• Головна
  • Близько 7 тисяч жителів Чернігівщини – під щоденним обстрілами. Але відмовляються виїжджати
09:02, 9 серпня 2023 р.

Близько 7 тисяч жителів Чернігівщини – під щоденним обстрілами. Але відмовляються виїжджати

Приблизно 14 тисяч осіб наразі залишаються у прикордонних регіонах Чернігівщини, які майже щодня обстрілює ворог, і відмовляються виїжджати на більш безпечну територію з різних причин. Найбільше людей залишається в Семенівці, це близько 7 тисяч чоловіків, жінок і дітей. Про це під час зустрічі з журналістами повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

«Кількість людей, які виїхали з Чернігівського прикордоння, зупинилася на рівні близько 1500. На жаль, цей показник залишається незмінним: коли відбуваються обстріли та є приходи по населених пунктах, люди виїжджають, але за 2-3 дні вони повертаються, бо там залишається господарство, і вони не хочуть його кидати», — коментує В’ячеслав Чаус.

За словами начальника обласної військової адміністрації, активна інформаційна робота з місцевим населенням щодо можливої евакуації триває постійно, але кількість людей, які виявляють бажання остаточно виїхати, вже понад місяць майже не змінюється.

«Одна з останніх моїх бесід – із мешканкою села Костобобрів (Семенівська громада), яке обстріляли та в якому знищили п’ять будинків. Люди, будинки яких знищили, виїжджали, а будинок цієї жінки вцілів, то її головна мотивація лишатися така: 40 років усе це наживала, заробляла, тому не хочу виїжджати», — розповів журналістам В’ячеслав Чаус.

Водночас, забезпечити на таких територіях належні умови для проживання, розвитку бізнесу та підприємств, залучення інвестицій, зважаючи на обстріли та постійну небезпеку, практично неможливо. Особливо постраждала аграрна сфера прикордонного регіону.

«Ведення сільськогосподарської діяльності там дуже складне. Я знаю чимало фермерів, які просто пішли з тих регіонів, тому що там обстрілюють щодня або 2-3 рази на тиждень. Відповідно, немає змоги проводити якісь роботи, тому що це небезпечно і це загроза життю та здоров’ю», — уточнює В’ячеслав Чаус. Крім того, там є інші ділянки – заміновані, і їх не будуть розміновувати до перемоги.

В нашій країні діють державні програми у сільському господарстві, які реалізуються в тому числі на рівні області, але це не дотація, не компенсація за те, що фермер чи підприємець не може вести бізнес, програми стосуються саме розвитку бізнесу. Тому жителям чернігівського прикордоння дуже важко на сьогодні отримати будь-який кредит, навіть пільговий, і скористатися будь-якими програмами.

До слова, прийняти внутрішніх переселенців із прикордоння Чернігівщини готові практично всі територіальні громади області, там обладнані пункти для тимчасового розміщення та перебування таких людей. Зокрема, в Корюківському, Ніжинському, Прилуцькому районах. «Ми готові людей розмістити, прийняти на будь-який період, поки небезпека не мине. Але люди не хочуть залишати господарство», - підсумовує В’ячеслав Чаус.

Вікторія Сидорова
Чернігівська медіа група


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#В’ячеслав Чаус #обстріли #прикордоння #евакуація
Оголошення
live comments feed...