• Головна
  • Комендантська година у Чернігові: кого і за що затримують патрульні
15:39, 13 лютого 2023 р.

Комендантська година у Чернігові: кого і за що затримують патрульні

Комендантська година у Чернігові: кого і за що затримують патрульні

24 лютого 2023 року буде рік, як діє комендантська година. Впровадили її з початком повномасштабного вторгнення. За цей час нові правила і обмеження, повʼязані із комендантською годиною, міцно увійшли в наше життя. У вечірній і нічний час в цілях безпеки чернігівці мають перебувати вдома. Але не всі співгромадяни дотримуються правил комендантської години. Є чимало порушників, яких зупиняють патрульні поліцейські у Чернігові. Отже, кого і за що затримують патрульні? Які причини у людей порушувати закон? Наші журналісти зʼясовували.

Патрульні Чернігова спостерігають найбільшу кількість порушень комендантської години у вихідні дні. Речниця поліції Чернігівської області Наталія Слабеняк розповідає:

Наталія Слабеняк, Фото Наталії Слабеняк

Наталія Слабеняк, Фото Наталії Слабеняк

- «Якщо взяти всю Чернігівську область, то більше випадків порушень у містах, але є і ситуації з порушеннями у сільських населених пунктах. Частіше порушення комендантської години відбувається зі сторони чоловіків різного віку. Випадки трапляються постійно, але на вихідних частіше. Більшість людей порушують заборону з’являтися на вулиці після 23:00 саме пішки. Але існують і випадки, коли доводилося зупиняти водіїв у комендантську годину».

Причини у порушників досить різні, але майже всі вони зазвичай зводяться до побутової сфери. Хтось був у гостях, засидівся і не встиг вчасно прийти додому, хтось не вслідкував за часом, хтось не розрахував час свого маршруту. Водії так само пояснюють причину порушення комендантської години: не встиг повернутися вчасно, не розрахував час поїздки.

Якщо після 23:00 у громадському місці поліція виявила людину, то вона зобов’язана її перевірити.

- «Поліцейські перевіряють документи осіб, дізнаються чи людина не перебуває у розшуку за скоєння злочину. Якщо все добре, то співробітники проводять профілактичну бесіду, пояснюють, що не можна порушувати комендантську годину і відпускають порушника. Процес може зайняти кілька хвилин. Якщо в людини немає при собі документів щоб встановити особу, то в такому випадку її доставляють до підрозділу поліції. Потім так само встановлюють особу людини, з якої причини вона перебуває на вулиці, чому так сталося і чому без документів. Після вияснення обставин людину відпускають» – говорить пані Наталія.

Бувають випадки коли порушник комендантської години виявляється злочинцем. Тоді вже відбувається затримання людини. Іноді поліція затримує водіїв, які не просто порушують заборону і їдуть містом після 23:00, а які сідають за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Тоді вже горе-водія притягують до відповідальності, складають протокол за керування автомобілем у нетверезому вигляді.

Віталій Копистко, Фото з мережі Інтернет

Віталій Копистко, Фото з мережі Інтернет

Прес-офіцер Патрульної поліції області Віталій Копистко також розповів, що зазвичай, порушники комендантської години, поводять себе спокійно: не намагаються втікати та влаштовувати скандали з патрульною поліцією. Причина цьому проста – наразі відсутня відповідальність осіб за порушення режиму комендантської години. Простими словами – порушників просто відпускають після встановлення особи і обставин, провівши з ними профілактичну бесіду. Найчастіші випадки порушень – це пізнє поверення людей з гостей.

- «За порушення комендантської години у Чернігові не встановлена відповідальність, тому ніхто їх не фіксує. Самі порушники уже за рік вивчили те, що їх не можна притягнути до відповідальності. Якщо їх зупиняють, то вони здебільшого поводяться спокійно, бо знову ж таки вони знають, що їм за це нічого не буде. Якщо у людини є документи, все добре, вона орієнтується на місцевості, то її відпускають. Вони обіцяють йти додому, і на цьому все закінчується. Зазвичай це люди, які ідуть з гостей, затрималися на роботі чи в гостях. – зазначає Віталій Копистко. – Немає проблеми, якщо людина везе в комендантську когось до лікарні, тільки якщо у тверезому стані і є при собі документи, чи з іншої причини вийшла з дому в цей час. Порушники не тікають від патрульних, адже їм немає сенсу цього робити. Як тільки законодавець винесе це в окрему відповідальність, якусь статтю того чи іншого кодексу, то порушників будуть притягувати до відповідальності. За рік ніхто не спромігся цього зробити».

Трапляються ситуації коли порушниками комендантської години є діти. Речниця поліції Наталія Слабеняк наголошує на тому, що відповідають за такі ситуації батьки дітей, які мають бути пильними та пояснювати дітям, що гуляти містом у комендантську годину не можна.

- «За дітей відповідальність несуть дорослі. Якщо зупинили дитину, підлітка, то на місце події викликаються співробітники сектору ювенальної превенції, простіше кажучи поліція для дітей. Вони вже викликають батьків, встановлюють усі обставини: чому діти опинилися на вулиці, як це сталося. Потім вони притягують батьків до відповідальності за правопорушення».

Так і минув уже майже рік після впровадження комендантської години. Нагадуємо, на Чернігівщині діє заборона на перебування на вулицях та в інших громадських місцях з 23:00 до 04:00. Якщо раптом ви не встигли потрапити у потрібне місце до початку комендантської години, то будьте готові до того, що вас обов’язково зупинять патрульні. Обов’язково носіть із собою документи що засвідчують особу, та намагайтеся не виходити на вулицю після 23:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Комендантська година #Чернігів #порушення #патруль #поліція #покарання
Останні новини
Оголошення
live comments feed...