• Головна
  • Весільний бум та демографічна криза: війна змінила кількість весіль та пологів у Чернігові
12:26, 13 грудня 2022 р.

Весільний бум та демографічна криза: війна змінила кількість весіль та пологів у Чернігові

Весільний бум та демографічна криза: війна змінила кількість весіль та пологів у Чернігові

Війна змінила світогляд жителів Чернігова. Тепер люди відносяться по іншому до багатьох речей та змінюють власні пріоритети. Хтось припинив економити на речах, які раніше не наважувався купувати, хтось переглянув своє ставлення до російської мови, хтось почав слухати українську музику, а хтось частіше проводить час із рідними. Переглянули свою думку чернігівці і щодо одружень та поповнення родини.

Чернігівський відділ ДРАЦС, Фото з мережі Інтернет

Чернігівський відділ ДРАЦС, Фото з мережі Інтернет

У 2022 році на Чернігівщині уже зареєстрували майже на 1 000 більше шлюбів ніж у попередньому. Послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану мають чи не найбільший попит серед громадян. Начальник Східного міжрегіонального управління Ірина Свистун зазначила, що у Чернігові у 2022 році одружилися 1700 пар. Традиційно, найбільше пар вирішують зареєструвати свої стосунки влітку чи весною. Цього року велика кількість весіль також припала на ці пори року. Найбільше весіль у Чернігові зафіксували у червні, коли було створено 262 нові родини.

Ірина Свистун, Фото із соцмереж

Ірина Свистун, Фото із соцмереж

Ірина Свистун говорить:

«Цікаво, що несподіване поєднання двох несумісних речей – війни та кохання, продемонструвало неабиякі результати у реєстрації шлюбів. Так, торік на Чернігівщині показник зареєстрованих сімей склав 4,2 тисячі закоханих пар, а вже у цьому році кількість одружень по області значно збільшилась та перевищила 5 тисяч. Що стосується Чернігова – минулого року було зареєстровано понад 2 тисячі шлюбів. До речі, найбільша кількість створення сімей в обласному центрі була зафіксована у липні – одружилися 292 пари. Варто зазначити, попри те, що 2022 рік добігає кінця, на закоханих ще чекають цікаві та красиві дати для одружень, наприклад, 12.12, 21.12 чи 22.12.2022. Теоретично в ці дні можуть фіксуватися спалахи на весілля».

У зв’язку з війною, в урочистих залах все частіше бувають військові. Змінився і традиційний одяг. Чоловіки частіше приходять у військовій формі, а наречені почали обирати весільні сукні в українському стилі.

Пологовий будинок, Фото із соцмереж

Пологовий будинок, Фото із соцмереж

У Чернігівському пологовому будинку також змінилася ситуація, порівняно з попереднім роком, але в іншу сторону. Відтепер менше пар наважується в такий неспокійний час народжувати дитину. Якщо зрівняти кількість пологів, то в минулому році на початку зими уже було 2 400 новонароджених. Цього року до початку зими вдалося зафіксувати 1500 пологів за рік, а це на 900 новонароджених менше ніж у 2021.

Найбільша кількість пологів була до війни, у січні – 200, в лютому – 220. Зазвичай, така статистика раніше трималася в пологовому протягом року, кожного місяця 200 новонароджених. Цього ж року на кінець листопада народило лише 130 жінок, а в серпні, вересні та жовтні тільки 150. Найгірші показники були у березні – 70 пологів, та у квітні – 28. Серед новонароджених, хлопчиків, як правило, на 10% менше ніж дівчаток. Через те, що зменшилася кількість пологів, народжених трійнят теж менше. Дві трійні, що стали відомі весною на всю Україну, народилися у березні, під звуки бомбардувань. Після них народилося ще 6 трієнь.

Такі невеликі показники народжуваності у Чернігові повʼязані переважно з тим, що дуже багато чернігівців виїхали за межи міста у найбільш кризовий період війни. І, зрозуміло, що вагітних жінок родини намагалися вивезти у більш безпечні місця в першу чергу.

Василь Гусак, Фото із сайту пологового будинку

Василь Гусак, Фото із сайту пологового будинку

Директор КНП «Пологовий будинок» Гусак Василь Іванович розповідає:

«В основному народжують жінки віком 20-25, та 30-35. Серед них є і переселенки, але не багато, за рік 70-80 жінок. Є на обліку жінки із Луганської та Донецької областей. Зараз багато наших хлопців в армії, відповідно і жінок військовослужбовців в пологовому стало більше. Часто військові беруть відпустки, та приїжджають, щоб бути присутніми на пологах».

Після повномасштабного вторгнення немовлятам почали давати українські імена, пов’язані з миром, чи перемогою, наприклад: Віктор, Вікторія, Мирослава, Святослав, та інші.

Ми віримо у те, що статистика весіль у Чернігівському відділі ДРАЦС залишиться такою ж високою, а кількість новонароджених чернігівців тільки зростатиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Весілля #народження #пологи #діти #шлюб #війна #Чернігів
Останні новини
Оголошення
live comments feed...