• Головна
  • Ціни курям на сміх. Яка ситуація з вартістю яєць в Чернігові
14:41, 20 жовтня 2022 р.

Ціни курям на сміх. Яка ситуація з вартістю яєць в Чернігові

Ціни курям на сміх. Яка ситуація з вартістю яєць в Чернігові

Ходити за продуктами в магазин – це звичайна справа для кожної людини. Та з кожним разом походи стають більш витратними, ціни ростуть на все. Наразі серед продуктів за підняттям цін лідирують яйця. Лише за останній місяць ціна зросла на 60%. Якщо раніше десяток яєць можна було придбати за 30 грн, то зараз важко знайти меншу ніж за 55 грн. Незважаючи на таке зростання вартості, дефіциту в магазинах на даний продукт немає.

Які ж ціни на яйця у місті Чернігів?

Найдешевше можна придбати десяток яєць за ціною 45 грн у супермаркеті Союз. Але магазин не відстає від інших, і звісно ж, у ньому зустрічаються вищі ціни, такі як 57 грн за десяток, 66 грн і більше. Супермаркет Сільпо може запропонувати одне куряче яйце за вартістю 5.50 грн. Ціни в магазині від різних виробників за десяток сягають до 88 грн. У супермаркеті Екомаркет одне яйце обійдеться у 5.59 грн. Десяток від розповсюджених по всій країні виробників коштує в середньому 68 грн. У вартості одного яйця супермаркет Атб програє іншим, адже в цих магазинах ціна найбільша – 5.79 за 1шт.

У звичайних маленьких продуктових магазинах можна зустріти ціни від 64 грн до 78 грн за десять яєць. Існують і винятки. Наприклад у магазині «Наша Лавка», що розташований за адресою вул. Левка Лук’яненка 26, десяток яєць коштує 54 грн.

Різниця між ринковими цінами на цей продукт та магазинними не велика. На ринку вартість одного яйця сягає 6 грн. Найбільш розповсюджений виробник курячих яєць на базарі – це ТОВ «Авіс-Україна» із Косівщини, Сумської області.

Місто Чернігів має власний птахо-племінний комплекс «Поліські курчата». У організаціє є магазин за адресою вул. Малиновського, 32. Вартість курячих яєць у магазині, порівняно з іншими, не висока. Ціна залежить від категорії яйця. Найбільші коштують 62 грн, а маленькі можна придбати за 52 грн. Магазин має доставку, але діє вона від певної кількості. Менеджер птахо-племінного комплексу «Поліські курчата» Тетяна про підняття цін говорить: «Наразі дефіцит яйця в країні. По перше, через війну, скоротилося по всій країні стадо. По друге зараз такий період, коли курочка мало несе яйця».

Сезонність і справді завжди була причиною коливання цін, адже кури в період похолодання несуть менше яєць. «Якщо відбудеться підняття цін, то це вже буде занадто дорого, більш за все що в найближчий час може знизитися ціна» - каже пані Тетяна.

Підняття цін на яйця в першу чергу пов’язане з війною. Великі організації втратили багато курей, а деякі птахоферми і досі залишаються на тимчасово окупованій території. Росіяни знищили птахофабрики на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині, Сумщині та ін. Тільки 4 млн курей загинуло на одній Чорнобаївській птахофермі через виведення з ладу окупантами місцевої електростанції.

Через війну зросла вартість виробництва, тому деякі підприємці були змушені позбуватися частини курей. Зросли ціни на зерно, які формують вартість комбікорму, з якого на більшу половину і вираховується собівартість яйця. Однією з причин росту цін на яйця є значне подорожчання електроенергії, без якої неможливе утримання птахофабрик. Зважаючи на всі ці фактори, не мала кількість підприємств або скоротили виробництво, або взагалі припинили діяльність

Виробники, які працюють і надалі, уже намагаються вирішити проблему з відновленням поголів’я курок-несучок, а підприємства, фабрики яких були зруйновані, уже починають відновлюватися. Директор Союзу птахів України зауважив, що варто очікувати стабілізації цін, у зв’язку зі збільшенням кількості яєць, а листопаді взагалі можливе зменшення ціни.

Валентина Гавриленко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#яйця #ціни на яйця #ціни #вартість яєць
Оголошення
live comments feed...