• Головна
  • У храмі святих Михайла та Федора – ювілей
10:18, 15 жовтня 2022 р.

У храмі святих Михайла та Федора – ювілей

У храмі святих Михайла та Федора – ювілей

30 років тому в чернігівському храмі на честь святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора відновили службу Божу.

Як пише журналіст Василь Чепурний: «Храм унікальний передусім тим, що посвячений святими, які загинули в Орді, відмовившись поклонитися язичницьким символам. "Не хочу тільки за йменням християнином бути", - сказав гордий князь Михайло Всеволодович, а його боярин пішов слідом за ним, відмовившись зрадити свого князя і християнську віру. Їхні тіла були викинуті за стан, а потім привезені в Чернігів, де довго зберігалися у Спаському соборі. Московський цар Іван Грозний забрав їх собі. Нині ж вони забетоновані під Архангельський собор Кремля».

У храмі святих Михайла та Федора – ювілей, фото-1

Цікаво також, що храмів, присвячених цим святим, у світі лише три - у москві, в Канаді і чернігівський - єдиний в Україні. Споруда храму має давню історію - будівництво розпочалося у 1801 році поруч із будинком наказного гетьмана Павла Полуботка. А освячення відбулося у 1808 році. Відтоді церкву кілька разів перебудовували. В садибі гетьмана розмістилося духовне училище, а в післявоєнний час – учительський інститут. Далі приміщення використовували під склад військового госпіталю.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#храм святих Михайла та Федора #ювілей
Оголошення
live comments feed...