• Головна
  • Владислав Атрошенко: про війну, відновлення Чернігова та дитячі садочки
09:46, 16 листопада 2022 р.

Владислав Атрошенко: про війну, відновлення Чернігова та дитячі садочки

Владислав Атрошенко під час пресконференції

У вівторок, 15 листопада, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко провів пресконференцію, присвячену 7-ої річниці обрання його на посаду мера міста (мова про перший термін пана Атрошенка на посаді).

Ми побували на заході й в цьому матеріалі пропонуємо Вам огляд того, що сказав міський голова під час 2,5-годинної розмови з журналістами.

Про податки

-В нас чотири базових, найбільших, податки з власних надходжень бюджету міста. Це, в першу чергу, податок та збір на доходи фізичних осіб. Ми планували за 10 місяців мати 1 мільярд 672 мільйони, ми маємо 1 мільярд 518 мільйонів (надходжень до бюджету у гривнях, - прим.). Маємо падіння податків по підприємцям, по всім працевлаштованим, але маємо значне зростання по категоріям: «поліція», «ДСНС», «військовослужбовці». Завдяки цим категоріям ми маємо ті надходження, які вирівнюють (ситуацію, - прим.). По ПДФО ми недобрали 154 мільйони, відносно плану, - зазначив міський голова.

За податками на акциз на алкоголь, тютюн та пальне місто, за словами мера, міський бюджет «у мінусі» на 91 мільйон гривень, відповідно до зборів податку на нерухоме майно місто недоотримало 10 мільйонів 800 тисяч, а за плату за землю – 102 мільйони. За «єдиним податком» міський бюджет недоотримав приблизно 111 мільйонів, відносно запланованого. При цьому Чернігів має «плюс»: 30,6 мільйонів благодійних внесків – це кошти, які міста-побратими, підприємства чи просто небайдужі люди перераховували безпосередньо у бюджет Чернігова.

-На кінець року місто недоотримає 400 мільйонів гривень. Ця цифра – краща, ніж я очікував на початку травня, - зізнався Владислав Атрошенко. – Фактично, це – дефіцит бюджету.

Тепло та «Спеціальна енергетична компанія»

Відома проблема з тим, що у кількох багатоповерхівках, які обслуговує підприємство «Спеціальна енергетична компанія», досі немає опалення. Мер пообіцяв зміну ситуації на краще до кінця поточного тижня:

-Ми робимо усі кроки для того, щоб «Спеціальна енергетична компанія» отримала газ і включила котельні. Зокрема, авансуємо, платимо наперед за наші комунальні приміщення. Є домовленість з «Чернігівгазом»: якщо, отримавши кошти від нас, власник «Спеціальної енергетичної компанії» заплатить «Чернігівгазу» - цього буде достатньо, щоб він розпочав опалювальний період. Я сподіваюся, що до п’ятниці тепло у всі 10 будинків (котрі обслуговує «Спеціальна енергетична компанія», - прим.) буде подане, - висловів надію міський голова Чернігова.

Будинки, де з теплом проблеми

На Ремісничій, 55а, за словами Владислава Атрошенка з 64 квартир не отримують тепло 8.Опалення там мають дати до 10 грудня.

За адресою Мазепи, будинок 56 зі 171 квартири у 27-ох закінчують ремонти, там опалення з’явиться до 1 грудня.

На Чорновола, 13 без тепла опинилися 36 квартир:

-Це технічний порив. Вони в нас будуть ще неодноразово. День-два проблема буде вирішена, - пообіцяв Владислав Атрошенко.

На Бєлова, 27 наразі без опалення залишаються 28 квартир. Роботи плануються закінчити у січні-лютому 2023 року.

На Бєлова, 37 (будинок на 6 корпусів біля «Епіцентру») 99 квартир 3-го корпусу без тепла, про терміни закінчення робіт за цієї адресою мер не повідомив.

Зате повністю отримає опалення будинок 122 по вулиціТолстого.

При цьому зняті з обліку будинки на проспекті Мира, 249 та вулиці Любецький, 34. Будинок на Любецький будуть відновлювати, ремонт тут планують закінчити до кінця цього року.

Розбомблений приватний сектор та компенсації

Представниці чернігівських ЗМІ під час пресконференції

Після закінчення бойових дій були складені 2783 акти візуального обстеження приватних будинків. 530 будинків були повністю знищені російськими окупантами, 784 – отримали значні пошкодження й потребують капітального ремонту, 1469 – мали незначні пошкодження.

