• Головна
  • Вибори без вибору: чернігівські олімпійці обрали нову очільницю
18:53, 8 грудня 2022 р.

Вибори без вибору: чернігівські олімпійці обрали нову очільницю

Асамблея обласного відділення НОК України, світлина Сєргєя Карася

Асамблея обласного відділення НОК України, світлина Сєргєя Карася

На початку грудня у залі засідань Чернігівської обласної ради пройшла звітно-виборна Асамблея відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області, головною подією якої стало обрання нового очільника відділення. Вірніше, очільниці.

Чи час для виборів?

Повномасштабне вторгнення російських окупантів призупинило політичне життя України. Зокрема, проміжні вибори народного депутату України по 206 округу (частина Новозаводського району Чернігова та колишні Чернігівський і Ріпкінський райони), які мали відбутися 27 березня 2022 року, були скасовані.

Але восени цього року вибори в Україні поновилися.Щонайменше, у спорті: так, був переобраний президент Федерації баскетболу України, обраний новий голова Федерації біатлону України. Не без пригод пройшли й вибори очільника Національного олімпійського комітету України. І ось тепер черга дісталася до Чернігова. Але чи варто проводити вибори у той час, коли в країні іде війна?

член виконкому обласного відділення НОК Ігор Саченко

-Це дуже складне питання. Мабуть, зараз й не на часі проводити вибори, але є регламентуючи норми, вимоги положення, реалії цього часу. Якщо керівництво НОК прийняло рішення про проведення Асамблеї, ми, як члени відділення, обов’язково будемо приймати у ньому участь, - каже член виконкому обласного відділення НОК, тренер БК «Чернігів» Ігор Саченко. – Сподіваємося, що баскетбол, за нового голови відділення,зможе вийти на трішки більший рівень підтримки з боку нашого обласного відділення НОК.

Єдина кандидатка

Останні 2 терміни головою обласного відділення НОК був екс-народний депутат та колишній голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, який також є президентом Чернігівської обласної федерації гімнастики. Але цього разу досвідчений політик вирішив не балотуватися на новий термін.

Напередодні виборів інтернетом ширилися чутки, що балотуватися на посаду планує заступник голови ОВА Дмитро Іванов, який був вказаний на сайті обласного відділення НОК в якості учасника Асамблеї від обласної федерації футболу. Але на саму Асамблею чиновник не прийшов, й цього висування не відбулося.

Також планував балотуватися й президент обласної федерації плавання Станіслав Крот. Проте, як ми вже писали раніше, після початку повномасштабного вторгнення, спортивний функціонер став на захист нашої країни. Тож і він вирішив не поєднувати службу у ЗСУ з посадою голови відділення НОК:

Вадим Гутцайт (ліворуч), Станіслав Крот (у центрі) та Валерій Куліч (праворуч)

-Може бути така робота, що часу не вистачить. Я не впевнений, що зможу дуже швидко реагувати на питання. По-друге, за нинішнього законодавства, без змін до Закону «Про фізичну культуру і спорт», я не бачу себе у такій роботі: на даний момент НОК не є повністю громадською організацією: багато осіб залежних… - пояснив своє рішення Станіслав Крот.

Отже, єдиною кандидаткою на посаду голови НОК стала головиня Чернігівської обласної федерації біатлону, членкиня виконавчого комітету Федерації біатлону України, перша заступниця голови Чернігівської облради (як депутатка, вона входить до фракції «Рідний дім») та перша заступниця голови обласного відділення НОК Ніна Лемеш. Висунули пані Лемеш кандидаткою обласні федерації біатлону (якою керує сама Ніна Петрівна) та гімнастики (котру очолює голова відділення НОК Валерій Куліч).

Скандальний НОК

Нещодавно президентом Національного олімпійського комітету України став діючий міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт – чиновник, за часів керівництва якого Україна зайняла найнижче, 44-те загальнокомандне місце, в історії виступів нашої країни на літніх Олімпіадах.

