• Головна
  • Гінеколог-батько передав пацієнтку «в спадок» синові
Новини компаній
11:00, 19 грудня 2023 р.

Гінеколог-батько передав пацієнтку «в спадок» синові

Новини компаній

У Валентини Михайлівни, пацієнтки 63 років з віддаленого села Клубівка Чернігівської області діагностували доброякісну пухлину. Було призначене лікування, проте, коли за 3 місяці воно не дало результату, лікарі прийняли рішення про оперативне втручання, яке пройшло успішно. Що цікаво, того разу, в березні 2023-го, мобільна гінекологічна бригада з Чернігова доїхала мало не до найбільш північної точки України на карті, адже село Клубівка на 70 душ знаходиться всього в 3 км від кордону з Білоруссю.

«Ви навіть не уявляєте, як ми тут живемо. До Чернігова 55 км, але дорога настільки погана, що нам тільки до самого асфальту треба якось діставатись 8 кілометрів. Автобуси сюди приїздять лише раз на два тижні. Та й на них є черга, треба записуватись заздалегідь, бо може не вистачити навіть стоячих місць, — розповідає Валентина Михайлівна. — Уявіть - як нам за таких умов їздити до лікарень. Я тричі діставалась до лікарні в Ріпках на прийом до гінеколога (село в 20 км на південний схід, центр Ріпкинської ОТГ) — але кожного разу черга була настільки великою, що дочекатись не виходило, врешті, поверталася додому ні з чим».

Зважаючи на фактичну ізоляцію, жінки з Клубівки були надзвичайно зворушені візитом лікарів минулої весни. Пані Валентина розповідає: про бригаду усіх повідомила староста села, Галина Павлівна. Вона й оголошення на спеціальній дошці написала, і усно передала — мовляв, дівчата, збираймося, бо наступного разу нескоро. І так склалося, що будинок Валентини Михайлівни вікнами виходить якраз на будівлю сільради, в якій колись вирувало життя, там навіть був ФАП на дві кімнати. Зараз фельдшер заглядає до нього лише кілька разів на місяць.

«Тепер там лише сама староста і лишилася, — каже жінка. — А як лікарі приїхали, то вели прийом якраз у тих двох кімнатах - там є все необхідне: в одній жінка-лікар, Людмила Поснєва, оглядала на кріслі, а в другій облаштували обладнання для УЗД».

Щойно пані Валентина прийшла на огляд — її одразу направили на ультразвукову діагностику. Результат виявився приголомшливим: на знімках було помітне затемнення, що могло означати кісту. Таким був попередній діагноз, і пацієнтка отримала направлення до Чернігова на більш детальний аналіз. Каже: добре, що все було безкоштовно та швидко — інакше було б більше стресу. Потім була виснажлива дорога до обласного центру, повторне обстеження в пологовому будинку, підтвердження діагнозу і висновок лікарів: три місяці лікування.

«Мені так і сказали, що, як за три місяці не буде ефекту, — треба буде обов'язково робити операцію. А в мене вже, знаєте, колись була одна: видалення матки та одного яєчника. Тож я й думала собі, що — все, раз один раз уже оперували, то все добре, — веде далі пані Валентина. — За три місяці нічого не "розсмокталося", як я сподівалася, тоді мене вже терміново направили на оперативне втручання. Можете собі уявити: 2011 року мене оперував лікар-гінеколог Анатолій Скрипка. Аж ось я отримую направлення: втручання робитиме теж Скрипка, але Олександр Анатолійович!»

Операція з лапороскопії пройшла вдало в середині липня. Жінці залишили лише один яєчник - інші статеві органи, на жаль, було видалено. Втім, зважаючи на вік, жвавий характер та добру вдачу, Валентина Михайлівна сподівається, що видужання буде остаточним. Втім, каже, що, як гіпотонік, вимушена приймати лікарські препарати — і це точно не покращує самопочуття. Зважаючи на те, що наразі спостерігатись у лікарів не виходить (аж надто далеко їхати, та й складно їздити розкислою ґрунтовкою), — наступного разу поїде на обстеження до Чернігова вже навесні. Чи зачекає, коли до села знову завітає мобільна гінекологічна бригада. «А що, — каже, — це чудовий варіант медичного обслуговування і обстеження для тих жінок, хто, як ми, залишився скраєчку і втратив зв'язок з цивілізацією».

Зазначимо, що мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...