• Головна
  • Всім пільговикам Чернігова оформлять спеціальну транспортну картку
12:13, 26 січня

Всім пільговикам Чернігова оформлять спеціальну транспортну картку

Всі пільговики Чернігова мають отримати спеціальні транспортні картки, світлина Сєргєя Карася

Всі пільговики Чернігова мають отримати спеціальні транспортні картки, світлина Сєргєя Карася

У Чернігові всі пільговики, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, повинні будуть отримати спеціальну транспортну картку. Видача карток розпочнеться вже 1 лютого й триватиме до кінця року.

Таке рішення у п’ятницю, 26 січня, прийняв виконавчий комітет чернігівської міськради.

Нащо воно, все ж й так працює?!

Пільгова транспортна картка

Нагадаємо, порядок видачи транспортний карток виконком затвердив ще влітку 2023-го року. Передбачалося, що видачу розпочнуть у жовтні минулого року, але, у підсумку, справа затрималася. Потребу у введенні карток для пільговиків влада пояснює необхідністю обліку пасажирів:

-Зараз головна проблема – те, що багато людей (орієнтовно – третина) не платять. Є розуміння, що для того, щоб компенсувати й перевізникам комунальним, й перевізникам приватним проїзд пільгових категорій, їх треба порахувати. Ми рахуємо якімось «кустарним» способом: студенти протягом тижня фізично в автобусах/тролейбусах рахують пільговиків й записують у блокнотики, цю інформацію передають в управління транспорту й управління транспорту ці цифри враховуює. Зрозуміло, що ці цифри умовні, - розповів в.о. міського голови Олександр Ломако.

На всіх вистачить, чи вже треба ломитися?

Пільгова транспортна картка

Як зазначив начальник управління транспорту міськради Олександр Рижий, наразі у Чернігові біля 65 тисяч пільговиків, які мають право на отримання транспортної картки. Видавати їх планують з 1 лютого по 31 грудня 2024-го року. Але, якщо у грудні виявиться, що картки отримали менше половини тих, хто має на це право, термін видачі обіцяють продовжити.

Видавати картки має міський департамент соцполітики (він знаходиться у приміщенні колишньої Новозаводської ради). Й, як запевняють чиновники, карток має вистачити на всіх:

-Я б попросив чернігівців не створювати черги у перші дні. Всім вистачить карток, - підкреслив Олександр Ломако.

Перша видача картки відбуватиметься безкоштовно.  Спочатку людина має подати документи для отримання картки, а згодом (орієнтовно, за 7-10 днів), забрати її в управлінні соцполітики.

Термін дії буде обмежений терміном дії посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд (тобто, умовно, якщо у вас пенсійне посвідчення до 2030-го року, то й картка буде до 2030-го року). Але при втраті пільгової картки, за повторне оформлення вже доведеться платити.

Очікується, що до кінця цього року триватиме певний перехідний період: ті, хто вже отримають транспортні картки, можуть їздити з їх допомогою у транспорті, але й за пенсійним, чи іншим документом, що дає право на пільгу, проїхатися також можна буде безоплатно. А ось з наступного року (якщо все піде за планом влади й цьогоріч пільгові картки отримають приблизно 90% пільговиків), проїхати у транспорті безкоштовно можна буде тільки за допомогою картки.

Але при цьому наразі очікується, що кількість поїздок для пільгових категорій лишиться безлімітною.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транспортна картка #громадський транспорт #Олександр Рижий #пільговики #Олександр Ломако
Оголошення
live comments feed...