• Головна
  • Дезінфекція: призначення, види, особливості
Новини компаній
09:10, 20 січня

Дезінфекція: призначення, види, особливості

Новини компаній

Дезінфекція в Україні передбачає знищення або придушення розмноження патогенних мікроорганізмів, які можуть спричинити інфекційні захворювання у людей і тварин. Вона необхідна задля забезпечення санітарно-гігієнічного режиму, запобігання поширенню інфекцій та підвищенню якості життя/праці. Існують різні способи й особливості проведення процедури, залежно від типу приміщення, ступеня забруднення, виду мікроорганізмів та цілей процедури.

На першому етапі фахівці проводять дослідження та інспекційні заходи на об’єкті для визначення проблеми та прийняття ефективних рішень. Для усунення шкідливих організмів і збудників небезпечних інфекцій використовуються різні засоби дезінфекції (бактерицидні, віруліцидні, фунгіцидні тощо).

Дезінфекція: призначення, види, особливості, фото-1

Методи та способи дезінфекції

До найпоширеніших способів усунення небезпечних мікроорганізмів та інфекцій на виробництві, у побуті, торгівлі, сільському господарстві відносять:

  • Механічний – поточна дезінфекція полягає у фізичному видаленні мікроорганізмів з поверхонь за допомогою щіток, ганчірок, губок, миючих засобів та води. Цей спосіб простий і доступний, але не досить ефективний, тому що не видаляє всі види мікробів.
  • Хімічний – передбачає застосування спеціальних хімічних речовин, які знищують чи інактивують мікроорганізми. Хімічні дезінфектанти можуть бути різних класів: альдегіди, феноли, сполуки з хлором, перекис водню тощо. Вибір хімічного дезінфектанту залежить від його спектра дії, концентрації, часу контакту, температури, рН і сумісності з матеріалами. Дезінфекція у Львові може бути проведена шляхом обприскування або аерозольного розпилення.
  • Фізичний – полягає у застосуванні фізичних факторів, які знищують чи інактивують мікроорганізми. Фізичні фактори можуть бути теплові, світлові, звукові, електричні або радіаційні.
  • Комбінований – передбачає одночасне використання різних способів, що забезпечує високу ефективність процедури.

Як вибрати оптимальний варіант дезінфекції

Для вибору необхідно враховувати такі особливості:

  • Мета. Буває дезінфекція профілактична (попереджувальна), поточна (санітарна) та швидка (термінова). Профілактична проводиться регулярно для підтримки нормального санітарного стану об’єкта. Поточна проводиться при виникненні конкретних ситуацій, пов'язаних з підвищеним ризиком зараження. Швидка дезінфекція проводиться у випадках, коли необхідно терміново знезаразити повітря та поверхні від збудників інфекційних захворювань.
  • Тип приміщення. Розрізняють житлові, громадські, виробничі, медичні, ветеринарні та інші приміщення. Кожен тип приміщення має свої особливості за ступенем забруднення, видами мікроорганізмів, вимогами та способами обробки.
  • Матеріали поверхонь. Розрізняють гладкі, пористі, металеві, пластикові, дерев'яні поверхні. Кожен матеріал має свої особливості за ступенем поглинання, стійкості до температури, рН та хімічних речовин.

Детальніші рекомендації щодо вибору методу дезінфекції можна знайти на сайті компанії PROPECS https://propecs.ua/dezinfekcziya/ тут представлена інформація про те, як вибрати відповідний метод дезінфекції для конкретного приміщення і типу поверхонь.

Дезінфекція приміщень – це важливий крок профілактики інфекційних захворювань у людей і тварин. Для ефективної процедури необхідно вибирати відповідний спосіб та враховувати особливості приміщень і оброблювальних поверхонь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...