• Головна
  • Чернігівська тролейбусна мережа: постання з попелу
18:05, 16 листопада 2022 р.

Чернігівська тролейбусна мережа: постання з попелу

Чернігівська тролейбусна мережа: постання з попелу

Навряд чи для читачів буде новиною те, що Чернігів дуже серйозно постраждав під час облоги росіян у лютому-квітні цього року. «Розгрібати» наслідки дій окупантів доведеться ще довго. А одним з постраждалих об’єктів стала чернігівська тролейбусна мережа, яку довелося значно скоротити. Проте наразі відбувається відновлення.

Попіл

Один з найяскравіших спогадів автора цього матеріалу з періоду облоги міста, пов’язаний як раз з тролейбусною мережею. Це була середина березня, у нашому районі не було води, а, так як його постійно обстрілювали, до нас ніхто цю воду не привозив. Тож довелося йти з відрами та пляшками за 3 кілометри – на так звану «Переправу» на вулиці Шевченка. Тобто на Десну.

Роботи з відновлення тролейбусної мережі

Й коли ми вийшли через приватний сектор на Бобровицю (на самий її початок) та побачили розбиті автівкі, будинки та тролейбусні дроти, розкидані по всій дорозі, це закарбувалося у пам’яті. З’ясувалося, що наш район – то ще не пекло. Буває гірше.

Фенікс

Але наразі тролейбуси у Чернігові вже ходять, хоч і не дуже звичними маршрутами. А допомагають відновлювати мережу благодійники:

-Національне товариство Червоного хреста надає нам величезну допомогу. Найбільша – це закупка на 33 мільйони обладнання для ремонту контактної мережі нашого «Чернігівського тролейбусного управління». Наразі з 45 кілометрів існуючої мережі в нас повністю відновлено 15 кілометрів. І я сподіваюся, що найближчим часом ще 10 кілометрів ми відновимо. Далі в нас буде прийматися бюджет 2023-го року й ми будемо дивитися скільки коштів закладати на відновлення контактної мережі на 23-й рік, - зазначив під час нещодавньої пресконференції мер Чернігова Владислав Атрошенко. – Хочу подякувати донорам. Зокрема, найбільше мене здивувала гральна компанія, яка перерахувала нам 7 мільйонів гривень: зателефонував менеджер й сказав, що це рішення власників – на відновлення контактної мережі тролейбусного управління. При цьому ані офісу, ані працівників цієї фірми у Чернігові немає.

Перехрестя вулиць Толстого та Івана Мазепи

Наразі тривають роботи на перехресті вулиць Івана Мазепи та Толстого: тут ремонт мають закінчити до кінця року. А ось відновлення руху тролейбусів до ЗАЗу заплановано вже на 2023-й.

-На ділянці у районі Толстого-Мазепи, гадаю, запустимо у цьому році. А ділянку на Автозавод будемо робити вже наступного року, адже фізично не встигаємо, - розповів у коментарі нашому виданню начальник КП «Чернігівське тролейбусне управління» Руслан Ємець. – В нас майже все є по матеріалах. Залежимо від погоди та аварій: кожного тижня в нас 2-3 аварії по силових кабелях, тому люді (на відбудові тролейбусної мережі на вулиці Толстого, - прим.) працюють, коли в них є змога. Адже в усуненні аварій і відновленні контактної мережі задіяні одні і ті ж самі бригади. Гадаю, що робіт на Толстого-Мазепи залишилося на 2-3 тижні. Тобто, на мою думку, у грудні маємо запустити тролейбус. Скоріш за все, маршрут буде не восьмим, а шостим: об’єднаний восьмий та шостий маршрути. Зараз шостий тролейбус ходить на вокзал, бо в нас збільшилася кількість пасажирських перевезень залізничним транспортом. Ми пустимо його через «танк на Кругу», Нафтобазу та колишнім восьмим маршрутом. Тобто, грубо кажучи, об’єднаємо.

Тож, сподіваємося, вже незабаром послугами тролейбусу зможуть скористатися більше чернігівців. Щоправда, все це буде залежати від ситуації з електропостачанням. А електросистема України, як ми знаємо, нещодавно отримала новий удар від окупантів.

Але ми знаємо, що Україна переможе. Отже, віримо у ЗСУ та чекаємо на чернігівський тролейбус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівський тролейбус #Владислав Атрошенко #Руслан Ємець #відновлення міста #облога
Оголошення
live comments feed...