• Головна
  • Джері-Лі та інші: хто та як охороняє порядок Чернігова
16:21, 27 грудня 2022 р.

Джері-Лі та інші: хто та як охороняє порядок Чернігова

Джері-Лі та інші: хто та як охороняє порядок Чернігова

Жителі Чернігова неодноразово зустрічали в місті службових собак під час патрулювання. Милі на вигляд чотирилапі, які, за командою, з легкістю можуть перетворитися в агресивного звіра, здатного розірвати ворога. Щодня на патрулювання міста виходить до 5 собак. Однією з таких є пес Джері Лі, який проявив свої найкращі якості під час активних бойових дій на Чернігівщині.

Джері-Лі із Дмитром, Фото: Сергій Тонканов

Джері-Лі із Дмитром, Фото: Сергій Тонканов

Джері-Лі завжди був зі своїм господарем, вони буквально спали в одному спальному мішку. Пес не відходив від свого хазяїна, не підводив його, та не тікав при вибухах. Джері-Лі гарно себе продемонстрував, та навіть застосовувався для секретних завдань. Дмитро, господар Джері-Лі, говорить: «Це вже моя третя собака, йому 4 роки. Я його купив за особисті кошти, бо дуже хотів сам обрати собі собаку із найкращими якостями. Сам займався із ним тренуванням та підготовкою».

Джері-Лі наразі чудово справляється зі своїми службовими обов’язками. Також пса додатково залучають і до показових занять у школі. До повномасштабного вторгнення подібні заняття проводили частіше. На сьогодні також практикують показові уроки із Джері-Лі у школах, але вже набагато рідше.

«У школі показуємо загальний курс дресирування. Дітям дуже подобається як собака показує такі команди, як сидіти, стояти, голос. Також показуємо, як військовослужбовець у дресирувальному костюмі тікає від собаки. Робимо акцент на тому, що ось песик сидить, його можна погладить, потягати за вушко, він такий добрий, а через 2 хвилини це вже холодна зброя, що може наздогнати і розірвати. Важливо, щоб діти розуміл,и що це небезпечна тварина» - говорить начальник кінологічної служби Чернігівського підрозділу Національної гвардії України Ярослав Назаров.

Дмитро, Ярослав Назаров та Джері-Лі, Фото: Сергій Тонканов

Дмитро, Ярослав Назаров та Джері-Лі, Фото: Сергій Тонканов

Пан Ярослав розповів детальніше про роботу зі службовими собаками.

«Собаками для служби забезпечує держава, але кінологи також можуть приводити, та залучати власних собак до служби, якщо вони проходять тестування. Ми дивимося на поведінку тварини, як вона реагує на іграшку. Якщо собака зацікавлена тим, щоб знайти щось, погратися, забрати іграшку у кінолога, значить вона придатна до служби. Залучається собака від шести місяців. По класиці підходить німецька вівчарка, але зараз набирає актуальності бельгійська вівчарка, адже ці собаки дуже спритні, активні, розумні. В інших підрозділах є і лабрадори, і ротвейлери, і інші. У кожної породи свої плюси і мінуси, головне – гарний результат, щоб собака працювала» - розповідає пан Ярослав.

Як і порода, так само і стать не впливає на вибір тварини. Кожна собака має свій характер. Важливо, щоб тварина підходила під темперамент кінолога. Між собакою та хазяїном обов’язково має існувати особливий зв’язок. При відборі тварини, кінолог дивиться, як собака себе поводить, чи підходить йому. Важливо, щоб утворився міцний зв’язок, навіть під час виконання службових завдань, собака та хазяїн мають розуміти один одного.

Період навчання собаки індивідуальний, хтось може дійти хорошого результату за місяць, а комусь доводиться працювати над результатом довше. В середньому на навчання іде 4 місяці, та пан Ярослав говорить, що дресирувати собаку можна протягом усього її життя, адже постійно з’являються якісь нові моменти, що вводяться у дресирування.

На кінологічну службу припадає розшукова діяльність, пошук зниклих людей, затримання злочинця, пошук заборонених речей (наркотичні речовини, зброя, вибухівка), підсилення під час охорони громадського порядку для піших патрулів. Собак також залучають на охорону громадського порядку, ув’язнених, та державних об’єктів. Щодня на службу залучається до п’яти собак. Згідно документів, кінологи роблять усе можливе, щоб собаці було комфортно виконувати свої завдання, наприклад, носять у спеку із собою воду, чи тримають собаку в тіні. Основне правило для кінолога – це не дозволяти стороннім у жодному випадку гладити, чи чіпати собаку, щоб вона чітко знала тільки свого господаря.

На щастя, окупація Чернігівщини ніяк не зашкодила службовим собакам підрозділу. Пан Ярослав розповідає:

«Проблеми на той час були у всіх, але жодного факту загибелі, чи навіть захворюваності собак не було. Усі гідно протрималися, як кінологи, так і їхні тварини. Всі працювали в посиленому режимі, особливо на блокпостах, чи контрольно-пропускних пунктах. Усі собаки забезпечені концентрованим сухим кормом, та інвентарем. У той період із запасами теж не було проблем, навіть цивільні бачили що у нас є собаки, та приносили корм. Всі службові собаки змогли протриматися.»

Як і в людей, у службових собак також є свій пенсійний вік – 8 років. Якщо тварина чудово себе почуває, та показує результати,то може й надалі служити. Якщо собака уже не підходить для служби, то її намагаються прилаштувати в родину. Люди залюбки забирають таких тварин, адже вони виховані, дресировані, добре проявляють сторожові якості. Навіть кінологи іноді забирають собак своїм батькам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Джері-Лі #кінолог #службові собаки #Чернігів #дресерування #Нгу
Оголошення
live comments feed...