• Головна
  • Чернігівська районна лікарня: нова директорка, великі гроші на відбудову, плани на майбутнє
10:11, 21 січня

Чернігівська районна лікарня: нова директорка, великі гроші на відбудову, плани на майбутнє

Чим живе Чернігівська районна лікарня? світлина Сєргєя Карася

Чим живе Чернігівська районна лікарня? світлина Сєргєя Карася

Восени минулого року КНП «Чернігівська районна лікарня» двічі ставала ньюзмейкером. Спочатку з’явилася новина, що лікарню очолила нова гендиректорка, а слідом – що в рамках ініціативи «UNITED24» заклад отримає 612 тисяч євро.

Тож про те, чи вже надійшли ці кошти, на що їх мають витратити, як лікарня, що постраждала від російської агресії, відновлюється, та яку допомогу у ній можуть отримати чернігівці (так, й мешканці міста – теж), ми поговорили з генеральною директоркою Чернігівської районної лікарні Інною Фесенко.


Відбір нового керівника

Інна Фесенко

- Чернігівську районну лікарню Ви очолили у вересні 2023-го року. До цього займали тут якісь посади?

- Ні. У Чернігівській області я була лише позаштатною радницею голови Чернігівської ОДА у 2021-му році (у той час регіон очолювала Анна Коваленко, - прим.). Більше тут ніяких посад не займала.

- Чернігів, загалом, та районна лікарня, зокрема, дуже пристойно постраждали під час облоги у лютому-квітні 2022-го року. Чи не лякало це Вас, або ж стало якимось новим викликом?

- Мене це не лякало. Це не виклик – це потреба допомогти людям своїм фахом, знаннями, набутим досвідом, всім, що можна прикласти, аби її відновити. Свого часу я починала кар’єру керівника головним лікарем Районного територіального медичного об’єднання Слов’яносербського району Луганської області. Лікарня мені дуже нагадує ту, в якій я починала свій шлях керівника.

Це додає мені натхнення, адже людям треба працювати, лікуватися, відновлюватися. Тому ми зараз працюємо над усіма напрямками, аби збільшити якість лікування. Та не забуваємо про те, аби працівникам працювалося комфортно.

- Напевне, в читачів може виникнути питання, як Ви – відносно нова людина для Чернігова (Інна Фесенко переїхала до Чернігова з Сєвєродонецька, - прим.), одразу зайняли керівну посаду. Тож, власне, як так вийшло?

- Я до цього теж була керівником. В мене 13-річний досвід першого керівника. Тож для мене це не було чимось новим. Чернігівська районна рада на спеціальній комісії заслуховувала претендентів. Нас було троє. Ми демонстрували презентації, пропозиції. Тож це було не просто так – це був своєрідний відбір.

- Чому вирішили подаватися на цей відбір?

- Вирішила, що хочу податися. Місце було вакантним. Районна рада – засновник лікарні, вирішила відібрати керівника, аби був не в.о., а постійний керівник. Місце було складне тим, що є багато руйнувань, необхідна відбудова та таке інше.


612 тисяч євро на першу чергу

Розбомблена поліклініка районної лікарні

- У листопаді 2023-го року з’явилася інформація, що від платформи «United24» Ваша лікарня отримає 612 тисяч євро. Чи прийшли наразі вже ці кошти? Та на що їх планується витратити?

- Ці кошти будуть спрямовані на першу чергу проекту по відновленню зруйнованої поліклініки. Це вхідна група (вікна, двері) та дах: аби будівля не руйнувалася далі. Ми зараз корегуємо проект, який був складений у 2022-му році по тим цінам. Коли прийдуть гроші – будуть проведені торги й, сподіваюся, почнеться відновлення.

- Тобто 612 тисяч – це не вся сума, яка потрібна на відновлення зруйнованої поліклініки?

- Проект по поліклініці складається з двох черг. Перша черга – це ті самі 612 тисяч євро (біля 24 мільйонів гривень). Ще є проект другої черги –біля 500 мільйонів (гривень, - прим.) – це внутрішній ремонт (бо там у середині все завалено) та закупівля обладнання.

- Гадаю, не таємниця, що з 2014-го року до вільної частини Донбасу була прикута увага, зокрема, й міжнародних донорів та благодійних фондів. Враховуючи те, що Ви працювали у керівництві Сєвєродонецька, чи є у Вас досвід з залучення міжнародних інвестицій та чи доводиться цей досвід застосовувати у Чернігові?

