• Головна
  • Які хімічні засоби для очищення басейну обрати?
Новини компаній
14:46, 12 жовтня 2022 р.

Які хімічні засоби для очищення басейну обрати?

Новини компаній

Механічне та хімічне очищення басейну має дуже багато варіантів: від підводних пилососів до ультрафіолетових ламп, що занурюються. Втім високотехнологічне обладнання має велику вартість, тож власники басейнів частіше віддають перевагу саме хімічним засобам, застосування яких зрозуміле та просте. Про робочі якості старого доброго хлору відомо кожному, але які ще існують засоби для очищення води? Перед тим, як купить химию для бассейна в Киеве, не завадить знати, які з них найефективніші та доцільніші у використанні.

Які хімічні засоби для очищення басейну обрати?, фото-1

Хлорування

Попри неприємний запах та смак, препарати для очищення води на основі хлору залишаються дуже популярними через доступність та ефективність. Ударні дози хлору вбивають не лише мікробів, але й комах та навіть земноводних.

Хлор погано знищує водорості, тому сучасні препарати на основі цього елементу містять бром, що відповідає за «рослинний» фронт робіт. Крім простих рідких та таблетованих хлорних засобів існують хлоргенератори для басейнів, що видобувають активний хлор з повареної солі.

Бромування та альгіциди

Бромування чудово вбиває водорості, а альгіциди застосовуються для профілактики їх росту. Обидва типи хімікатів не є самодостатніми, і використовуються в парі з дезінфікуючими засобами, наприклад хлором.

Кисневе очищення

Це альтернатива хлоруванню, яка не має хімічного запаху та смаку. Але порівняно з тим самим хлором, кисневе очищення має не такий сильний дезінфікуючий ефект. Застосування поєднане з деякими складностями: доза реагенту та його ефективність дуже залежать від рівня рН води, який доводиться приводити у діапазон від 7 до 7,4. Хімія для корегування рН сьогодні досить доступна, проте сам розчин для кисневого очищення коштує дорожче хлору і працює повільніше.

Ще одним недоліком кисневого очищення є вимоги безпеки. У складі реагенту міститься не лише основна діюча речовина (перекис водню), а багато інших, що вимагають використання засобів захисту та очікування після застосування.

Озонування

Ця технологія очищення є найбезпечнішою та доцільнішою. Вода у басейні очищується в кілька разів ефективніше, ніж за допомогою хлору чи кисню, причому без сторонніх запахів та смаку. Втім обладнання для озонування коштує дорого, а ефект від нього не тривалий. Очищення озоном потрібно або чистіше повторювати, або поєднувати з іншими техніками.

З врахуванням викладеного, можна констатувати, що всі методики очищення води в басейні, крім хлорних, не є самодостатніми або доступними. Тож хлорування є нормою та основою очищення, порівняно з яким інші засоби розглядаються як додаткові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...