13:03, 23 листопада 2023 р.
11 мільйонів у програмі, 5,5 мільйонів з бюджету: виконком затвердив програму фінзабезпечення військової адміністрації Чернігова
світлина Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва
У четвер, 23 листопада, виконком міської ради Чернігова погодив проект Програми фінансового забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації Чернігівського району Чернігівської області на 2024 рік. Й обговорення цього питання викликало тривалі суперечки.
Коротко нагадаємо історію питання: у лютому цього року у Чернігові була запроваджена міська військова адміністрація (МВА), яка діє паралельно з міською радою. З міського бюджету на діяльність МВА цьогоріч було виділено 3 мільйони гривень. У 2024-му році проектом програми на МВА передбачалися 11 мільйонів 3 тисячі 835 гривень. Але тут є «але»:
-З бюджету й цього року 3 мільйони не буде витрачено, й наступного року ця сума (11 мільйонів, - прим.) – вона, фактично, ніколи використана бути не може, - зазначив перший заступник начальника МВА Віктор Бистров.
За його словами, наразі, при штатному розкладі у 37 осіб, де-факто, в МВА гроші отримають 13. Причому й ці працівники одержують менше, ніж їх колеги з міської ради (бо не отримають плату за ранг держслужбовців). До того ж, не всі вони працюють повний день:
-Ми все розуміємо. Наприклад, в нас є люди, які працюють на неповний робочий час. Це робиться для того, щоб їм не платити повну заробітну плату, - зізнався Віктор Бистров. – Зараз в нас одна людина працює на декількох напрямках й ми не збираємося різко збільшувати чисельність військової адміністрації.
В. о. мера Чернігова Олександр Ломако висловив побажання, для скорочення витрат на МВА, збільшити кількість прикомандированих до військової адміністрації з інших структур: ДСНС, ЗСУ тощо. В такому випадку, ці люди отримували б зарплату в своїх частинах, але, де-факто, працювали у МВА.
Однак, за словами пана Бистрова, робити це не бажано, бо, в такому випадку, прикомандировані не виконуватимуть свої обов’язки за основним місцем служби.
У підсумку, за пропозицією Олександра Ломаки, у проект програми внесли зміни: загальну суму фінансування в 11 мільйонів залишили, але при цьому внесли примітку, що бюджет Чернігова надасть не більше 5,5 мільйонів, решту доведеться просити з держбюджету:
-Ми підготуємо звернення від міської ради (думаю, що військова адміністрація теж підготує, якщо буде таке бажання), на Кабінет міністрів, з проханням надати субвенцію для покриття цих витрат, - зазначив Олександр Ломако.
Проект програми члени виконкому прийняли одноголосно. Але, тут треба підкреслити два моменти: по-перше, аби програма почала діяти, її ще мають затвердити депутати міської ради, а, по-друге, аби 11 (чи 5,5) мільйонів на діяльність міської військової адміністрації були виділені, ці гроші ще мають бути окремо передбачені у міському бюджеті на 2024-й рік, який наразі не прийнятий.
Втім, й у МВА, й у міській раді висловили сподівання на те, що військова адміністрація не пропрацює весь 2024-й рік:
-В нас військова адміністрація діє тільки на час воєнного стану + 30 днів, - нагадав пан Ломако. - Можливо, весь наступний рік вона й не пропрацює – ми всі б цього хотіли: щоб закінчився воєнний стан. Це означає, що закінчилася війна й наступила перемога України.
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:32, 1 жовтня
09:36, 29 вересня
13:16, 25 вересня
13:16, 25 вересня
09:36, 29 вересня
live comments feed...