• Головна
  • Відключення електроенергії у Чернігові та області. Що відомо
12:38, 11 жовтня 2022 р.

Відключення електроенергії у Чернігові та області. Що відомо

Відключення електроенергії у Чернігові та області. Що відомо

Чернігів та область увійшли у список, де можливі аварійні відключення електроенергії. Ці обмеження триватимуть декілька днів та вводяться в дію Національною енергетичною компанією без попередження споживачів.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго» та «Чернігівобленерго».

10 жовтня росіяни здійснили масовану ракетну атаку на енергетичні об’єкти та цивільну критичну інфраструктуру України. Тому Національна енергетична компанія «Укренерго» прийняла рішення щодо введення графіків аварійного відключення (ГАВ) споживачів у Києві, Чернігові, Житомирі, Черкасах та областях.

Роботи з відновлення нормального живлення всіх міст та областей виконуються, але у випадку виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України, споживання електроенергії примусово зменшать за рахунок відключення споживачів.

Це керовані обмеження, які триватимуть впродовж декількох днів. Вводить в дію графіки аварійних обмежень обленерго (ОСР) за командою диспетчерського центру НЕК «Укренерго» без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади.

Введення ГАВ має бути виконане протягом 15 хвилин із моменту отримання команди. Відмінити їх може також лише НЕК «Укренерго».

Ситуація в енергосистемі Україні доволі складна, тож усіх споживачів Чернігівської області просимо поставитись до цього з розумінням і бути готовими до можливих перебоїв з електропостачанням.

Зверніть увагу! ГАВ – це графік саме аварійних, а не погодинних відключень, тому заздалегідь озвучити список населених пунктів чи адрес, за якими відбуватиметься обмеження електропостачання, та його тривалість неможливо. Ані АТ «Чернігівобленерго», ані інша регіональна розподільча компанія не керують процесом обмеження споживання електроенергії самотужки.

Тож жителів Чернігівщини та інших областей, де діє графік аварійних відключень, енергетики країни просять добровільно зменшити споживання електроенергії у вечірні години – з 17:00 до 22:00. Рекомендовано вмикати потужні побутові електроприлади, такі як пральні машини, бойлери, кондиціонери тощо, лише вночі, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий.

Виконання цих рекомендацій убезпечить електромережі регіону від перевантажень та ризику додаткових аварій.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#графік аварійного відключення #електроенергія #Укренерго #електропостачання #Чернігівобленерго
Оголошення
live comments feed...