• Головна
  • Книги для батьків: корисна література про виховання та розвиток дітей
13:59, 19 лютого 2023 р.

Книги для батьків: корисна література про виховання та розвиток дітей

Книги для батьків: корисна література про виховання та розвиток дітей

Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізуєтьсяЧернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М.М. Коцюбинського. Сьогодні до вашої уваги – новинки українського та зарубіжного нон-фікшену, які будть цікаві батькам, адже присвячені вихованню та розвитку дітей.

Памела Пол, Марія Руссо. Як виховати читача. – Київ: ArtHuss, 2020.

Від батьків часто можна почути, що вони в дитинстві не розлучалися з книгою, а от для їхніх дітей читання – то справжні тортури. У сучасному світі у дітей надто багато альтернатив читанню, тому виховання в дитині читача – це цілеспрямований процес, якому мають приділити увагу саме батьки.

Авторки книги – редакторки часопису «The New York Times Book Reviw», охоче поділилися з читачами книжковими рекомендаціями для дітей різного віку (від немовлят до юнацтва). А ще розповіли не лише ЩО, а ЯК саме треба читати дітям, аби прищепити їм любов до читання.

Найперша порада є очевидною, хоча далеко не всі батьки її дотримуються. Щоб виховати читача, потрібно самому бути читачем, адже діти наслідують поведінку батьків.

Читати дитині можна вже від самого народження, але в цьому випадку навіть не дуже важливо, що саме ви читаєте: збірку кулінарних рецептів чи дитячі віршики. Дитині поки що все одно, вона просто чує ваш голос і почувається комфортно.

Кожна дитина підходить до самостійного читання у власному темпі. Цей процес не варто форсувати. Автори радять забути в цьому контексті слово «пізно».

Книга містить не лише практичні поради, а й великі списки книжок, які варто запропонувати дітям різного віку. Оскільки вони орієнтовані, передусім, на англомовних читачів. У додатку книги також є перелік дитячої літератури українських письменників від порталу «БараБука».

«Хвилина, витрачена на читання дітям, повернеться вам сторицею. І не тільки тому, що діти люблять, коли ви їм читаєте, а й тому, що через багато років, коли вони будуть далеко, тихі вечори шурхотіння сторінками під однією ковдрою здаватимуться священними».

Наталія Царенко. Як ми псуємо наших дітей і як припинити це робити. – Харків: ВД «Школа», 2021.

Звісно, ідеальних людей не існує, а батьки теж люди. Тільки шкода, що батьківськи помилки можуть дуже дорого коштувати в майбутньому їхнім дітям. Ця книга витримала вже шість перевидань, що свідчить про її популярність. І недарма. Адже тут зібрані не лише найпоширеніші батьківські помилки, яких час від часу припускаються всі, у кого є діти, а й найголовніше – як ці помилки виправити та подолати їх наслідки.

Авторка – дитячий і сімейний психолог, із досвідом роботи понад 13 років, мати двох дітей: сина та доньки. Тож її практичні поради базуються в тому числі й на власному досвіді.

Які методі виховання є найбільш дієвими? Як втримати «золоту середину» і не ростити дитину в постійному страху покарання, але й не дійти до вседозволеності? Адже заохоченнями теж можна зіпсувати.

«Усі емоції, які ми даруємо дітям, повернуться до нас, коли ми постаріємо», – зазначає авторка. Тому не треба боятися дати дитині надміру багато любові, тепла і приязні.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
Останні новини
Оголошення
live comments feed...