• Головна
  • Благодійний ярмарок Чернігівської бібліотеки ім. Коцюбинського
16:50, 27 жовтня 2022 р.

Благодійний ярмарок Чернігівської бібліотеки ім. Коцюбинського

У жовтні цього року у Чернігівській бібліотеці ім. Коцюбинського, за адресою вул. Княжа, 22 розпочався благодійний ярмарок. Кожен бажаючий може прийти і купити ляльку-мотанку «Берегиню», чи книгу за дуже низькою ціною. Час проводження ярмарки за розкладом бібліотеки понеділок-субота, з 09:00 до18:00. Розпродаж триватиме до 15 грудня.

Ляльки-мотанки "Берегині"Ляльки-мотанки "Берегині"

Директор Чернігівської міської комунальної бібліотечної системи Пушкар Ганна Вікторівна про благодійну акцію говорить: «Кожен зараз розмірковує над тим, чим він може допомогти ЗСУ, і ми не виключення. Силами нашої центральної бібліотеки міста Чернігова ми вирішили також долучитися до допомоги, навіть не одним напрямком».

Спеціально для благодійної ярмарки наші маленькі читачі зробили власними руками ляльки-мотанки. Для створення «Берегинь» проводилися майстер класи у філіях Чернігівських бібліотек, і під керівництвом бібліотекарок діти виготовили сувеніри. Спочатку ляльки відправлялися на фронт, як обереги, щоб порадувати військових, але так як їх зробили багато, то було вирішено перевести їх у кошти та допомагати грошима. Попри це деякі «Берегині» і зараз відправляються на фронт. Придбати ляльку-мотанку може кожен бажаючий за 100 грн, чи більше за бажанням.

На благодійному ярмарку можна придбати і книги, за доволі низькою ціною – лише 30-40 грн за книжку.

«Ми можемо дозволити собі продавати ці книги, бо маємо багато екземплярів, і є така можливість, або це списані книжки по тим, чи іншим причинам. Перша література, яку розкупили, це були жіночі романи, класика, беруть і історичну тематику. Іноді навіть відправляємо книги поштою, бо купують люди не з Чернігова» - розповідає Ганна Пушкар

У благодійному ярмарку беруть участь різні люди, як за віком, так і за статтю. Розташовані товари при вході, щоб усі бачили, адже до бібліотеки заходить безліч різних людей.

Директорка каже:

«Бібліотека – це не тільки місце зберігання книг, а й місце для спілкування, суспільний простір, тому люди до нас ідуть з різних причин, і при вході бачать цей розпродаж».

Благодійний ярмарок – це не єдина акція, яка проходить у бібліотеці імені Коцюбинського. Працівники приймають у людей старі та не потрібні книги, які не можуть поповнити фонд бібліотеки, і віддають їх на макулатуру, а виручені кошти збирають на допомогу армії. Крім цього бібліотека збирає матеріали для окопних свічок, а саме: жерстяні банки, бажано низькі з рибних консерви, чи корму для тварин, парафін, віск, картон. Зібрані матеріали передають волонтерам, які виготовляють свічки, а потім передають військовим. Спільними зусиллями вдалося уже завантажити декілька машин свічками, та відвезти на фронт. Військові дуже вдячні та задоволені. Долучитися до збору матеріалів на окопні свічки може кожен.

Кошти з благодійного ярмарку та макулатури працівники збирають у скриньку, тому скільки вдалося назбирати ще не знають.

Ганна Вікторівна говорить:

«Акції тільки розпочалися, тому скільки назбирали невідомо. Розкрити скриньку плануємо у грудні, гроші передамо на потреби ОК «Північ», можливо навіть дізнаємося на що конкретно вони підуть. Навіть якщо не повідомлять, то у будь якому випадку кошти підуть на щось потрібне».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бібліотека #благодійність #допомога #книга #лялька-мотанка
Оголошення
live comments feed...