- Звісно, у Сєвєродонецьку ми співпрацювали з усіма благодійними організаціями та фондами, якими було можна. До речі, зараз багато з цих фондів працюють й в Чернігівській області. Зрозуміло, що досвід допомагає, адже зараз пропонується багато грантів, на які можна подаватися.

Саме у ці дні формуємо проект на допомогу з поточного ремонту відділення для паліативних хворих (це відділення для полегшення страждань невиліковно хворих, - прим.). Хочемо подаватися на цей грант й сподіваємося, що получимо його й будемо розвиватися. Бо це дуже нагальна потреба: багато людей похилого віка, що страждають на хронічні захворювання, потребують постійного догляду, але залишилися без родичів та близьких.

- Хоча лікарню Ви очолили лише восени-2023, чи є у Вас дані: скільки, у принципі, вже було вкладено у відновлення лікарні після її руйнування російськими окупантами, й скільки ще потрібно зробити (якщо не враховувати поліклініку)?

- Відновлена будівля інфекційного відділення, будівля де знаходяться лабораторія, бухгалтерія та адміністрація. Перекриті дахи у двох будівлях: триповерховому корпусі, й тому, де в нас зараз тимчасового розташовуєтьсяполіклініка; стіни та вікна у дитячому відділенні. Десь 70% зруйнованого вже відновлено.

Нам лишилося, якщо ми не беремо поліклініку, робота по відділенням: десь зруйнована стіна (наприклад, нам потрібно зробити маніпуляційний кабінет у неврології), у хірургії така ж ситуації; у реабілітаційному відділенні треба доробити кілька палат, які постраждали від вибухової хвилі. Тож роботи ще багато, але, дякуючи спонсорам та попереднім керівникам, багато чого вже зроблено.


Реабілітація, народження та людське ставлення

Не дивлячись на руйнування, районна лікарня приймає пацієнтів

- Напевне, досі не всі чернігівці знають, що отримати медичну допомогу мешканці міста можуть, зокрема, й у Вашій лікарні. Яку допомогу тут можна отримати й, чи може районна лікарня похвалитися чимось, чого немає в інших лікарнях міста?

- Зараз в нашій країні, отримавши електронне направлення від сімейного лікаря, людина може отримати вторинну допомогу будь-де. Тому містяни можуть лікувати у нас. Чим ми відрізняємося? Підходом до пацієнта. Багато пацієнтів кажуть: «Як удома». Як щодо харчування, так й щодо догляду: санітарочки, медсестри, лікаріставляться до пацієнтів з великим співчуттям. До того ж наші лікарі з багатим досвідом.

Наша лікарня має 295 ліжок й вони практично завжди зайняті. В нас є дитяче відділення – воно завжди переповнене. Є пологове відділення. Звісно, порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення, кількість пологів знизилася, через міграцію. Але до нас їдуть, бо в нас хороші умови й ми їх намагаємося робити кращими.

Відносно нове в нас реабілітаційне відділення. Ми постійно його дооснащуємо. У грудні закупили кілька приладів для реабілітації – як військових, так й цивільних. Це напрямок, якому плануємо приділяти більше уваги.

- Як раз Ви згадали про поранених захисників України. Зараз актуальна тема донорства крови. Чи можна у Вашій лікарні здати кров для наших воїнів?

- В нас співпраця з обласним центром крови. Вони приїжджають за графіком: раз на кілька місяців.Всі наші співробітники, які не мають протипоказів, здають кров. Це проходить постійно. Ми розуміємо, що це нагальна потреба, тож ніхто не відмовляється, хто може це зробити. В нас пристойний відсоток людей це робить.

- Якщо ми уявимо перспективу: січень 2025-го року… Якою Ви бачите Чернігівську районну лікарню?

- Все що є – воно залишиться. Сподіваюся, що всі медичні пакети, за якими ми працюємо з Національною службою охорони здоров’я, лишаться, й ми добавимо нові. Ми постійно над цим працюємо, й в нас є кому працювати. Сподіваюся, що наше поліклінічне відділення буде з вікнами, дверями та дахом, там буде йти внутрішній ремонт, а ми будемо готуватися до переїзду.

Сподіваюся, що на повну запрацює паліативне відділення. Та надіюся на збільшення пологів, бо люди повертаються й люди народжують.

P. S. Першу частину інтерв'ю з Інною Фесенко читайте за посиланням


Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Інна Фесенко #Чернігівська районна лікарня #відновлення #United24 #донорство
Оголошення
live comments feed...