• Головна
  • Нарциси та тюльпани – чим заробляють пенсіонерки у Чернігові
11:04, 30 квітня 2023 р.

Нарциси та тюльпани – чим заробляють пенсіонерки у Чернігові

Нарциси та тюльпани – чим заробляють пенсіонерки у Чернігові

Кожної весни вулиці Чернігова наповнюються квітами. Мова йде не тільки про доглянуті та квітучі клумби міста, а й про нарциси та тюльпани на тротуарах, які продають вуличні торговці. Ми вирішили дізнатися у цих продавців як вони вирощують квіти та чи йде зараз торгівля.

Цього місяця зупинка «Ринок» на проспекті Перемоги виглядає дуже яскраво, адже біля неї велика кількість людей торгує квітами. Зазвичай більшість торговців – це жінки, що пішли на пенсію, але навпроти Центрального ринку продають і чоловіки.

Робота Тетяни Павлівни, Фото: Валентина Гавриленко

Робота Тетяни Павлівни, Фото: Валентина Гавриленко

Тетяна Павлівна продає свої квіти уже 20 років. Тюльпани у жінки коштують 10 грн за 1 шт, а нарциси – 3 та 5 грн. Пані Тетяна сама вирощує квіти вдома, у селі Павлівка, та возить продавати. Жінка розповідає:

«Квіти приносять мені радість. Коли на душі тяжко, піду у сад, там усе цвіте і на душі стає легше. Осінню саджу, весною полю їх та удобрюю, а потім квіти зрізаю та везу у місто. Дуже зросли ціни на добриво, я купувала мішок для квітів за 2500 грн, а тепер спробуй їх відбити з такою торгівлею. Порівняно з минулими роками, цього року погано купують, навіть ціна менша, ніж у минулому».

У Тетяни Павлівни в Чернігові є постійні клієнти, які знають її та завжди купують квіти у продавчині. Також іноді покупці можуть приїхати до жінки додому, щоб придбати рослини.

Ольга Борисівна, Фото: Валентина Гавриленко

Ольга Борисівна, Фото: Валентина Гавриленко

Серед торговців біля Центрального ринку знайшлася чернігівка, що продає квіти, які вирощувала її бабуся. Ольга Борисівна говорить:

«У мене бабуся любила квітами займатися, і я як пішла на пенсію теж почала вирощувати. Шкода було, що її квіти пропадуть. Зараз я продаю нарциси, які ще в неї росли, а інші сорти нові, я їх сама купувала. Мені приносить задоволення ця справа, радісно, коли зацвітає гарна квітка, яку я доглядала. Щоб виростити тюльпани і нарциси, треба весною, коли вони вже відцвіли, викопати, потім я їх просушую, а тоді у серпні-вересні саджу знову у землю. Багато шкідників є, хрущі їдять рослини, але ж треба якось землю прикрашати».

Нарциси у Ольги Борисівни коштують від 3 до 10 грн, ціна залежить від сорту.

«Так як пенсія у мене маленька», – розповідає продавчиня, – «то треба якийсь підробіток мати. Не плакати, що немає на хліб, а йти заробляти. Земля біля хати є, то чому б і не працювати. Зараз багато не заробиш, бо хлопці на війні, в основному купують дівчата та жінки. До війни дуже добре купували і хлопці, і дівчата, і букети великі брали, а тепер важко людям, але все одно купують».

Пані Наталія вирощує нарциси у Старому Білоусі та привозить їх у місто, щоб продати. Коштують вони 2.50 грн за 1 шт.

«Вони самі ростуть у мене, я дуже не доглядаю за ними. Горіх поряд стоїть, тому листя згребу, та й усе. Вони ростуть там усе життя, а я їх продаю, бо треба гроші. Для мене нарциси – це заробіток, вони виростають, а я привожу сюди, бо треба за щось жити. Іншими квітами не займаюся, тому що в мене є город, треба на ньому багато працювати. Зараз квіти купують в основному дівчата та жінки, або вечором герої-коханці можуть взяти. Люди виїхали, не купують. Раніше часто йшли й брали для душі, а зараз не дуже» – говорить пані Наталія.

Вулична торгівля квітами – це вже звичне для Чернігова явище. Жінки продають рослини, бо мають малу пенсію, їм потрібен додатковий заробіток. У таких продавців ціни за букети нижчі, ніж у квіткових магазинах, але власної праці закладено набагато більше. Варто лише поглянути на працьовиті руки цих жінок, щоб переконатися у цьому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #квіти #вулична торгівля #тюльпани #нарциси #Центральний ринок #заробіток
Оголошення
live comments feed...