Але скандал, після того як чинним міністр став й головою НОКу,розразився не через спортивні здобутки, а через обрання до числа членів українського олімпійського комітету депутатів від забороненої ОПЗЖ: Нестора Шуфрича та Григорія Суркіса. Після скандалу Шуфрич та Суркіс залишили склад НОКу, але, за інформацією футболіста Романа Зозулі, у складі комітету залишилися 22 члени, які були членами «Партії регіонів», ОПЗЖ, або навіть хизувалися світлинами з Путіним.

Свою не зовсім приємну історію пережила на початку цієї осені й Ніна Лемеш (до початку роботи в облраді, пані Лемеш була заступницею міністра молоді та спорту, тобто заступницею пана Гутцайта). 15 вересня 2022 року перша заступниця голови обласного відділення НОК опублікувала на своїй сторінці у «Фейсбуці» пост, в якому закликала до перемир’я:

Ніна Лемеш (праворуч) та Вадим Гутцайт (ліворуч) за Асамблеї обласного відділення НОК

-Традиція олімпійського перемир’я зародилася ще за часів давньогрецьких Олімпіад, - писала пані Лемеш через півроку після закінчення Олімпіади-2022. - Олімпійська спільнота України закликає виконувати перемир’я, а війну припинити.

Щоправда, пізніше Ніна Лемеш відредагувала свій допис й додала уточнення: «Війну расія має припинити, склавши зброю. Перемога України сьогодні може бути виключно військовим шляхом. Віримо в перемогу України».

Звідки гроші?

Згідно звіту, опублікованому на сторінці обласного відділення НОК у «Фейсбуці», за 2018-2022 рік відділенням проведено понад 200 олімпійських заходів, до переліку яких входять Всеукраїнський олімпійський день, олімпійський урок та Олімпійський тиждень, відзначення спортсменів, автограф сесії у різних громадах Чернігівщини тощо. До того ж гроші витрачалися на закупівлю спортивного інвентарю та стипендії спортсменам. Але скільки у відділення НОК грошей та звідки вони їх беруть?

З 1 червня 2018 по 30 листопада 2022 року обласне відділення НОК отримало 4 мільйони 589 тисяч 265 гривень:

-Зокрема, від Національного олімпійського комітету – 1 мільйон 10 тисяч 731 гривня, в тому числі 94 тисячі на виплату іменних стипендій, від спонсорів – 933 тисячі 634 гривні, від обласного бюджету – 2 мільйони 644 тисячі 860 гривень, - зазначив під час свого виступусекретар ревізійної комісії Андрій Литвинець.

Учасники Асамблеї

Саме обласний бюджет залишається головним джерелом доходів відділення НОК й у перші 11 місяців 2022-го року:

-За звітній період на рахунки відділення надійшло 1 мільйон 236 тисяч 139 гривень. У тому числі, від Національного олімпійського комітету – 501 тисяча 395 гривень, від спонсорів – 200 тисяч 674 гривні, від обласного бюджету – 534 170 гривень. За звітний період відділенням було використано 1 мільйон 216 тисяч 139 гривень, - оголосивзаступник голови обласного відділення НОК Андрій Дериземля.

Вибори

На засіданні обласного відділення НОК висадився потужний «десант» зі столиці: голова Комісії зі зв'язків з регіональними осередками НОК України Володимир Ковальов, державний секретар міністерства молоді та спорту України, перший віцепрезидент НОК Олексій Перевезенцев та сам президент НОК і міністр спорту Вадим Гутцайт.

-Хочу ще раз вам сказати велике «Дякую» за те, що ви працюєте, за те, що ви робите, за те, що ми будемо надалі працювати. За те, що ми зараз, на нашому спортивному фронті, все робимо для розвитку спорту. Для нас це дуже важливо – у такий складний час для нашої країни. Хочу подякувати Збройним силам, які дозволяють нам сьогодні збиратися, обирати майбутнього президента (голову обласного відділення НОК, - прим.) – завдяки їм ми тут сидимо, працюємо, розвиваємо спорт, йдемо вперед. Бажаю сьогодні чесних виборів, а майбутньому президенту (голові відділення, - прим.) осередку – успіхів у цей складний час. Впевнений… скільки в нас сьогодні кандидатів? Один? Тоді я впевнений, що вона впорається, - сказав у своєму звернення до учасників Асамблеї Вадим Гутцайт.

