлені на придбання нового обладнання та проведення відновлювальних робіт. За словами Віктора Геращенка, частина основного обладнання вже була придбана. Кабмін додатково виділив 100 млн. грн, їх розпорядженням займається Чернігівська ОВА.

Дострокове припинення договору оренди Чернігівської ТЕЦ відбувається за графіком. Повна передача єдиного майнового комплексу у комунальну власність запланована на 30 вересня 2022 року. 

Чернігівводоканал

На балансі підприємств перебуває 20 насосних станцій, руйнувань за час активних бойових дій зазнало 8 із них. Одна станція була повністю зруйнована, три – зазнали суттєвих пошкоджень, і ще чотири – мають пошкодження меншого ступеня складності. Наразі було «Чернігівводоканал» відновив роботу водопровідних насосних станцій №3 та №4, проводяться роботи з розробки проектної документації станції на Подусівці та каналізаційній насосній станції №304. Проводяться передпроектні роботи з визначенням технічного стану будівель станції №5. 

Місто посилено готується до опалювального сезону, тому аби уберегти себе був зроблений запас дров, завезені потужні дизель-генератори, які у разі відсутності електроенергії дозволять надавати водопостачання.

Одним із найскладніших питань на думку Віктора Геращенка є відновлення багатоквартирних будинків міста.

«Усього у місті Чернігові налічується 1926 багатоквартирних житлових будинків. Внаслідок військових дій було пошкоджено 874 будинки, з них 146 – шляхом прямого влучення, 728 – непряма дія вибухів. На даний час, сертифікованими експертними організаціями було проведено обстеження 172 житлових будинків.

Відповідно до отриманих експертних звітів відновленню не підлягають 5 будинків. Наразі пріоритетним завданням є відновлення житлових будинків, які згідно з експертними висновками відновленню підлягають.»

Для проведення ремонтних робіт у 728 жилавих будинках, які були пошкоджені непрямою дією вибухів, була прийнята бюджетна Програма, на виконання заходів якої передбачено фінансування у розмірі 30 млн. грн. для закупівлі матеріалів.

Віктор Геращенко повідомив про рекомендації міністерств і кабміну щодо зменшення споживання ресурсів на 10 відсотків, тож теплогенеруючі підприємства вимушені будуть затверджувати графіки подачі гарячої води згідно з цими вимогами.

*  *  *

Отже, підготовчі роботи до чергового опалювального сезону цього року активно ведуться. Чернігівські комунальники роблять все, що від них залежить для подачі взимку в наші домівки тепла, газу, води. Але, звісно, в умовах воєнного часу далеко не все залежить тільки від них. За будь-яких умов, очікується найскладніша зима з точки зору забезпечення населення теплом та іншими ресурсами. Буде максимальна економія, і температура у наших домівках точно буде меншою, ніж у минулі роки.

Буде непросто всім: і людям, і комунальникам. Тому треба налаштовуватися на складні умови і готуватися до них. Не зайвим буде заздалегідь підготувати достатню кількість теплих речей, альтернативних засобів обігріву, продумати з ким ви зможете кооперуватися для більш економного використання ресурсів. Також бажано продумати, у яких приватних будинках з більш автономною системою опалення ви б могли укритися в разі можливого погіршення ситуації, забезпечити там достатню кількість дров чи інших ресурсів для обігріву і опалення.

Українці загалом і чернігівці зокрема – нація нескорених. Сподіваємося на краще, але маємо всі підготуватися до найгіршого розвитку подій з опаленням. Підготовлений – значить озброєний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Опалення #сесія #тепло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...