• Головна
  • Наскільки безпечні електронні курильні пристрої?
14:50, 20 травня 2023 р.

Наскільки безпечні електронні курильні пристрої?

«Вейпінг» - таку назву отримало куріння різного роду електронних курильних пристроїв. Виробники «цигарок нового покоління» запевняють, що це цілком безпечно, що шкода вашому здоров’ю зведена до мінімуму. Насправді вплив електронних пристроїв для куріння на організм людини ще повністю не вивчений. Однак деякі фахівці стверджують, що куріння вейпів та електронних сигарет може бути навіть небезпечніше, ніж паління звичних тютюнових виробів.

Оксана Цимбота

Лікарка-пульмонолог Оксана Цімбота розповіла, на яку небезпеку наражають себе курці електронних цигарок: «Коли людина переходить зі звичайних цигарок на електронні, вона нібито відчуває покращення. Зникають задишка та кашель, які характерні для традиційного куріння. Проте мало хто задумується,яку шкоду організму приносять смоли та канцерогени, які містяться у нібито нешкідливих цигарках. Вони без видимих ознак починають руйнувати організм. Легені та серцево-судинна система страждають найбільше. Під негативним впливом опиняються абсолютно всі системи організму».

Лікарка зазначає, що куріння електронних сигарет може спровокувати сильні алергічні реакції, астму та злоякісні утворення. В Америці з 2019 року активно досліджують вплив електронних цигарок на організм людини, там уже навіть дали назву хворобі, яку вони спричиняє - EVALI (electronic cigarette, or vaping, product use associated lung injury), що в перекладі означає «травма легень, пов’язана зі вживанням електронних сигарет або продуктів вейпінга».

Лікарка звертається до молоді, що займається спортом і курить електронні пристрої. За її словами, так можна завдати непоправної шкоди організму. Вона радить відмовитися від будь-якого паління.

А що думають з цього приводу чернігівці?

Володимир Мороз, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України:

- Електронні цигарки, безумовно, шкодять! Вони більш доступні, не димлять, як звичайні, і створюють ілюзію безпечності. Хоча там чиста хімія. На жаль, коло курців, особливо серед молоді, активно збільшується. Я бачив, як дівчина років 14 виходила прямо зі школи з цигаркою в роті. Це було біля школи № 32 – ліцею. Отакої! Особисто я теж палю, але «на електроніку» переходити не збираюся.

Ірина Кравець, Pr-менеджерка ГО "Відродження нації":

- Мені здається, що електронні цигарки мало чим відрізняються за впливом від звичайних цигарок. Єдине, що, можливо, менша концентрація токсичних речовин. І вони також викликають залежність, наскільки мені відомо. А взагалі я ніколи не цікавилась цим питанням, бо ніколи в житті не палила, навіть і не пробувала.

Владислав Пархоменко (зліва)

Владислав Пархоменко, історик:

- Користуватися електронними цигарками чи ні - це справа кожної людини. Я не палю, тому й не користуюся ними. На мою думку, електронні цигарки не менш шкідливі, ніж звичайні. І так само викликають звикання. Загалом кожен сам повинен приймати рішення щодо доцільності паління електронних цигарок, вивчити це питання, в тому числі – про шкідливість. Бо в нас у сіх різний стан здоров'я, тож і вплив на організм так само може бути різний.

Цікавилася Вероніка Приходько

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електронні цигарки #вейпінг
Оголошення
live comments feed...