• Головна
  • «Український іконопис к.XVII-поч.XX ст. у колекції обласного художнього музею імені Григорія Галагана», - запрошуємо на відкриту лекцію!
09:45, 12 жовтня 2022 р.

«Український іконопис к.XVII-поч.XX ст. у колекції обласного художнього музею імені Григорія Галагана», - запрошуємо на відкриту лекцію!

«Український іконопис к.XVII-поч.XX ст. у колекції обласного художнього музею імені Григорія Галагана», - запрошуємо на відкриту лекцію!

Зразки професійного українського іконопису, що зберігається в колекції музею, мають різну стилістику і походять з різних храмів Чернігівщини. Навчитися «читати» ці зображення, розуміти їх зміст і символіку, допоможуть чернігівцям науковці обласного художнього музею імені Григорія Галагана під час відкритої лекції, що відбудеться в п’ятницю, 14 жовтня. Запрошуємо зацікавлених! Для участі важливо завчасно зареєструватися.

Отже, ми прослідкуємо шляхи розвитку живописного сакрального ремесла в нашому регіоні від доби бароко до класицизму та модерну. Найбільш старі іконописні твори, за словами фахівців, засвідчують барокову стилістику. Вони походять переважно з іконописних майстерень Чернігівщини та Київщини. Поряд з традиційними сюжетами зустрінемо запозичені із західної культури, зокрема, виконані за зразками численних гравюр.

Український іконопис XIX ст. часто представлений зразками місцево шанованих богородичних ікон та місцево шанованих святих. Вони тяжіють до академічної стилістики завдяки реформі іконописання поч. XIX ст. Деякі зразки презентують місцеву традицію не тільки мальованих ікон, але й різьблених (з невисоким рельєфом).

На іконопис к.XIX-поч.ХХ ст. значно вплинув тогочасний загальний розвиток промисловості, з’являються нові малярські матеріали та технічні засоби. Але через це іконопис втрачає свої національні риси, опиняється під впливом стилістики світського мистецтва: класицизму, модерну. Будемо шукати риси, притаманні національному сакральному живопису. А також ті, що сформовані культурним середовищем Чернігівщини.

Отже, чекаємо на вас у п’ятницю, 14 жовтня! Відкрита лекція запланована в рамках проекту «Чернігів - #містоСили». Місце зустрічі – обласний художній музей. Початок – 15.00. Для участі важливо зареєструватися листом на адресу: [email protected] або телефоном (номери вище).

Будемо раді бачити усіх, хто шукає опори та сенси в цей непростий час, цікавиться культурною та духовно-релігійною складовою нашого життя! Запрошуємо тих, хто працює в сфері «людина-людина» (психологи, медики, освітяни, волонтери). Вхід – безкоштовний. За можливості будемо просити вас залишити донат (пожертву комфортного для вас розміру) для відновлення закладу (будівля музею потребує ремонту після пошкодження в ході активних бойових дій).

Проект «Чернігів - #МістоСили» реалізується у рамках програми «Діалог» центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#художній музей #музей Галагана #відкрита лекція
Оголошення
live comments feed...