• Головна
  • Останні по щепленням: у Чернігові можуть закрити школи
10:09, 12 вересня

Останні по щепленням: у Чернігові можуть закрити школи

Світлина Дрогобицької міської поліклініки ДМР

Світлина Дрогобицької міської поліклініки ДМР

Чернігівська область знаходиться на останньому місці в країні з темпів вакцинації від кору. В регіоні виконано лише 14,1% щеплень (від запланованої кількості, - прим.) від цієї хвороби. Такі цифри були озвучені під час загальноміської наради, що відбулася у вівторок, 12 вересня.

Як пояснив представник санітарної служби (який, на жаль, не представився учасникам наради), через це не щеплені учні можуть бути відсторонені від навчання:

-У Чернігові ситуація з вакцинацією трошки незрозуміла. З 2200 щеплень (які заплановані, - прим.) виконано, станом на вчорашній вечір, 270. Тобто трошки більше 10 %. Була видана постанова головного санітарного лікаря Чернігівської області № 2. В ній виставлена вимога щодо щеплень дітей, а також щодо відсторонення не щеплених осіб від навчання. Так як, відповідно до Закону України, дитина може відвідувати навчальний заклад лише якщо вона має всі профілактичні щеплення, має навколо сприятливу епідеміологічну обстановку та відповідний стан здоров’я, - зазначив представник санітарної служби.

Втім, в.о. мера Чернігова Олександр Ломако назвав цю постанову «ідіотською», адже, на його думку, навіть після закриття шкіл, учні все-одне будуть спілкуватися між собою, зокрема, відвідувати розважальні центри, що, у своє чергу, не зменшить ризик захворюваності:

-Ми не проти щеплень, але не треба за рахунок дітей, за рахунок освіти, вирішувати питання, які треба вирішувати зовсім в інший спосіб. Працюйте інформаційно. Працюйте з батьками індивідуально, працюйте через медицину. Але вигадати відсторонення дітей від шкіл, через те, що провалений у вас, я наголошу: «У вас», - процес вакцинації, це абсолютна глупість. В нас зараз війна. Всі діти пережили та переживають психологічну травму. В нас у минулому році онлайн навчалася більше половини дітей. Й зараз ви хочете наступного тижня, щоб хтось їх не допустив до уроків через відсутність вакцинації. Знову вони залишаться вдома, знову вони будуть онлайн навчатися. При тому вони будуть продовжувати ходити у кінотеатри, торгові центри, спілкуватися з однолітками. Ми ніякі проблеми цим не вирішимо, але ми зупинимо, по суті, навчальний процес та підіймемо суспільне невдоволення. Я вам кажу: «Відчепіться від дітей. Ми цим займатися не будемо», - висловив позицію міської влади Олександр Ломако. – Питання потрібно вирішувати, але пропонуйте інші способи.

Як відповів представник санітарної служби, вони вже працюють з відповідними структурами, аби збільшити кількість щеплень.

Втім, навіть за такої позиції міської влади існує ймовірність, що школи, в яких буде виявлене захворювання на кір, будуть зачинені на карантин:

-Якщо буде десь виявлений випадок (захворювання, - прим.) на кір, у будь-якій школі, то ця школа закриється, мінімум, на 45 днів, - сказав представник санітарної служби.

За словами очільника міського управління освіти Василя Білогури наразі у Чернігові очно навчається 21 тисяча 229 дітей.

UPD. За опублікованою пресслужбою Чернігівської міської ради інформацією, чиновником, якого під час наради називали  «представником санітарної служби», виявився заступник гендиректора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Артем Ярошенко.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #вакцинація #Олександр Ломако #освіта #школи #карантин
Оголошення
live comments feed...