• Головна
  • В Чернігові вшанували памʼять преподобного Антонія Печерського
13:41, 23 липня 2023 р.

В Чернігові вшанували памʼять преподобного Антонія Печерського

В Чернігові вшанували памʼять преподобного Антонія Печерського

23 липня в Чернігові відбулися заходи із вшанування преподобного Антонія Печерського. Народилася ця непересічна історична постать у 983 році, помер же Антоній у 1073 році, проживши за свій вік неймовірні для того часу 90 років напрочуд насиченого і наповненого непересічними подіями життя. Тож, цього року можна відзначати 1040 років з дати його народження та 950 років із дати його смерті.

Уродженець Любеча Антоній Печерський (в миру Антип) є родоначальником руського чернецтва, засновником Києво-Печерського монастиря та печерного монастиря на Болдиних горах у Чернігові, будівничого собору на честь Успіння Пресвятої Богородиці в Києві. Преподобний Антоній Печерський був канонізований у 1133 році, і з тих під почитається церквою, як святий.

Організаторами заходу виступили: Чернігівська єпархія Православної Церкви України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Громадська організація «Сяйво Сіверщини».

У програмі заходів із вшанування пам’яті преподобного Антонія Печерського відбувся молебень біля Іллінської церкви на Болдиних горах, який очолив керуючий Чернігівською єпархією Православної церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.

Після молебну відбулася Хресна хода від Іллінської церкви до вул. Антонія Печерського (колишня вул. Ушакова). Також встановили і освятили таблички з назвою вулиці Антонія Печерського, організували зустріч мешканців вулиці Антонія Печерського з науковцями та провели квест-змагання на історичну тематику для дітей вулиці Антонія Печерського.

В наступних наших матеріалах ми обов’язково розкажемо детальніше про Антонія Печерського, як непересічну і дуже цікаву постать доби Київської Русі і безпосередньо нашого міста і регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Антоній Печерський #пам'ять #церква #Хресна хода
Оголошення
live comments feed...