• Головна
  • Як перевірити стартап перед інвестиціями: поради від Руслана Тимофєєва
Новини компаній
15:00, 8 серпня 2023 р.

Як перевірити стартап перед інвестиціями: поради від Руслана Тимофєєва

Новини компаній
Як перевірити стартап перед інвестиціями: поради від Руслана Тимофєєва, фото-1

Інвестиції в стартап можуть виявитися цілком вигідними, але є певні ризики для тих, хто приймає рішення вкладати свої гроші. Необхідно звертати увагу одразу на цілий перелік нюансів. Засновник і керуючий партнер венчурного фонду Adventures Lab і венчур білдера CLUST Руслан Тимофєєв розповів, як правильно перевіряти стартап перед інвестиціями. Зібрані нижче поради знизять ризики прогоріти і вкластися в провальний проєкт. Ви точно знатимете, в які стартапи інвестувати.

Розглянемо основні критерії, які CLUST використовує для аналізу стартапу.

Аналіз ринку

Як повідомляє Руслан Тимофєєв, команда CLUST розпочинає роботу зі стартапом лише після детального аналізу ринку та конкурентів, які вже надають подібні послуги. Також аналізується, які проблеми стартапер має намір вирішити за допомогою продукту. Докладний аналіз ринку допомагає зрозуміти, які методи використовуватиме для розширення клієнтської бази й утримання потенційних споживачів продукту.

Юридична експертиза

Наступний етап перевірки – це юридична експертиза, вона допоможе зрозуміти, які методи використати, щоб захистити інтелектуальну власність стартапу. Юристи вивчають наявність патентів та інших форм захисту інтелектуальної власності в інших фаундерів та аналізують схожість з аналогічними проєктами. Якщо є сильні збіги, вони рекомендують додати унікальні функції продукту або відмовитися від базових ідей, щоб уникнути порушення авторських прав.

Якщо проігнорувати етап із юридичною експертизою, то надалі можна зіткнутися із зовсім неприємними наслідками. Наприклад, на вас можуть подати до суду за те, що було порушено ті чи інші авторські права.

Маркетингові дослідження

Ще один важливий етап перевірки стартапу для інвестицій – це багатосторонні маркетингові дослідження. Перевіряються економічні показники та фінансовий план, наданий стартапером. Також проводяться опитування фокус-групи, потенційної аудиторії та ін. На цьому етапі можливий запуск перших пробних продажів, але тільки в тому випадку, якщо стартапап вже має MVP (мінімально життєздатний продукт).

Цей етап може здатися марним. При цьому Руслан Тимофєєв впевнений, що сліпа довіра даним, які надав фаундер, може обернутися серйозними грошовими втратами для інвестора.

Співпраця з аналітиками

Венчур білдери також співпрацюють з аналітиками, які можуть дати деякі передбачення щодо того, як бізнес розвиватиметься у короткостроковій та довгостроковій перспективі на основі отриманих базових даних. Залучення аналітиків дозволяє оцінити ризики неповернення інвестицій. Аналітики беруть до уваги різні аспекти, починаючи від менталітету та закінчуючи звичками потенційних клієнтів.

Оцінка інноваційності проєкту

Ключовим фактором успіху стартапу є його потенційна здатність спричинити справжній переворот в індустрії. Важливо, щоб базова ідея була інноваційною та технологічною, що дозволить виділятися серед конкурентів та забезпечувати зростання бізнесу у довгостроковій перспективі.

CLUST надає великого значення цьому аспекту та проводить ретельний аудит, що включає аналіз використовуваних технологій, структурного коду та програмної архітектури, а також оцінку внутрішніх процесів стартапу. Така науково-технічна експертиза дозволяє визначити, наскільки проєкт є актуальним та інноваційним, не обмежуючись лише зовнішніми аспектами, такими як красива презентація та обіцянки фаундерів.

Вивчення команди

Важливо вивчати не тільки не сам проєкт, але і його автора, а також команду в цілому. Варто вивчити досвід, компетентність у конкретній сфері бізнесу. Так ви зможете віддати гроші не просто стартаперу, який все, що вміє, – це розкидатися гучними обіцянками.

Висновок

У підсумку, команда Руслана Тимофєєва CLUST не тільки інвестує гроші в стартапи, але й активно допомагає їм розвиватися і процвітати, проводячи ретельний аудит, щоб визначити, чи зможе проєкт стати успішним і затребуваним. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...