• Головна
  • Виші Чернігова розпочали навчання: в якому форматі вчитимуться студенти
15:26, 3 жовтня 2022 р.

Виші Чернігова розпочали навчання: в якому форматі вчитимуться студенти

Виші Чернігова розпочали навчання: в якому форматі вчитимуться студенти

З понеділка, 3 жовтня, стартувало навчання у двох чернігівських вишах: Національному Університеті «Чернігівська політехніка» та Національному університеті «Чернігівський колегіумі» імені Т. Г. Шевченка.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Зокрема, як повідомила начальник пресслужби «Чернігівської політехніки» Наталія Конопля, у їх виші обрали дистанційну форму навчання.

За її словами, цьогоріч на перший курс денної форми навчання на освітній рівень бакалавра зарахували 910 абітурієнтів, з них на бюджетну форму навчання – 492, а на контракт – 418. В порівнянні із 2021 роком: загалом вступників – 916 (бюджет – 407, контракт – 509).

Заочно на перший курс зарахували 75 абітурієнтів.

Найпопулярнішими спеціальностями для першокурсників стали: комп’ютерна інженерія; інженерія програмного забезпечення; будівництво та цивільна інженерія; кібербезпека; автомобільний транспорт.

Найменш затребуваними спеціальностями цього року стали: публічне управління та адміністрування; філософія (аналітика суспільно-політичних процесів); облік і оподаткування; екологія; телекомунікації та радіотехніка; туризм.

«Відмінністю 2022 року, в умовах воєнного стану, стала заміна зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на мультипредметний тест (МНТ), а також введення Квоти-2 для абітурієнтів із п’яти громад, які відносяться до особливо небезпечних територій Чернігівської області: Корюківської, Сновської, Новгород-Сіверської, Семенівської та Городнянської територіальних громад. Всі інші, як і в минулі роки, пільги для вступників залишились незмінні», — розповіла Наталія Конопля.

У Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка форма навчання буде комбінованою, розповів проректор вишу Валентин Панченко.

На бакалавраті пройшла перша та друга хвиля прийому. Наразі до 8 жовтня триває прийом заяв на другу хвилю до магістратури.

Зокрема, до університету вступило понад 1700 абітурієнтів. До них відносяться: бакалаврат, магістратура, аспірантура та здобувачі доктора філософії. На денну форму навчання подали більше 1250 заяв, на заочну – більше 400. На аспірантурі 52 ліцензійні місця заповнені повністю.

Держзамовлення склало 43% вступників в порівнянні зі вступом на контракт.

«В порівнянні з минулим роком і загальна цифра більша і на бюджет більша», — каже Валентин Панченко.

Також додає, що традиційно абітурієнти обирали гуманітарні напрями навчання.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виші #студенти #форма навчання #Чернігівський колегіум #Чернігівська політехніка #новий навчальний рік
Оголошення
live comments feed...