• Головна
  • Перевищує дозволену висотність: у Чернігові можуть знести 2 поверхи в новобудові на Єлецькій
16:54, 15 квітня 2023 р.

Перевищує дозволену висотність: у Чернігові можуть знести 2 поверхи в новобудові на Єлецькій

Два поверхи новобудови на вулиці Єлецькій у Чернігові можуть знести. Чернігівський окружний адміністративний суд визнав, що будівля майже на п'ять метрів перевищила дозволену висотність, пише «Суспільне Чернігів».

Перевищує дозволену висотність: у Чернігові можуть знести 2 поверхи в новобудові на Єлецькій, фото-1, ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

Житловий комплекс розміщений в історичній частині міста – між Валом та Єлецьким монастирем. Саме на цій ділянці, згідно з генпланом, можна будувати не більше п'яти поверхів і не вище 15 метрів. Фактично ж, забудовник — компанія "Еко комфорт груп", звів семиповерхову новобудову висотою 19,6 метра. Видані на будівництво комплексу містобудівні умови й обмеження, які дозволили збільшити висотність, суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому та наказ управління архітектури.

Чи означає це, що побудовані поверхи доведеться зносити, розкажемо далі.

Чому на Єлецькій існують обмеження щодо будівництва

Ділянка розташована у другій охоронній зоні, до пам’ятки XI століття – Єлецького монастиря 400 метрів. Поруч – Вал. Будівництво йде на місці пам’ятки археології "Третяк" – це укріплена частина Давньоруського Чернігова, якій понад тисяча років. Новобудови, згідно з генпланом Чернігова, не мають закривати перехожим загальну панораму міста й огляд пам’яток архітектури, тому висотність тут обмежується.

Панорама на місто, ФОТО: Суспільне Чернігів

Панорама на місто, ФОТО: Суспільне Чернігів

"Відносно висотності забудови є обмежена для цієї ділянки, до 15 метрів допускається, це з метою збереження видового розкриття історичного ансамблю", – розповів виконувач обов’язків генерального директора НАІЗ "Чернігів стародавній" Володимир Хомич.

Володимир Хомич, ФОТО: Суспільне Чернігів

Володимир Хомич, ФОТО: Суспільне Чернігів

Заповідник "Чернігів Стародавній" — третя сторона у судовому розгляді, підтримувала позов окружної прокуратури, яка оскаржила накази та містобудівні умови та обмеження на будівництво житлового комплексу "Єлецький".

В чому полягають порушення містобудівних норм

За інформацією головної спеціалістки з питань інформаційної політики Чернігівської обласної прокуратури Марини Ющенко, містобудівні умови зі змінами видані з грубим порушенням вимог законодавства.

"Вони суперечать генеральному плану міста, детальному плану центральної частини міста Чернігова, генеральному плану розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" в частині висотності будівлі, оскільки порушують обмеження щодо поверховості — не більше п'яти поверхів та щодо висотності — не більше 15 метрів.

План побудови

Хто забудовник і хто надавав дозвіл на будівництво

Будує ЖК компанія "Еко комфорт груп".

Дозвіл на будівництво виконком міської ради надав у 2019 році. Тоді висотність обмежили 15 метрами. Через вісім місяців, у 2020-му, виконком затвердив зміни й дозволив будувати вище – до 20. "Еко комфорт груп" викупила права разом із документами.

Позиція розробників проєкту будівництва

"Попередніми забудовниками даної земельної ділянки першочергово розроблявся один проєкт, а потім, коли вже ці попередні забудовники змінили його, ними було отримано історичне обґрунтування, і вони збільшили до 20 метрів забудову даної ділянки", – сказав представник фірми-забудовника Юрій Дерев’янко.

Юрій Дерев’янко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Юрій Дерев’янко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Оформленням документів займалося комунальне підприємство "Чернігівбудінвест". Виконувач обов'язків директора Олександр Сердюк розповів, що специфіка цієї ділянки в тому, що вона розташована в низині. Тому фактично, будівля не вища за сусідні, і панораму міста не закриває.

"Будинок розташований на схилі. Якщо ми знімемо два поверхи, у вищій точці, яка там є, ми зійдемо, мабуть, на півтора чи взагалі на один поверх".

Юрій Дерев’янко додав, що рішення суду оскаржуватимуть. У прокуратурі повідомили, що ініціювати перебудову можна буде тільки тоді, коли рішення набере законної сили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вулиця Єлецька #новобудова
Оголошення
live comments feed...