• Головна
  • Котячий кіготь - корисні властивості, побічні ефекти і дозування
Новини компаній
17:00, 14 липня 2023 р.

Котячий кіготь - корисні властивості, побічні ефекти і дозування

Новини компаній

Котячий кіготь (Uncaria guianensis), також відомий як уна де гато, савентаро, перуанська ліана, є гілковою рослиною, яка може досягати довжини до 30-50 метрів і діаметру до 20 см. Вона має темно-червону кору і належить до родини маренових. Ця рослина зустрічається в дикій природі в тропічних лісах Амазонки, особливо в Перу та інших регіонах Латинської Америки. Назва "котячий кіготь" отримала своє походження від гострих пагонів-шипів, якими вона прикріплюється до дерев. Зовні вони нагадують кігті кота. Котячий кіготь купити можна в різноманітних спеціалізованих магазинах, як онлайн, так і офлайн.

Корисні властивості котячого кігтя

Котячий кіготь - корисні властивості, побічні ефекти і дозування , фото-1

Може підвищити вашу імунну систему

Котячий кіготь використовують як речовину, яка допомагає імунітету бути в тонусі. Дослідження знайшли алкалоїди (оксіндоли) з противірусними властивостями у внутрішній корі рослини.

Перуанська ліана дає ліки від вірусних хвороб, до прикладу: бронхіт, ларингіт, ГРВІ, грип. Різноманітні експерименти на тваринах дали такі результати: добавка стимулює імунну систему, надає протиракову дію, пригнічуючи проліферацію ракових клітин або запускаючи загибель аномальних клітин (апоптоз).

Може полегшити симптоми остеоартриту

Декілька клінічних досліджень, проведених з використанням котячого кігтя на людях, які страждають від колінного остеоартриту або ревматоїдного артриту, показали обнадійливі результати. У випадку остеоартриту, щоденне приймання 100 мг екстракту рослини сприяє зниженню болю у суглобах, пов'язаного з рухом, з першого тижня лікування. Однак, це не мало впливу на біль або на зменшення пухлини в суглобах. Інші позитивні результати стосовно зменшення болю у суглобах та покращення їх рухомості були отримані при поєднанні екстракту котячого кігтя (300 мг) з екстрактом маку (1500 мг). Вчені прийшли до висновку, що ця рослина сприяє стимулюванню процесів регенерації хрящової тканини.

Має протизапальну дію

Ось про те, що він забирає запалення знають всі, тому при будь - яких запаленнях одразу шукають котячий кіготь. На сьогоднішній день ліану перу задіюють і в традиційній медицині, і в алелопатичних ліках. Це потрібно для того, щоб попередити та зняти вже присутній біль. Зачасту найбільше цим препаратом користуються спортсмени. Якщо говорити про зовнішнє застосування, то ця речовина зупиняє кров та допомагає пришвидшити загоєння ран.

Допомогає при онкології

Котячий кіготь, який використовувався віддавна для лікування різних видів раку в його природному середовищі, зараз став предметом серйозних клінічних досліджень щодо його потенційного використання в лікуванні цієї смертельної хвороби.

За результатами досліджень, характер складу котячого кігтя та отримані перші результати свідчать про його здатність уповільнювати зростання ракових клітин в організмі, сприяючи феномену апоптозу (загибелі) пухлинних клітин.

Спеціалісти стверджують, що активні компоненти рослини допомагають розмноженню Т-лімфоцитів, які не допускають збільшення ракових клітин і вірусів. Крім того, антиоксидантні сполуки рослини також є ефективними в запобіганні розвитку раку.

Протипоказання й побічні ефекти

Лікарі не радять давати цей препарат дітям, які не досягли 12 - річного віку, жінкам при надії, та там, які годують грудьми, а також тим, хто тільки планує завагітніти, тому що ця рослина має протизаплідну дію.Що стосується шкоди й токсичності, то ця рослина має низький потенціал навіть при пероральному введенні.

Протипоказанням до вживання перуанського ліана є:

  • аутоімунне захворювання
  • підозра на нефропатію
  • трансплантація шкіри або органів
  • туберкульоз
  • артеріальні порушення 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...