• Головна
  • Хто та як може отримати у Чернігові статус «дитина війни»: перелік документів
17:45, 25 серпня

Хто та як може отримати у Чернігові статус «дитина війни»: перелік документів

Хто та як може отримати у Чернігові статус «дитина війни»: перелік документів

«В Чернігові спостерігається ажіотаж щодо отримання статусу «дитина війни». Поясніть, будь ласка, простою мовою, хто може на нього претендувати? Куди нести документи? Які саме документи потрібні? І що цей статус дає дитині?"
Христина, багатодітна мати

Це запитання надійшло у редакцію сатй 0462.ua та газетиелектронною поштою. Враховуючи, актуальність питання, ми звернулися з додатковою інформацією до спеціалістів. Пояснення надає керівниця міського управління (служби) у справах дітей Олена Зінченко.

Відповідна Постанова (№ 268 Кабміну, — ред.) діє від 5 квітня 2017 року. І тоді цей статус отримували діти, які прибували до Чернігова з Донецької та Луганської областей. Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів тоді отримали 99 дітей.


Хто може розраховувати на статус дитини, яка постраждала від воєнних дій?

Дитина або людина, якій станом на 24 лютого 2022 року було 18 років і яка проживала або була зареєстрована в місті Чернігові. Навіть, якщо дитині вже виповнилось 18 років, але на час активних бойових дій (24 лютого — 3 квітня 2022 року, — ред.) вона не була повнолітньою, то має право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Якщо діти зареєстровані та проживали у Чернігові, а потім виїхали, вони теж мають право отримати такий статус. «Але діти міста Чернігів, які народилися після 3 квітня 2022 року, вже не мають право отримати цей статус», - пояснює чиновниця.

Діти, які виїхали за кордон, теж зможуть отримати цей статус, коли повернуться, запевняє Олена Зінченко:

Постанова не має обмеженого терміну. Вона буде діяти доти, доки в Україні діє воєнний стан, і навіть після закінчення воєнного стану, тому що діти будуть повертатися з полону.


Алгоритм дій для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій

По-перше, треба визначити, що саме в результаті збройної агресії отримала дитина: поранення, контузію, каліцтво, сексуальне чи фізичне насильство. Або діти були викрадені, або незаконно вивезені за територію України, залучалися до участі в діях воєнних чи збройних формувань, незаконно утримувались, в тому числі, в полоні, зазнали психологічного насильства. Відповідно, по цих пунктах потрібні медичні документи та документи від правоохоронних органів, що підтверджують факт вивезення, факт викрадення чи факт фізичного насильства.

Батьки дітей, які претендують на статус «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій», мають звертатися до міського центру соціальних служб за адресою: Хлібопекарська, 24А. У центрі роблять висновок щодо потреб сім'ї.

«Якщо в дитини один з батьків загинув під час війни, то дитина також має право на такий статус. Член сім'ї загиблого захисника, захисниці також має право на такий статус», – уточнює чиновниця.


Документи, які потрібні для отримання статусу:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт громадянина України або закордонний паспорт одного з батьків, хто буде подавати заяву на отримання статусу;
  • довідка про ВПО (за наявності);
  • витяг з реєстру територіальної громади (береться в Дії або довідка з ЦНАПу про склад сім'ї, але з вказівкою на те, коли дитина була зареєстрована).;
  • у разі отримання дитиною травм під час активних бойових дій або наявність пошкодженого житла, надати відповідні документи.

Також, пані Олена зазначила, що це все стосується тільки міста Чернігова, по області люди мають звертатись у свою територіальну громаду.

Подавати заяву на статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, можуть і ті, хто приїхав з інших територій і зареєстрований у Чернігові як ВПО (внутрішньо переміщена особа, — ред.).


Які пільги передбачає статус

«На даний час це безкоштовне харчування у навчальних закладах. Але, зважаючи на таку кількість дітей, можливо, будуть зміни», - уточнює Олена Зінченко.

* * *


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини? Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитина війни #Олена Зінченко #бойові дії #документи #новини Чернігова
Оголошення
live comments feed...