-Ми розробили програму одноразової грошової допомоги. Розуміли, що вона не вирішує питання повного ремонту, але вона хоча б частково допоможе з придбанням матеріалів: 40 тисяч на повністю знищені будинки, 20 тисяч – знищеним, можна сказати, наполовину, 10 тисяч отримали ті, чиї будинки мали незначні пошкодження, - розповів Владислав Атрошенко. – Вже отримали ці гроші, на загальну суму 23 мільйони 857 тисяч гривень, 1416 сімей.

Багатоповерхівки, в які прилетіло

Влучили російські загарбники і у 875 багатоквартирних будинків з 2124 наявних у Чернігові. 729 з них пошкоджені вибуховою хвилею, 146 – пряме влучання. П’ять з цих будинків підлягають демонтажу: проспект Миру, 249, вулиця Тургенєва, 22, вулиця Жабинського, 14, вулиця Старовокзальна, 2 та вулиця Чорновола, 15 (перші два під’їзди).

Місто створило спеціальну програму для встановлення вікон соціально незахищеним верствам населення, чиї квартири постраждали під час облоги обласного центру. 495 сімей скористалися цією програмою, на яку витрачено 6 мільйонів 310 тисяч гривень.

-Відремонтовано 108 будинків та відновлена 531 квартира. Тобто 531 родина мають можливість вселитися у свої квартири, - підкреслив мер міста.

Про вплив відключень електрики на опалення

-Хочу звернутися до чернігівців з проханням з розумінням віднестися до того, що питання наявності електроенергії напряму пов’язане з наявністю тепла у квартирах, адже теплопункти, які, фактично, виконують функції насосів для безперервного подання тепла у будинки, коли вимикається електрика, не працюють. І теплоносій, який зайшов у будинок, коли немає електроенергії,віддає тепло, охолоджується та не заміщується іншим теплоносієм. Відповідно, це впливає на якість опалення. В певних будинках буде відчуватися недогрів теплоносія. Працюємо над тим, яким чином технічно відділити теплопункти. Щоб на них подавалася електроенергія, а на решту об’єктів – не подавалася (під час планових відключень електроенергії, - прим.) – це надзвичайно складне завдання. Фактично, з цього питання ще будуть перемовини з «Обленерго», але наразі це технічне рішення дуже важко проглядається, - попередив Владислав Атрошенко.

За його словами, також немає можливості забезпечити теплопункти електрогенераторами, адже генератори необхідної потужності дуже складно знайти і вони дуже дорогі у використанні.

Холодні школи

-Четверта школа буде підключена сьогодні, 15 листопада. Шосту школу опалює ТЕЦ, система знаходиться без води. Школа на сьогодні без вікон. Ми у поточному режимі будемо вирішувати ці проблеми. Але це не впливає на навчальний процес. Та кількість руйнацій, які зазнали заклади середньої освіти… вважаю, ми зробили навіть більше, ніж могли. З наявної кількості учнів (приблизно 28,5 тисяч) ми сьогодні маємо 11 тисяч 114 школярів на очному навчанні. Порівняно навіть з іншими обласними центрами, це значний відсоток, - зазначив Владислав Атрошенко.

Також без опалення залишаються 13-та, 19-та, 20-та і 24-та школи. У 28-му школу опалення мали подати 15-го листопада.

За словами міського голови, у 9-ти школах вже виконані ремонтні роботи, ще у 10-ти закінчують ремонт. При цьому чотири школи: № 14 та 17 і спецшколи № 1 та № 2 не мають власних укриттів.

Дитячі садочки: 14 з 54

Дитячий садок у Чернігові, котрий постраждав від обстрілів росіянами

За словами міського голови, наразі працюють 14 дошкільних закладів освіти з 54. У восьми садочках вже виконані, а ще у чотирьох виконуються ремонти. При цьому у 16 закладах дошкільної освіти немає укриттів

-Повністю облаштовані укриття у 10 дитячих садочках, у п’яти йде облаштування. Але це не впливає на освітній процес. Всі, хто має бажання, на сьогодні, ходять у дитячі садочки. Очікуваний контингент, які ходили б, у 2022/23 навчальному році у дитсадочки – 6483 дитини. Фактично, зараховані 3037 людини, при можливості прийняти у відриті 14 садочків 4040 дітей. На сьогодні ми вже навчилися займатися з дітками таким чином, щоб знаходження у підвальних приміщеннях (під час повітряної тривоги, - прим.) не викликало психологічного напруження: діти займаються, граються, вони не відчувають великої різниці, - поділився досвідом міський голова.

