• Головна
  • «Чернігів. Спільнокореневі» - фільм, який відкриє місто по-новому навіть для місцевих
16:19, 9 грудня 2023 р.

«Чернігів. Спільнокореневі» - фільм, який відкриє місто по-новому навіть для місцевих

«Чернігів. Спільнокореневі» - фільм, який відкриє місто по-новому навіть для місцевих

Медіа «Вечір» опублікувало документальний фільм «Чернігів. Спільнокореневі» . Стрічка відображає молодих людей, які досліджують минуле міста, створюють теперішнє і є його майбутнім. Героями документального фільму стали засновник проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» Станіслав Іващенко, журналістка і письменниця Віра Курико та фотохудожник Роман Закревський.

«Чернігів виявився містом людей, яким просто природно бути усвідомленими щодо свого коріння і, як наслідок, бути уважними і дбайливими до свого середовища, – каже режисер фільму Лев Коротаєвський. – Всі цікаві люди, яких я зустрів в цьому місті, виявилися так чи інакше дотичні до збереження пам'яток, місцевостей, історії. Або просто крізь їхню діяльність тягнеться ниточка, точніше корінець, любові до оточуючих людей, рослин і явищ».

Звідси і пішла назва фільму. Глядачі на київському показі в кінотеатрі «Ліра» зазначили, що завдяки стрічці подивилися по-новому на Чернігів.

Настя, родом з Чернігівської області: «Коли в дитинстві я приїжджала до Чернігова, це було місто більше для прогулянок. екскурсій, зустрічі з родичами. З цього фільму я зовсім по-іншому подивилася на місто. У мене теж була думка, що Чернігів не розвивається і всі переїжджають до Києва. Мало знайомих було в місті. А зараз я бачу, що в Чернігові багато цікавих людей, багато всього цікавого. Захотілося поїхати додому, до бабусі, погуляти, подивитися на дерев'яні будинки».

Подібне враження відчули й глядачі, які були присутні на показі в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області. Його директорка Марія Руденко говорить: «Фільм вражає проникливістю та реалістичністю у відтворенні образу Чернігова. Чудово, що твір розкриває нові аспекти історії міста, даруючи глядачам історії, які варто знати кожному. Автори вдало передали не лише естетику, а й глибоку любов містян до Чернігова».

Показ фільму у ЧерніговіПоказ фільму у ЧерніговіПоказ фільму у Чернігові

«Чернігів. Спільнокореневі» став третім документальним фільмом медіа «Вечір» з циклу про українські міста. Першими були Харків та Суми.

«Вечір» – перше медіа в Україні, присвячене вечорам, яке наповнює життя українців після 18.00. Видання засноване Агенцією медійного росту «Або».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Спільнокориневі #Лев Коротаєвський #фільм #стрічка
Оголошення
live comments feed...