• Головна
  • Поліція Чернігівщини розслідує підкуп підписантів петиції на підтримку Атрошенка: що відомо
10:03, 24 серпня 2022 р.

Поліція Чернігівщини розслідує підкуп підписантів петиції на підтримку Атрошенка: що відомо

Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Поліція Чернігівської області розпочала розслідування ймовірного зловживання владою або службовим становищем під час збору підписів за петицію на сайті Президента України під назвою: «Черніговом має керувати обраний мер, а не призначений чиновник, — громада міста». Про це правоохоронці повідомили на своєму офіційному сайті, пише «Суспільне Чернігів».

Петицію оприлюднили 15 липня, а її автором є секретар Чернігівської міськради Олександр Ломако. В ній Ломако від імені громади Чернігова висловив Президенту України Володимиру Зеленському занепокоєння тим, що в місті можуть ввести військову адміністрацію, а міського голову Владислава Атрошенка відсторонити від управління містом. Більше ніж за місяць, станом на 23 серпня, петицію встигли підписати 20 923 людини.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Олександр Ломако пояснив мету створення петиції до Президента Зеленського

Поліція Чернігівщини розпочала розслідування за фактом повідомлень про те, що за підпис під петицією громадянам пропонували грошову винагороду та продуктові набори.

«Перевіряються повідомлення від громадян та виявлена в мережі Інтернет інформація. Тобто інформація, яка була в соцмережах щодо ймовірного зловживання під час збору голосів під петицією. На підставі цього відомості про подію внесли в ЄРДР та відкрили провадження», — каже речниця національної поліції в області Наталія Слабеняк.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Одним із прикладів «виявленої в мережі Інтернет інформації» щодо нібито підкупу чернігівців за голос під петицією є сюжет видання «Час Чернігівський». В ньому невідомий чоловік підходить до двох літніх жінок та починає розпитувати про допомогу, яку вони десь отримали. Цікавлячись, що треба зробити, аби теж її отримати, жінки відповідають: «Проголосувати за Атрощенка».

Аби розібратися у правовій стороні цього розслідування, журналісти звернулися до адвоката Сергія Вольфовського. За його словами, притягнути до кримінальної відповідальності за цією статтею можна лише службову особу (не виконавців, а замовника), яка, користуючись своїм службовим становищем, завдає тяжких наслідків правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам юридичних осіб, які охороняються законом.

«Під тяжкими наслідками розуміються наслідки, які у 250 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян, який дорівнює 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ця гіпотетична шкода, яка може бути комусь завдана, повинна становити орієнтовно 350 тисяч гривень. Тобто всі ці наслідки необхідно буде оцінити в грошовому еквіваленті», — каже юрист.

Сергій Вольфовський, ФОТО: З особистого архіву Сергія Вольфовського

Сергій Вольфовський, ФОТО: З особистого архіву Сергія Вольфовського

Також адвокат стверджує, що для того, аби притягнути до кримінальної відповідальності по цій статті, необхідно встановити особу, яка пропонувала гроші чи іншу продукцію, спосіб, у який проводилась пропозиція (усно, по телефону, в месенжерах). Після цього треба допитати всіх, хто публікував повідомлення у соцмережах, на основі яких почали розслідування.

«Теоретично будь-яку статтю можна довести до суду, запхати її в суд, і нехай суд розбирається. Так іноді наші правоохоронні органи роблять. Я не хочу аналізувати цю ситуацію з політичної точки зору, бо я не є фахівцем, але, як адвокат, я бачу, що це кримінальне провадження буде дуже важке для того, аби комусь пред’явити обвинувачення», — зазначив адвокат.

На думку Сергія Вольфовського, навіть якщо ця петиція неправомірно набире 25 тисяч голосів, а слідство встановить, що з них умовні 10 тисяч є купленими, то Президент все одно повинен буде її розглянути.

«Кому цей факт безпосередньо наносить шкоду і як його оцінити в грошовому еквіваленті? Питання для мене відкрите», — підсумував юрист.

За коментарем Суспільне звернулося й до автора петиції Олександра Ломаки. Він сказав, що ще не встиг ознайомитись з тими матеріалами, що опублікувала поліція. Коментувати це відмовився.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#петиція #підкуп #поліція #розслідування #Владислав Атрошенко #Сергій Вольфовський
Оголошення
live comments feed...