• Головна
  • У Десні, Стрижні та озері «Земснаряд» у Чернігові перевірили якість води: результати досліджень
15:54, 8 липня 2023 р.

У Десні, Стрижні та озері «Земснаряд» у Чернігові перевірили якість води: результати досліджень

ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

Якість води у річках Десна, Стрижень та на озері «Земснаряд» у Чернігові поки що в межах норми. Такі дані досліджень, які проводить обласний лабораторний центр, озвучила лікарка з комунальної гігієни Чернігівського відділу обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб Діана Романенко.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Забір води фахівці центру проводять щотижня на пляжі «Золотий берег» та щомісяця в інших водоймах Чернігова, де відпочивають люди, каже Діана Романенко.

Лікарка з комунальної гігієни Чернігівського відділу обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб Діана..., ФОТО: Суспільне Чернігів

Лікарка з комунальної гігієни Чернігівського відділу обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб Діана Романенко, ФОТО: Суспільне Чернігів

– Місця на річці Десна: це біля човнової станції, біля парк-готелю «Чернігів», біля пішохідного мосту. Це гідрокар’єр на Лісковиці. І це річка Стрижень – район Ялівщини та район вулиці Курсанта Єськова.

За словами Діани Романенко, зазвичай наприкінці липня – на початку серпня відхилення від норми показників виникають у Стрижні.

– Мала течія, спека. І це призводить до погіршення якості води. Ну і також треба зважати на використання прибережної захисної смуги. В разі потрапляння в річку господарських стоків із приватного сектору, зливової каналізації, це також впливає на якість води.

Одразу після забору воду везуть до обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб, де вона проходить кілька етапів дослідження. Для цього потрібно три доби, говорить завідувачка бактеріологічної лабораторії Наталія Веденеєва.

Завідувачка бактеріологічної лабораторії Наталія Веденеєва, ФОТО: Суспільне Чернігів

Завідувачка бактеріологічної лабораторії Наталія Веденеєва, ФОТО: Суспільне Чернігів

– На першу добу ми проводимо засів безпосередньо в лактозо-пептонне середовище. На другу добу ми вже віддивляємось цей посів і проводимо висів на середовище Ендо (поживне). І потім, уже коли ріст на середовище Ендо, ми вже проводимо низку диференціальних тестів для визначення лактозопозитивної кишкової палички.

Також фахівці визначають наявність у воді іншої патогенної мікрофлори, яка може викликати різні хвороби у людини. Крім того, у центрі є лабораторія особливо небезпечних інфекцій, говорить заступник генерального директора Артем Ярошенко.

Заступник генерального директора Артем Ярошенко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Заступник генерального директора Артем Ярошенко, ФОТО: Суспільне Чернігів

– Вона досліджує воду також із водойм на збудники особливо небезпечних інфекцій. Це холера, лептоспіроз. У цьому році вже були виділені непатогенні штами, ми публікували про них інформацію. Це було два штами із річки Десна. Місто Чернігів і Новгород-Сіверський. Ця бактерія вона непатогенна для людини.

Навіть якщо у водоймі не знайдуть збудників хвороб, фахівці не радять пити цю воду, мити в ній продукти. Після купання треба обов’язково помити руки, а, повернувшись додому, прийняти душ.

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#озеро #Земснаряд #річки #Десна #Стрижень #якість води #дослідження #новини Чернігова
Оголошення
live comments feed...