• Головна
  • Великий фантазьор – епікфейли штучного інтелекту про Чернігів
15:20, 19 лютого 2023 р.

Великий фантазьор – епікфейли штучного інтелекту про Чернігів

Великий фантазьор – епікфейли штучного інтелекту про Чернігів

Українські соціальні мережі заполонили згадки і скріншоти відповідей чатботу GPT на будь-які питання користувачів. Цей новий і відкритий для всіх інструмент штучного інтелекту стає модною хвилею та предметом дослідження науковців, громадських діячів чи навіть філософів. То невже ми дожилися до того, що зʼявилася машина, яка знає відповіді на всі питання? Забігаючи наперед, скажемо, що ні. Ба більше, поки що використання цього штучного інтелекту виглядає, як забавка. Але хто знає, можливо за цією недосконалою версію дуже скоро прийдуть інші більш розумні машини, і події фільмів «Термінатор» вже не видаватимуться такими ж вже і фантастичними?

Коротка довідка - що таке ChatGPT?

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників Ілон Маск. Чат-бот може генерувати тексти на задані теми і відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь. 

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний. Україні ж офіційно надали доступ до чат-боту, про повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров:

«ChatGPT тепер доступний в Україні. Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням — офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом. Нарешті нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях. Щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди.»

Що штучний інтелект думає про Чернігів?

Наші журналісти також вирішили перевірити цю платформу. Ми задавали цьому чатботу різні питання, які стосувалися Чернігова. Питання були серйозними, і не дуже, і буквально півгодини спілкування зі штучним інтелектом нам знадобилося, щоб зрозуміти, що наразі це прикольна забавка, аніж реальний канал для отримання адекватної інформації.

Найцікавіше – задавати GPT питання не на знання якихось фактів чи надання якоїсь інформації чи данних. Найцікавіше – спілкуватися з чатботом на більш творчі теми, задавати йому відкриті питання, які не мають однозначної відповіді і потребують субʼєктивного судження. Тут чатбот GPT розкривається як веселий дурко, що відверто придумує щось чи навіть «гонить».

Нижче наводимо вам відповіді ChatGPT, які видалися нам найбільш чудернацькими. Слід зауважити, що не всі відповіді були такими, в кінці статті ми дамо скріншоти й інших відповідей, які мали більш серйозний і вже не такий помилковий контекст, хоча і у доволі розмитому тлумаченні. Отже…

Чернігів – місто легенд, це усім відомо. Тож, ми попросили розказати нам найвідомішу чернігівську легенду. Штучний інтелект нам видав містично-історичний опус, який сповнений історичних ляпів, та не має жодного стосунку до міста.

Чи ви знали щось про Замкову гору у Чернігові? Або ж парк імені Шевченка, памʼятник Коханню чи старий парк «Олександрівський»? Річковий вокзал, так, у Чернігові є, хоча навряд чи його назвеш романтичним місцем… ))

Здивував нас штучний інтелект і своїми рекомендаціями стосовно кращих чернігівських ресторанів. Чи то може тільки ми про них не чули, а серед чернігівців та гостей міста вони є дуже популярними? )) Признавайтеся, хто був у ресторані «Десять гривень» з видом на Десну?

На думку ChatGPT у Чернігові багато фонтанів через його історичні традиції та географічне розташування, і любов очільників міської влади до цього виду паркової архітектури тут зовсім ні до чого. Давно були біля фонтану «Шахта» на площі?

Зовсім нескромно штучний інтелект долучив до переліку чернігівських музикантів та музичних гуртів купу відомих українських виконавців. Аби ж-то так було. От би зібрати їх усіх у Чернігові на якийсь великий фестиваль! ))

Наступне питання і відповідь не назвемо чудернацькими, але для нас думка штучного інтелекту стосовно найвідомішої чернігівської страви виявилася трохи дивною. «Куряча печінка з цибулею» — справді???

Тут вже ми почали відверто знущатися з хваленого штучного інтелекту. Але він не знітився і почав грату у нашу гру, розповсюджуючи відверту пургу. А ви хіба не чули про знамениту «чернігівську рожеву корову із трьома рогами»?

Останню питання стосувалося нашої компанії і редакції, до складу якої входить і сайт Чернігова 0462.ua. Відповідь нас позабавила. Задумалися в редакції над виданням «Подільського краєзнавчого збірника»… ))

Ну а тут кілька інших питань і відповідей про Чернігів вже без вираженої гумористичної складової. Отже, поки можемо розслабитись – штучний інтелект ChatGPT поки що не є серйозним інструментом для отримання системної інформації та аналітики. Але головна фраза тут – ПОКИ ЩО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ChatGPT #штучний інтелект #Чернігів
Останні новини
Оголошення
live comments feed...