• Головна
  • Життя у модульному містечку - чи готова Новоселівка до зими
12:01, 20 листопада 2022 р.

Життя у модульному містечку - чи готова Новоселівка до зими

Жителям Новоселівки, Чернігівської області, довелося пережити важкі часи. Село постраждало від авіабомбардувань, артобстрілів та великої кількості пожеж. Багато будинків перетворилася на згарище, яке не відновити. Спочатку, господарі таких будинків тулилися до родичів, сусідів, чи знімали квартири у місті, але, у серпні, отримали можливість жити самостійно – у модульному містечку. Допомогу у вигляді житлових блоків надала Польща. Пройшов вже певний час після урочистого відкриття містечка з чиновниками перед камерами журналістів, і наші журналісти вирішили навідатися до мешканців містечка, щоб побачити реальний стан справ і проблеми людей.

Модульне містечко в НовоселівціМодульне містечко в НовоселівціМодульне містечко в Новоселівці

У серпні, коли тільки відкрили модульне містечко у Новоселівці, у кожному блоці були: холодильник, мікрохвильова піч, телевізор, постільні та гігієнічні набори для кожного та іграшки і килимки для дітей. Загалом, у кожному блоці 22 кімнати, на 4 особи. У блоці є ігрова кімната для дітей, кухня, жіночі та чоловічі туалети та душові. Також містечко має свій медичний вагончик.

Надія Петрівна, жителька модульного містечка, говорить:

«Живеться нормально, коли світло не вимикають. Якщо зимою припинять вимикати електроенергію, то вдасться перезимувати нормально, адже у нас електричне опалення. Тепло виходить з кімнати дуже швидко».

Комендант модульного містечка, Ніна Володимирівна розповіла, що в них є один генератор, але його замало, для такої кількості людей. Максимум, на що його вистачить – це освітлення та опалення, приготувати їжу не вийде.

Про життя у модульному містечку, Ніна Володимирівна розповідає:

«Живеться добре, бо не в чужих людей, але дуже тісно. Є люди, у яких діти знімають квартиру у місті, і тому вони живуть самі, а є й такі, що туляться вчотирьох, і їм дуже мало місця в кімнаті. У нас є і лежача бабуся, і багатодітна сім’я, різні люди. У містечку проживають лише жителі Новоселівки. Вистачає і дітей у нас, добре що є ігрові кімнати, їм тут весело. Часто приїжджають діти з міста, чи села. Вони уже пристосувалися до нових умов, як і дорослі. Звісно, є проблема із навчанням. Наша школа згоріла, і в нас немає нічого для навчання, діти їздять у інший населений пункт. На дистанційці потрібні якісь планшети для учнів. Раніше, у людей все це було, але усе згоріло».

Ніна Володимирівна із внучкою та жительками містечка, Фото автора

Ніна Володимирівна із внучкою та жительками містечка, Фото автора

Жителі модульного містечка дуже вдячні Польщі за таку допомогу, та волонтерам, які не забувають про них і по цей час. Волонтери допомогли людям із одягом, взуттям, технікою, навіть їжею для тварин.

«Ми розуміємо, що не лише ми постраждали, і допомога потрібна багатьом, але все ж дуже вдячні, що нам допомагають. Допомога завжди не зайва у таких випадках. Звісно, тяжкувато, але якось треба жити. Волонтери допомагають не тільки речами, а й фізичною працею. Людям, у яких не повністю зруйнували дім, і його можна відновити, допомагають розбирати завали, та надають матеріали, щоб ті відбудувалися, і змогли нормально перезимувати.» - розповідає комендант.

Ольга Петрівна

«Тільки мені одній ніхто не допомагає, - говорить Ольга Петрівна, – скільки уже просила. У мене дві хати згоріло, прошу вже давно, щоб розібрали згарище, до кого тільки не зверталася, а вони тільки говорять: «Ви б самі могли розібрати». Люди навіть не бачили мене, і так говорять по телефону. Куди мені, в 75 років, на цій колясці розбирати? Не знаю уже куди звертатися. Сил немає, терпіти таке відношення до старої людини.»

Аліна та Матвійчик, фото автора

Аліна та Матвійчик, фото автора

У модульному містечку проживають і молоді мами. Аліна, мама маленького Матвійчика, розповідає:

«Живеться тут добре, коли є світло. Ми вже звикли, дитина адаптувалася, всі свої навколо. Матвій єдина дитина в блоці, але це не дає йому нудьгувати: він розважає дорослих, а вони – його».

Попри велику роботу волонтерів, жителям модульного містечка Новоселівки потрібна допомога. Дітям потрібні підгузки, дитяче харчування, пристрої для навчання, теплий одяг, взуття. Дорослим теж необхідні теплий одяг на зиму, та тепле взуття. Також жителям вкрай важливо знайти генератори.

Житло господарям зруйнованих будинків Польща надала лише на рік, і продовжить цей термін, тільки якщо буде необхідність, тому люди сподіваються, що після перемоги їм допоможуть відбудуватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоселівка #війна #модульне містечко #допомога #зруйновані будинки
Оголошення
live comments feed...