• Головна
  • Кому належить чернігівська ТЕЦ? І чи отримають тепло абоненти?
15:41, 15 жовтня 2022 р.

Кому належить чернігівська ТЕЦ? І чи отримають тепло абоненти?

Кому належить чернігівська ТЕЦ? І чи отримають тепло абоненти?

За повідомленням Чернігівської міської ради, єдиний майновий комплекс КЕП “Чернігівська ТЕЦ” перебуває в оренді ТОВ ФІРМА “ТЕХНОВА” з грудня 2020 року. Договір закінчується у серпні 2023 році.

Про те, що цю угоду не планують продовжувати, щоб поверни ТЕЦ в управління міста, неодноразово говорив Владислав Атрошенко. В тому числі, і під час останніх місцевих виборів у 2020 році. Міський голова вважав, що нинішній орендар веде неефективне управління. Крім того, ТЕЦ давно потребувала модернізації та значних капіталовкладень, які можливі лише під гарантії міста.

Процес повернення Чернігівської ТЕЦ у власність міської громади «пришвидшили» російські війська. Їх збройна агресія в лютому-березні завдала пошкоджень на суму у близько 800 млн грн. Таку інформацію поширює пресслуба Чернігівської міської ради.

Тож не дивно, що після закінчення активних бойових дій на Чернігівщині «ТЕХНОВА» звернулася з офіційним листом до Чернігівської міської ради щодо дострокового припинення договору оренди. Орендар пояснив свої дії тим, що в нього нема ресурсів і власних коштів, аби виконати ремонтні роботи.

Заручниками ситуації, відповідно, стали 35 тисяч чернігівських родин — абонентів ТЕЦ. Тому Чернігівська міська рада погодилися на дострокове розірвання договору. Це рішення аргументують так. По-перше, органи місцевого самоврядування усвідомлюють свою відповідальність за початок опалювального сезону. По-друге, міська рада не має законних важелів впливу на ТОВ “ФІРМА “ТЕХНОВА”, аби зобов’язати фірму виконати ремонтно-відновлювальні заходи на ТЕЦ.

Цю тему зараз активно обговорюють у громаді. Думки чернігівців різняться. Надамо їм слово.

Кому належить чернігівська ТЕЦ? І чи отримають тепло абоненти?, фото-1

Володимир Грецький, громадський діяч:

- Таке рішення - закономірний і, гадаю, заздалегідь спланований результат БЕЗДІЯЛЬНОСТІ депутатів і голови міської ради впродовж попередніх років… Але в даній ситуації ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно проаналізувати всі договори оренди ЦМК ТЕЦ фірмою «Технова»! Досконально перевірити виконання орендарем своїх «інвестиційних» зобов‘язань! Зобов‘язань щодо відновлення або модернізації виробничого обладнання, розподільчих мереж.

Такою перевіркою необхідно, щоб займалася незалежна від ЧМР структура! Бажано - під егідою правоохоронних органів.

На мою думку, в цій заборгованості є також і провина держави, назвемо це «не дофінансованим політичним популізмом». Тому потрібна фахова аналітика та адекватні висновки і від орендаря, і від ЧМР на такі кроки держави. І реагувати було потрібно МІНІМУМ останні 5-7 років! Тільки після цього буде зрозумілий наступний план дій.

А повертати ТЕЦ в управління ЧМР необхідно було давно! Це вірний напрямок. Однак зараз потрібно мінімізувати махінації за рахунок міського бюджету!

Кому належить чернігівська ТЕЦ? І чи отримають тепло абоненти?, фото-2

Віктор Бистров, депутат Чернігівської міської ради:

- Чернігівська міська рада погодила пропозиції ТОВ «Технова» та пропозиції виконавчого комітету ЧМР про дострокове розірвання оренди цілісно-майнового комплексу «Чернігівська ТЕЦ», створила комунальне підприємство. І потім було рішення прийняти цілісний майновий комплекс на баланс.

Коли ми питали, які будуть наслідки, то міський голова та виконавчі органи казали, що все буде гаразд. А потім з’ясувалося, що передача на баланс міста тягне за собою передачу боргів ТОВ «Технова». Відповідно до чинного законодавства, має бути проведена перевірка цього орендованого майна перед тим, як його повертати - від міста та від держави, затвердження цього передаточного балансу. Коли тобі повертають майно, варто зрозуміти, в якому воно стані, які є заборгованості. І початок нового опалювального сезону мав бути з новим комунальним підприємством.

Станом на сьогодні комунальне підприємство не змогло оформити документи та отримати всі необхідні дозволи, аби почати новий опалювальний сезон самостійно. Тому ухвалене рішення, що цей опалювальний сезон ще буде здійснювати ТОВ «Технова». Відповідно, про передаточний баланс мова не йде. Станом на сьогодні його нема. Заборгованість не прийнята. І наскільки нам відомо, і правоохоронні органи, і контролюючі органи будуть вивчати природу цієї заборгованості, як вона виникла, як експлуатувалося це майно та все інше. Це повинно було зробили місто, але замість цього буде робити держава.

Які прогнози, чи будуть чернігівці з теплом? Я ще неодноразово казав також, що є питання щодо гарячої води. Бо у багатьох містах вона є, у нас – нема. Я впевнений, що чернігівці будуть з теплом. Єдине питання – коли його включать. Якби це було нове комунальне підприємство, ймовірно, що включили би невчасно. Поки не отримали б усі дозволи та ліцензії.

А якщо буде працювати старе підприємство – «Технова», гадаю, все буде вчасно, як і по всій країні. Адже станом на сьогодні є заборона відключати теплогенеруючі підприємства від газу, є заборона підвищувати вартість тепла. Тож якщо в усій країні будуть проблеми, то і у нас будуть проблеми. Якщо в країні все буде все гаразд, я впевнений, що опалювальний сезон і в Чернігові розпочнеться вчасно.

Цікавилася Вікторія Сидорова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівська ТЕЦ #опалення #опалювальний сезон #тепло #Віктор Бистров #Володимир Грецький
Оголошення
live comments feed...