• Головна
  • В колишньому кінотеатрі «Перемога» функціонуватиме Центр підтримки стартапів та інновацій
15:53, 24 липня 2023 р.

В колишньому кінотеатрі «Перемога» функціонуватиме Центр підтримки стартапів та інновацій

В колишньому кінотеатрі «Перемога» функціонуватиме Центр підтримки стартапів та інновацій

Будівля колишнього кінотеатру «Перемога». Понад 10 років тому чернігівці з нетерпінням чекали новинок кіно та відвідували кіносеанси. Довгий час будівля кінотеатру стояла незадіяна, але незабаром тут функціонуватиме Центр підтримки стартапів та інновацій «Перемога» при Національному університеті «Чернігівська політехніка».

Про це повідомляє телеканал «Дитинець».

– У нас є два паралельних сценарії, один з яких швидкий. Тобто ми активуємо ті приміщення, які сухі і доступні. Довгий процес – ми винаходимо новий концепт і архітектурний план, щоб зробити реконструкцію та відремонтувати аварійні дахи, – розповідає керівник Центру підтримки стартапів і інновацій при НУ «Чернігівська політехніка» Сергій Безбородько.

Деталі меблів для нової локації вирізають за допомогою «Толокарів» – мобільних майстерень, які можуть виготовляти будь що і будь де.

Починаючи з 17 по 30 липня у колишньому кінотеатрі «Перемога» працюють три «Толокари». Вони приїхали до нас з різних куточків України, аби підтримати створення першої цифрової лабораторії, що функціонуватиме у Центрі стартапів та інновацій.

Сергій Безбородько

Сергій Безбородько

За словами керівника Центру підтримки стартапів та інновацій, це приміщення не лише модернізується у новий простір, але й продовжить виконувати свою першочергову функцію кінотеатру.

– Звичайно, функцію кіно ми залишимо. Це як наша пошана до історії. Зараз, на жаль, фестивальні, авторські кіно нас обходять, але вони можуть бути показані тут – в колишньому кінотеатрі «Перемога», – запевняє Сергій Безбородько.

Стів Науке

Стів Науке

В облаштуванні центру беруть участь як студенти «Чернігівської політехніки», так і іноземні волонтери. Стів Науке приїхав до України з Німеччини, міста Лейпциг. За словами Стіва, раніше він жив у Чернівцях, де й вивчив українську мову. Зараз приїхав допомагати чернігівцям будувати майбутнє.

Стів приїхав допомагати ремонтувати велосипеди, але поки допомога потрібна в облаштуванні центру – він покриває дерев’яну плиту оливою. Вперше у Чернігівській області він побував у 2015 році. Тоді відвідав фестиваль, що проходив у Славутичі, а зараз ділиться враженнями про обласний центр.

– Дуже затишне місто. Є старі церкви та архітектура, історія.

Матеуш Пророк

Матеуш Пророк

Разом з ним бере участь в роботах з облаштування волонтер з Польщі Матеуш Пророк. Каже, місто йому подобається – спокійне, багато зелені, квітів та щирих людей.

Також польський волонтер каже, українська кухня схожа на польську, та до вподоби більше наша, аніж рідна.

Цифрова лабораторія, яку зараз облаштовують студенти і волонтери, за словами керівника центру відкриється 28 липня. А поки роботи з облаштування Центру підтримки стартапів та інновацій тривають, жителі Чернігова можуть поспостерігати за цим процесом.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кінотеатр Перемога #Центру підтримки стартапів та інновацій #Чернігівська політехніка #Сергій Безбородько
Оголошення
live comments feed...