• Головна
  • Сітки у музеї: як працівниці Історичного волонтерять у вільний час
12:03, 2 лютого 2023 р.

Сітки у музеї: як працівниці Історичного волонтерять у вільний час

Сітки у музеї: як працівниці Історичного волонтерять у вільний час

Після 24 лютого багато закладів частково стали волонтерськими центрами. З часом їх кількість тільки продовжує зростати. Вони досі не припиняють працювати на благо нашої країни: плетуть сітки, збирають банки на свічки, готують смаколики військовим, організовують збори коштів на армію. У Чернігівському історичному музеї В. В. Тарновського працівники також приєдналися до волонтерства.

Музейні працівниці намагаються поєднувати свою основну роботу з волонтерською діяльністю. Коли є відвідувачі, то вони проводять музейні виставки, але коли з’являється вільний час – ідуть плести маскувальну сітку. Попрацювати над допомогою військовим в день може 4-6 осіб. Іноді жінки змінюють одна одну: хтось плете сітку, а хтось відлучається до виставок, адже музей має працювати.

Світлана Андріївна, Світлана Анатоліївна, пані Людмила (зліва направо), Фото автора

Світлана Андріївна, Світлана Анатоліївна, пані Людмила (зліва направо), Фото автора

Працівниця музею Світлана Андріївна розповідає:

«Розпочалося все з того, що дівчата ще влітку в’язали шкарпетки, а потім розговорилися, що можна в’язати у нас, і відправляти хлопцям в різні точки. Потім за розмовами наш директор Сергій Лазарович сказав, що в нього є сітка, і можна спробувати сплести. Одна з працівниць, Олена Іванівна знайшла волонтерів, і так усе й почалося. Бажання є, мотивація є, залишалося тільки працювати».

Для працівниць Чернігівського історичного музею В. В. Тарновського плетіння маскувальних сіток було новою справою. З метою навчання жінки їздили музейним автобусом у волонтерський центр, де їм показували як потрібно все робити, пояснювали техніку. Вони спробували, і в них все вийшло. Волонтери були задоволені, тому погодилися на співпрацю.

«Наші теслі також приєдналися до справи», – говорить Світлана Андріївна, – «вони змайстрували для нас конструкцію, на якій лежить сітка. Вона дуже зручна, і полегшує роботу».

Для кожного виду маскувальної сітки є своя техніка плетіння. Візерунок залежить від того, що нею накриватимуть. Військові повідомляють волонтерським центрам для чого їм потрібна сітка, і які мають бути розміри, а ті передають майстриням. Першу сітку працівниці історичного музею почали плести у жовтні, вона поїхала у Бахмут. Світлана Анатоліївна говорить:

«Першою накрили САУ, бійці дуже задоволені були, знімали відео з висоти, і взагалі не видно техніки, а бантики спеціальні мерехтіли наче листя. Головне правило – це не нашкодити, якщо зверху дивляться очі, то вони не мають бачити техніки. Не можна додавати синтетику, бо вона відблискує, не можна накладати стрічку одна на одну, не допускати геометрію, треба щоб лінії були плавні».

Маскувальна сітка, Фото автора

Маскувальна сітка, Фото автора

Спільними зусиллями жінкам вдалося сплести 5 маскувальних сіток. Їх відправили бійцям у гарячі точки, такі як Бахмут та Соледар. Світлана Анатоліївна розповідає:

«Багато закладів зараз також працюють, допомагають, адже сітки необхідні військовим. Насправді це лише розхідний матеріал, вона не довго може прослужити. Її можуть залишити коли треба терміново їхати, коли справа уже стосується життя, і у солдата немає часу забрати сітку».

Матеріали для маскувальних сіток приносять волонтери. Для світлої принесли уже готові білі смужки, а для темної надали пофарбовану тканину, яку потрібно порізати. Займається цією справою Ольга Федорівна. Жінка говорить:

Ольга Федорівна, Фото автора

Ольга Федорівна, Фото автора

«Мене перевели з іншого музею, я також допомагаю, готую смужки. Інші дівчата плетуть, робимо це кожного дня з 9:00 і до 16:30. Усі працюють як тільки є вільна хвилина, адже треба допомагати нашим хлопцям».

Крім плетіння маскувальної сітки жінки в’яжуть для наших захисників шкарпетки. Їм вдалося домовитися з КСК про матеріали за низькою ціною. Головна із в’язання шкарпеток пані Людмила. Знайомі жінок, які теж цим займаються, коли чують що в музеї в’яжуть шкарпетки для військових, то й самі їх приносять. Працівниці говорять, що кожен, хто робить шкарпетки, і хоче допомогти військовим, може приносити їх у музей.

Ми вдячні цим жінкам за те, що вони продовжують допомагати нашим захисникам. Дякуємо, що створюєте своїми руками захист українським військовим від ворожого ока!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Історичний музей #маскувальна сітка #волонтери #Чернігів #війна #допомога
Оголошення
live comments feed...