• Головна
  • Дмитро Митрофанов vs. Володимир Івасюк: битва за дерусифікацію Чернігова
18:06, 1 червня

Дмитро Митрофанов vs. Володимир Івасюк: битва за дерусифікацію Чернігова

Дмитро Митрофанов у червоній руті

У Чернігові триває перейменування вулиць у рамках дерусифікації.

Після початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, у місті вже перейменували 43 вулиці та 21 провулок. Черговий «пакет» перейменувань мали затвердити на 32-й (позачерговій) сесії міської ради VIIIскликання.

Але перейменування 13 вулиць та 2 провулків хотіли «зарубати на підльоті»: ще до затвердження порядку денного в.о. мера міста, за пропозицією постійної комісії міськради з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, поставив на голосування зняття перейменувань вулиць з порядку денного. Проте це рішення підтримали лише 9 депутатів з 22-х необхідних. Отже, перейменування депутати розглядали.

Однак вже при голосуванні «за основу» (тобто ще до внесення депутатами пропозицій) відбулася чергова спроба заблокувати це рішення: «за» висловився 21 депутат (нагадаємо, необхідно було набрати 22 голоси). Утрималися члени все тієї ж комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів Владислав Кухар та Ірина Должикова.

Після цього слово взяла депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Соломаха:

- Я дуже прошу зрозуміти ситуацію, в якій знаходиться Чернігів, разом з Україною. Це війна світів та ідеологій.  На сьогодні Росія стала зосередженням зла. Тож ми маємо на території нашого славетного міста зробити все, щоб не було жодних згадок – це такий час. Пройде 10-15-20 років, вони (росіяни, - прим.), як колись (німці, - прим.) після Другої світової війни, вибачаться перед нами, віддадуть нам кошти. Ми відбудуємо країну та повернемося до нормальної розмови – я у це, все-рівно, вірю. Але якщо ми сьогодні будемо естетизувати (Росію у той час, - прим.)… поки вона бомбить Україну, коли знов гинуть діти… Зробіть так як це робиться у військовий час: спочатку перемога, потім – естетика, - зазначила депутатка.

Після вмовлянь від в.о. мера Чернігова Олександра Ломаки та начальника управління культури міськради Олександра Шевчука, депутати повернулися до розгляду цього питання та набрали 22 голоси за те, щоб розглянути питання «за основу».

Проте тут знову почалися проблеми. Ще один представник комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів – депутат Роман Резнік виступив проти перейменування вулиці Маресьєва (цю вулицю в Олександрівці планували назвати Ветеринарною):

- Повністю підтримаю рух щодо перейменування вулиць у нашому місті, але маю одне зауваження: мав декілька звернень щодо вулиці Маресьєва. Вона потребує перейменування, але не всі згодні з новою назвою – «Ветеринарною». Тому пропоную доопрацювати саме цей пункт, - зазначив Роман Резнік.

Депутат та відомий боксер Дмитро Митрофанов виступив проти перейменування вулиці Менделєєва (її пропонували назвати на честь автора «Червоної рути» Володимира Івасюка). Своє рішення депутат Митрофанов не аргументував.

Тим не менш, в.о. міського голови погодився зняти й вулицю Маресьєва, й вулицю Менделєєва з проекту перейменування:

- Якщо по якісь вулиці є якісь зауваження – ми нікуди не поспішаємо. В нас немає дедлайнів, в нас нічого «не горить». Ми декларуємо, що ідемо цим шляхом, але в нас немає завдання все перейменувати за 5 хвилин, а потім жалкувати, - озвучив позицію міської влади Олександр Ломако.

Депутати під час сесії

У підсумку пропозиції перейменувань вулиць Менделєєва та Маресьєва виключили. Повний список перейменованих 1 червня вулиць Чернігова виглядає так:

·Вулиця Віхніна перейменована на провулок Троїцький,

· вулиця Глинки – на вулицю Гулака-Артемовського,

· вулиця Десняка – на вулицю Василя Симоненка,

· вулиця Жуковського – на вулицю Ялівщина,

· вулиця Земнухова – на вулицю Володимира Ємця,

· вулиця Некрасова – на вулицю Євгена Калити,

· провулок Некрасова – на вулицю Івана Ремболовича,

·  вулиця Станiславського – на вулицю Карпенка-Карого,  

· вулиця Ушакова – на вулицю Антонія Печерського,  

· провулок Ушакова – на вулицю Дем’яна Ігнатовича,  

· вулиця Черняховського – на вулицю Пилипа Орлика,  

· вулиця Шевцової – на вулицю Івана Золотаренка,

· вулиця Григорія Щербини – на вулицю Ярославни.

Таким чином у рамках дерусифікації у Чернігові перейменовано 54 вулиці та  23 провулки.

За словами члена групи з перейменувань при управлінні культури міської ради Василя Чепурного, перейменувань потребують ще біля 80 вулиць та провулків Чернігова. Отже, справа зроблена лише наполовину…

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вулиця Менделєєва #Дмитро Митрофанов #вулиця Маресьєва #Роман Резнік #дерусифікація
Оголошення
live comments feed...