• Головна
  • Чернігівські колонки: архаїка або порятунок?
12:01, 20 жовтня 2022 р.

Чернігівські колонки: архаїка або порятунок?

Чернігівська колонка

Чернігівські колонки – для когось це спогад дитинства про те, як втамовував спрагу спекотного літа, для когось – суворе сьогодення та джерело води.

Скільки їх у Чернігові та чи допоможуть вони у разі проблем з водопостачанням? Журналісти нашого видання шукали відповіді.

Вода, що рятувала

У лютому-березні 2022-го року майже кожен чернігівець пережив моменти, які, м’яко кажучи, не можна назвати приємними. Однією з проблем була відсутність води. У районі, де жив автор цього матеріалу, її не було місяць. Тож, не зважаючи на обстріли, воду треба було шукати.

Одним з джерел стала колонка на розі Седнівської (зараз це – частина проспекту Левка Лук’яненка) та Ломоносова. Вірніше, з колонки вода вже не текла, але ми, чоловіки, за допомогою мотузки, прив’язаної до неї обрізаної п’ятилітрової пляшки та палки діставали воду з колодязя біля колонки та розливалиу відра, пляшки, бутилі – хто що приніс.

Тривало це, щоправда, недовго, й незабаром вода зникла всюди, а ходити за нею доводилося вже на Десну. Але, як-то кажуть, то вже інша історія. І така, чи подібна історія закарбувалася в пам’яті ледь не кожного мешканця Чернігова.

Чи допоможуть при форс-мажорі?

На сайті КП «Чернігівводоканалу» є мапа колонок за допомогою якої кожен чернігівець може знайти найближчу до свого будинку колонку. Всього нам вдалося нарахувати 251-ну вуличну колонку. Щоправда більшість з них є закритими – тобто користуватися колонками можуть тільки абоненти, в яких є спеціальний ключ.

Мапа колонок

-За потреби, ми відкриваємо й ті, які на мапі позначені замком. Але, якщо зараз відкрити, то їх просто зламають й все. Тобто там набирають люді, які там живуть й безпосередньо користуються цією колонкою, - розповідає начальник служби водопровідних мереж КП «Чернігівводоканал» Ігор Грищенко.

Проте, якщо станеться форс-мажор й у Чернігові знову будуть поширені проблеми з водопостачанням, колонки, за словами фахівця, не врятують:

-Якщо не буде централізованого водопостачання, то у більшості колонок також не буде води. Вода може бути у тих, які, за рельєфом розташовані нижче, а ті, які за рельєфом вище – там води не буде, - каже пан Грищенко.

Тож у випадку виникнення проблем, чернігівцям залишається розраховувати на підвіз води «Чернігівводоканалом» та на самих себе – бо потрібно вже зараз зробити запас води:

-Найголовніше: у кожній оселі має бути запас води на 72 години. Зараз складна ситуація з насосними станціями: через перебої з електропостачанням та гідроударами, труби рвуться. Ми не маємо часу навіть попередити про відключення. Якщо відключення тривале – ми попереджаємо, якщо до трьох годин – можемо не попереджати. У будь-якому випадку ми здійснюємо підвезення води. Але, якщо ситуація буде погіршена по всьому місту, зрозуміло, що ми просто не зможемо підвезти воду у всі райони, - розповідає Ігор Грищенко. – Саме тому має бути запас води на 72 години на всіх людей: і для вживання води, і для санітарних потреб.

Колонка на розі вулиці Ломоносова та проспекта Левка Лук'яненка

Як зазначають працівники «Чернігівводоканалу», запаси води періодично треба оновлювати. Інтервал оновлень залежить від кількох факторів, зокрема, від того наскільки чистим був посуд, в який воду налили. Тож визначати: коли саме оновлювати запас, - варто самім чернігівцям.

Тож запасаємося водою, донатимо на ЗСУ та віримо в українську перемогу.

Сєргєй Карась

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#колонка #Чернігівводоканал #водопостачання #війна #вода
Оголошення
live comments feed...