При цьому, як зазначив, Владислав Атрошенко, опалювати цією зимою будуть лише ті садочки, які задіяні у навчальному процесі (тобто, станом на цей час, без опалення залишаться будівлі 40 дошкільних навчальних закладів).

-За наявності можливості, ми будемо ремонтувати всі садочки, але дуже велика кількість була і шкіл, і садочків (пошкоджено окупантами, - прим.), і не так багато часу, - сказав Владислав Атрошенко.

При цьому мер Чернігова пообіцяв зберегти робочі місця (наразі більшість працівників непрацюючих садочків знаходяться «на простої»):

-Ми не поспішаємо скорочувати ані лікарів, ані вихователів, ані комунальників. Дай Бог, через півроку ми або закінчимо війну, або будемо більш чітко бачити коли ми її закінчимо. Сподіваюся, нас не кинуть наші партнери віч-на-віч з Росією й ми закінчимо війну перемогою, - заявив міський голова.

Про можливість повторного наступу на Чернігів

-Щодо тієї інформації, яку ми бачимо, щодо концентрації військових у Білорусі: вони там можуть концентруватися скільки завгодно. Легкої прогулянки, не буде. Простим громадянам і бізнесу можна бути спокійнішими. Сусіда ми маємо такого, що треба бути готовим до всього, але сьогодні треба бути повністю навіженим, щоб давати команду атакувати укріплені райони. Якщо росіяни наважаться на «другу серію», мають розуміти, що вона для них буде плачевною, - вважає Владислав Атрошенко. - Я щиро радію успіхам ЗСУ. В мене така статистична робота: я вивчаю скільки танків знищено, скільки «орків» загинуло. Чому? Тому що, крім загальної картини, мінус 700 людей на день – це зменшення відсотку ймовірності наступу з північного напряму. Чим більше втрат у росіян, тим менше шансів на наступ з Півночі, отже, можна спокійніше працювати, жити, виховувати дітей у Чернігові.

Про нові будинки на вулиці Дрозда

На вулиці Дрозда (в районі ЗАЗу), спільно з Червоних хрестом, ведеться будівництво містечка для вимушених переселенців:

-Там будується близько 3,5 тисяч метрів житла: 116 одно- та двокімнатних квартир. Місто робить фундамент, підводку зовнішніх мереж, а безпосередньо будинки робить національний Комітет Червоного хреста, - поділився новиною Владислав Атрошенко. – В першу чергу це житло призначатиметься для постраждалих чернігівців. Я сприймаю будь-які речі, як постійні. Вважаю, що ці будинки простоять 100 років.

Про ялинку-2023 та новорічну ілюмінацію

Владислав Атрошенко, світлина Сєргєя Карася

Владислав Атрошенко, світлина Сєргєя Карася

-Справа в тому, що люди, які позитивно ставляться (до встановлення ялинки на Красній площі, - прим.) – вони неактивні, люди які негативно – більш активні. Я не хотів би конфлікту на цьому тлі у суспільстві, - розповів про святкування Нового року міський голова. – Ми повісимо ілюмінацію, оскільки в нас вона закуплена. Зробимо невеличку локацію в районі малої сцени (певно, малася на увазі сцена на Алеї героїв, - прим.) і там, можливо, буде ялиночка 4-5-ти метрів.

У комунальних закладах також мають бути проведені новорічні свята для дітей. А «міський» Святий Миколай прийде до кожної дитини, чиї батьки загинули захищаючи Україну, з подарунком «за який не соромно».

Про Дериземлю та Федерацію біатлону України

Напередодні стало відомо, що начальник управління сім’ї, молоді та спорту міської ради Андрій Дериземля був призначений на посаду першого заступника президента Федерації біатлону України. Владислав Атрошенко розповів чи продовжить чиновник працювати у міськраді та чи вбачає він конфлікт інтересів, якщо Дериземля, паралельно з роботою у міському управлінні, як перший віце-президент Федерації біатлону буде займатися відбудовою лижної бази у Чернігові:

-Лижна база не є власністю міста, це обласна власність. Відповідно, в області є керівники, які будуть забезпечувати (відновлення спортивного об’єкту, - прим.). Дериземля не планує звільнятися та переходити на роботу у федерацію біатлону, - зазначив міський голова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Владислав Атрошенко #пресконференція #Федерація біатлону України #опалення #дитячі садочки
Оголошення
live comments feed...