Екс-очільник обласного відділення НОК Валерій Куліч голосує за нового керівника

Голосування за голову відділення проходило у режимі таємного голосування: були і опечатана урна, і дві кабінки для голосування, і бюлетені, в яких можна було поставити галочку або «за», або «проти» обрання Ніни Лемеш. «За» проголосували 50 членів відділення, «проти» – шість. Таким чином на найближчі 4 роки саме пані Лемеш стає головною олімпійкою Чернігівщини.

Після обрання головині відділення, голосували вже у відкриту – без кабінок та бюлетенів. Зокрема, члени відділення затвердили зміни до положення, які дозволяють віддалено відвідувати засідання обласного НОКу. Це рішення напряму вплинуло на склад президії, адже першою заступницею Ніни Лемеш стала стрільчиня, Олімпійська чемпіонка Олена Костевич, яка, після одруження, живе в Австрії й була присутня на засіданні за допомогою Інтернет-зв’язку. Іншими заступниками пані Лемеш обрані Андрій Дериземля (він займав цю посаду й за часів Валерія Куліча) та представниця обласної федерації веслування на байдарках і каное Марія Родікова. Відповідальним секретарем знову став Дмитро Пиріжок (він займав цю ж посаду за попереднього скликання). За такий склад керівництва проголосував 51 член відділення, 5 делегатів утрималися.

Членами виконкому обрані Ніна Лемеш, Олена Костевич,Андрій Дериземля, Марія Родікова, Дмитро Пиріжок, Валерій Куліч, Євген Артюх (обласна федерація боксу), Ігор Саченко (обласна федерація баскетболу), Юрій Мартинов (федерація велосипедистів), Анатолій Настоящий (федерація спортивної боротьби), Світлана Чередінова (федерація стрілецького спорту), Людмила Авсяник (федерація дзюдо), Євген Руденчик (федерація стрільби з луку), Андрій Кужельний (НУ «Чернігівський колегіум»), Андрій Литвинець (регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю), Ігор Ліфар (обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»), Денис Закружний (філія Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України) та Станіслав Крот (федерація плавання). За цей склад проголосувало 55 людей, утримався – один делегат.

Що далі?

Під час Асамблеї Ніна Лемеш не презентувала свою передвиборчу програму. Після ж завершення зборів нова головиня обласного відділення НОК пообіцяла журналістам незабаром провести велику пресконференцію. А під час свого короткого підходу до преси розповила таке:

Ніна Лемеш (ліворуч) найближчі чотири роки очолюватиме обласне відділення Національного олімпійського комітету

-Чернігівщина значно постраждала від військових дій. Ми й так не могли хизуватися своєю спортивною інфраструктурою, а сьогодні цих викликів стало ще більше. Я, як голова відділення НОК у Чернігівській області, буду працювати не тільки над відновленням лижної бази. Це буде така системна робота, у першу чергу, з нашими обласними федераціями з видів спорту, й національними федераціями з видів спорту, по відновленню спортивної інфраструктури. Ми знаємо, що сьогодні Міжнародним олімпійським комітетом вже створений фонд олімпійської солідарності. Це така яскрава та показово-прикладна форма роботи для НОК. Й тут регіональнівідділення будуть подавати факти, які ми маємо на місцях. Фондом олімпійської солідарності вже напрацьовується напрямок відновлення спортивної інфраструктури в Україні. Ми, враховуючи втрати, які ми понесли у спортивній інфраструктурі, вже працюємо над відновленням всієї спортивної інфраструктури Чернігівської області. Конкретніше важко щось сказати: вже зроблені певні кроки, це умовна дорожня карта, але це просто проговорені нанайвищому рівні плани – як це має відбуватися. Тож зроблені певні кроки, але це лише початок роботи, - зазначила пані Лемеш.

Успіхів чернігівському спорту. Й не забуваємо про головне змагання – змагання за існування української нації – допомагаємо ЗСУ та, за можливості, наближаємо перемогу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ніна Лемеш #скандал #НОК #Вадим Гутцайт #Станіслав Крот
Оголошення
live comments feed...