• Головна
  • У Чернігові фотодокументують історичні та культурні пам'ятки в рамках гранту від Німеччини
13:54, 11 грудня 2022 р.

У Чернігові фотодокументують історичні та культурні пам'ятки в рамках гранту від Німеччини

У Чернігові фотодокументують історичні та культурні пам'ятки в рамках гранту від Німеччини

Олександр Заклецький виставляє кадр та уважно спостерігає в об‘єктив камери. Нині він фотографує одну з найдавніших пам‘яток Чернігова – унікальний печерний комплекс Антонієві печери. Це місце він обрав не випадково, адже у Чернігів митець приїхав спеціально для того, аби ретельно закарбувати у фотографії 12 найвідоміших пам‘яток нашого міста у рамках гранту від країн ЄС, йдеться у сюжеті телеканалу «Дитинець».

Олександр Заклецький

– Євросоюз зацікавився архітектурною спадщиною України. І перш за все тією архітектурно спадщиною, архітектурними пам‘ятками, які знаходяться під загрозою знищення. Вони звернулися до мене, мабуть тому, що я представник країни в Європейському культурному парламенті, з таким питанням, щоб я порадив задокументувати пам‘ятки в різних областях. Перше, що мені спало на думку, це Чернігівщина. Ми тут маємо збережені пам‘ятки і часів Київської Русі, і часів українського бароко. Якщо ми кажемо про ХІХ-початок ХХ століття, українська сецесія, вона так звана псевдорус, пішла саме з Чернігівщини. Саме тут Вікентій Хвойко відкопав давньоруські городища. І це було настільки сенсаційно, що Чернігів по великому рахунку був законодавцем архітектурної моди для всієї імперії, – розповідає фотограф Олександр Заклецький.

За два дні фотограф встиг зробити фото Спаського, Борисоглібського соборів, будинку Лизогуба та бібліотеки Короленка. Нині працює у Антонієвих печерах. Каже, що кожен об‘єкт потребує серйозної уваги.

Усі знімки, зроблені Олександром у Чернігові, зберігатимуться у архівах в Німеччині.

Олександр Шевчук

Олександр Шевчук

– Я пишаюсь тим, що наші центральні собори і знакові пам‘ятки архітектури попадуть в архів Німеччини, в Марбурзі. А це один із самих старовинних архівів світу, йому більше 100 років. Це не просто фотодокументація. Там є певний алгоритм фотофіксації цих пам‘яток, задля того, щоб в перспективі, в історії, вони збереглися, і якщо, не дай Боже що, щоб їх чітко відновили. Цей формат для нас дуже важливий ще й тому, що ми будемо мати доступ до цього матеріалу і можемо також їм користуватися вільно, – каже начальник Управління культури та туризму Олександр Шевчук.

Після Чернігова Олександр планує поїхати і займатися фотодокументацією історичних та культурних пам‘яток Харківщини.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам‘ятки Чернігова #пам‘ятки архітектури #собори #Олександр Заклецький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...